Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
growbox.pl ganjafarmer.com.pl
Jarsso

Który LED kupić, czy ktoś ma któryś zestaw i jak działa?

Recommended Posts

Jarsso   

Witam! Zastanawiam się nad kupnem panelu LED do boxa. 

Aktualnie używam hpsa 250w. Namiot 60x60x150cm a myśląc przyszłościowo, może będzie trochę większy z czasem.

Znalazłem na allegro dwa panele,  jeden tańszy, drugi droższy. Droższy ma w sumie większą moc i dodatkowo diodę UV i IR 

1) http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6419996431

2) http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6581517643

Jarsso   

Zalerzy jak masz box, jak 50x50 to ten 300W jest ok ale 1200W bedzie piec z box-a. Te 1200 to chyba do 100x100, tak mi sie wydaje.

Wszystko zalezy jaki masz budzet i rozmiar boxa. Ja troche rozeznalem sie jesli chodzi o maly box czyli 60x60 i budzet do 1500 zl i masz tego kilka do wyboru polskich, profesjonalnych firm. 

Niektorzy tez uprawiaja na mars hydro, ale ja sobie je odpuscilem. Taki mars hydro 300w od producenta idzie kupic na amazonie za 150euro max.

Edited by Chory Królik

Jarsso   
7 godzin temu, Chory Królik napisał:

Wszystko zalezy jaki masz budzet i rozmiar boxa. Ja troche rozeznalem sie jesli chodzi o maly box czyli 60x60 i budzet do 1500 zl i masz tego kilka do wyboru polskich, profesjonalnych firm. 

Niektorzy tez uprawiaja na mars hydro, ale ja sobie je odpuscilem. Taki mars hydro 300w od producenta idzie kupic na amazonie za 150euro max.

Czyli w sumie mogę na tą chwilę spróbować i zamówić ten, http://m.ebay.com/itm/BOSSLED-300W-LED-Grow-Light-Full-Spectrum-For-Indoor-Veg-Flower-Plants-VEG-BLOOM-/261960625049?hash=item3cfe11eb99%3Ag%3AcvwAAOSwuzRXd4Jt&_trkparms=pageci%3A29f0e12c-38ce-11e7-938f-74dbd180e0c8%7Cparentrq%3A081782df15c0ab66ab2a7509fffe8364%7Ciid%3A18 jako mój zamiennik hpsa250 do boxa 60x60

Jarsso   

A te ledy starcza pod mój namiot 60x60?  Czy czasami za mało? Bo w opisach teraz zobaczyłem, że ten 300w LED  nadaje się jako zamiennik 150whps 

A 600w LED jako zamiennik 300w hps...

Miś   

Zjada 90W, więc jeśli wystarczy to tak akurat, tak samo jak HPS 150W na tą powierzchnię.

Ja jestem zdania ze lepiej miec za duzo niz za malo, ale to tez zalezy ile cm trzeba trzymac panel od roslin zeby mial najlepsza wartosc umol dla danego stadium roslin. Ja mam niskiego boxa wiec musze kupic leda ktorego trzeba trzymac nisko nad roslinami, bo im wieksza moc tym pewnie wieksza odleglosc od roslin.

Ja np. Dla siebie wybralem panel STB Gold, ale rozwazalem tez opcje Lightdio 50w czyli rozbudowana i mocniejsza, ale na razie ograniczaja mnie fundusze. Na nastepny projekt stb zawita u mnie na pewno :)

Jarsso   

Napisałem do tego mars hydro 300w, w ile paczka była by u mnie i skąd idzie. 

Myślę, że za 270 zł można spróbować to kupić.

W razie czego będę miał obudowę i zrobię własny diy :D