Skocz do zawartości
nasiona marihuany thc-thc

seedbay

Recommended Posts

Opublikowano

Rewolucja konopna nabiera rozpędu każdego dnia, na czele tego ruchu stoją obie Ameryki. Może być to również bardzo ważne dla nas, współcześnie zamieszkałych Europę.

Rewolucja konopna nabiera rozpędu każdego dnia, na czele tego ruchu stoją obie Ameryki. Może być to również bardzo ważne dla nas, współcześnie zamieszkałych Europę.

Pozytywne zmiany dotyczące konopi indyjskich można obecnie zaobserwować na całym świecie. Wydarzenia z tym związane dzieją się systematycznie, prawie każdego miesiąca pojawiają się informacje na temat wprowadzenia nowego prawa, lub toczących się prac nad nowym prawem, pochodzące z całego globu. Zmienia się nie tylko legislacja i postrzeganie marihuany przez społeczeństwa, lecz również widać wyraźnie, że wiele rządów czeka na efekty zachodzących zmian w innych krajach i na to, jakie podejmą w tym temacie następne kroki. Wiele państw bierze przykład ze swoich sąsiadów, lub obiera zupełnie nową drogę. Największe zmiany zachodzą jednak w Stanach Zjednoczonych Ameryki i w krajach sąsiadujących.

GWAŁTOWNE ZMIANY W OBU AMERYKACH

Ze wszystkich miejsc, które można obserwować, to właśnie obie Ameryki przechodzą w tym momencie najbardziej dogłębne przemiany i siłą rzeczy przewodzą konopnej rewolucji, która znacznie przybrała na sile w ciągu ostatnich kilku lat. Niektóre państwa, które nigdy nie interesowały się tematem konopi indyjskich, rozważają w tym momencie zmiany legislacyjne na korzyść użytkowników marihuany. Zmieniają się nie tylko obowiązujące prawa, ale również podejście do tego tematu społeczeństw. Wszystko wskazuje na to, że ludzie stają się coraz mniej tolerancyjni dla rządów podtrzymujących prohibicję konopi indyjskich. Związane jest to z coraz większą świadomością na temat medycznych zastosowań tej rośliny oraz wpływu jej legalizacji na gospodarkę. W niejednym kraju ludzie wychodzą na ulicę i żądają natychmiastowych zmian w tym temacie.

AMERYKA POŁUDNIOWA: MIESZANKA RÓŻNYCH USTAWODAWSTW

W Ameryce Południowej każde państwo obecnie doświadcza własnej, unikalnej walki o normalizację statusu konopi indyjskich i ich stosowania. Można na ten przykład odwiedzić Wenezuelę, w której posiadanie do dwudziestu gram suszu na własny użytek nie jest traktowane jako przestępstwo, następnie wylądować w Chile, gdzie jest to wciąż zupełnie nielegalne. Na chwilę obecną mieszkańcy takich państw jak wspomniana już Wenezuela a także Urugwaj, Peru, Kolumbia i Argentyna mogą cieszyć się przybierającą różne formy dekryminalizacją marihuany. Poczynione zostały tam olbrzymie zmiany w prawach dotyczących konopi, obecnie na zasadzie efektu domina zapowiadane są również zmiany w krajach sąsiadujących. Z drugiej strony mamy takie państwa jak Boliwia, Brazylia, Chile, Ekwador czy Paragwaj, gdzie zioło jest wciąż nielegalne. Znajdują się one jednak pod dużą presją sąsiadów oraz własnego społeczeństwa żądającego zmian. Ludzie w końcu budzą się z koszmaru wojny z narkotykami!

USA: PRZEWODZI ZMIANOM

W ciągu ostatnich kilku lat w Stanach Zjednoczonych zaobserwować można więcej zmian w temacie marihuany niż kiedykolwiek wcześniej. Nie dość, że konopie indyjskie są już legalne w niektórych stanach, wyraźnie widać również ich olbrzymi i pozytywny wpływ na gospodarkę tych regionów. W samym tylko stanie Kolorado, nowe prawo legalizujące marihuanę w efekcie wpompowało do budżetu setki milionów dolarów w podatkach, nie zaobserwowano przy tym wzrostu przestępczości czy spożycia, ani innych istotnych problemów. To właśnie tak olbrzymie dochody i praktycznie brak efektów ubocznych wzbudziły wielkie zainteresowanie w pozostałych częściach tego ogromnego kraju. Nic tylko obserwować i uczyć się. Stacjonującą w Oakland w Kalifornii firma ArcView Group, zajmująca się inwestycjami i badaniami naukowymi na młodziutkim rynku konopnym donosi, że przemysł dookoła marihuany niezmiernie wzrośnie w ciągu najbliższych pięciu lat. Faktycznie, jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się obecnie gałęzi przemysłu w USA. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie co najmniej czternaście stanów zalegalizuje marihuanę stosowaną rekreacyjnie, do tego dwa uczynią to samo, jednak tylko do zastosowań medycznych.

Powstałe w ostatnich kilku latach firmy zajmujące się marihuaną bardzo szybko stają się globalnymi graczami. Zakładają oddziały w innych krajach i czekają, aż w ślady trendu legalizacji pójdą pozostałe stany i kraje. Eksplorują one obecnie możliwości rozwoju w państwach europejskich takich jak Portugalia, Hiszpania, Niemcy, Czechy i Włochy. W każdym z wspomnianych krajów panuje trochę inne prawo dotyczące konopi indyjskich, jednak sytuacja w ostatnich latach również bardzo się poprawiła i bardzo dynamicznie zmienia się na lepsze. Pokazuje to jaki wpływ na Europę mają zmiany zachodzące w USA nie tylko na arenie politycznej, lecz również biznesowej. Jedno jest pewne, za konopiami indyjskimi stoją olbrzymie pieniądze, co prędzej czy później dotrze do nawet najbardziej zatwardziałych głów. Nic nie powstrzyma już nadchodzących wielkimi krokami zmian!

KANADA ZMIERZA W KIERUNKU PEŁNEJ LEGALIZACJI

Pomimo ogromnych zmian zachodzących w ostatnim czasie w USA, dużo odważniej na tym polu poczyna sobie Kanada. Na jej całym terenie już od jakiegoś czasu z powodzeniem działa narodowy program wykorzystania marihuany w medycynie, w następnym roku natomiast zaplanowana jest pełna jej legalizacja w celach rekreacyjnych. Na polu badań nad zastosowaniem konopi indyjskich w celach medycznych, USA za chwilę pozostanie za Kanadą w tyle. Według przedstawicieli sieci kanadyjskich klinik medycznej marihuany Apollo Research, w Stanach Zjednoczonych wiele badań nad medycznymi zastosowaniami tej rośliny utknęło w martwym punkcie, ze względu na brak zgody na naukowe dochodzenie na poziomie federalnym. Marihuana wciąż oficjalnie zaliczana jest do narkotyków klasy pierwszej, przez co podlega ścisłej kontroli FDA (Food and Drug Administration). Rząd USA obecnie bardzo uważnie przygląda się działaniom podjętym przez Kanadę i niewykluczone jest, że już niedługo pójdzie w jej ślady i zacznie finansować badania naukowe na dużą skalę, zwłaszcza jeżeli chodzi o traktowanie zespołu stresu pourazowego (PSTD).

TO JEST JUŻ TREND GLOBALNY

Istotne zmiany zachodzą obecnie na całym świecie. W chwili obecnej obie Ameryki faktycznie są na czele, jednak zaobserwować je można wszędzie dookoła nas. Wiele krajów wciąż czeka i obserwuje co się będzie dalej działo w tym temacie, jednak postrzeganie tej rośliny już zmieniło się diametralnie. Stosunkowo świeży globalny trend, który szybko się rozpędza i wkrótce nabierze pełnej prędkości, dotyczy nie tylko kwestii politycznych lecz również biznesowych. Prawdziwym testem będą długofalowe efekty wprowadzanych zmian. Do tej pory jednak bardzo trudno wskazać jest jakiekolwiek znaczące negatywne efekty przemian. Oby tak dalej!

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+