Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL thc-thc.com

Czy syntetyczne konopie można wykorzystać do celów medycznych?


Vito

Recommended Posts

Choć działacze na rzecz legalizacji marihuany argumentują, że roślina w stanie naturalnym jest najlepszym wyborem konsumenta, zatwierdzenie przez FDA dronabinolu, syntetycznej płynnej marihuany, ponownie otwiera debatę na temat zalet i wad syntetycznych pochodnych konopi, które nie posiadają "efektu Entourage"

syntetyczne-konopie-medycznych_blog_full

Najpierw były tabletki z marihuany, a teraz "napój" Agencja ds. Pokarmów i Leków Rządu Stanów Zjednoczonych (FDA od nazwy w języku angielskim) zatwierdziła stosowanie płynnego dronabinolu, rodzaju marihuany syntetyzowanej  z głównego składnika roślinny, tetrahydrokanabinolu. 

Sprzedawany pod nazwą Syndros, związek jest już dostępny na receptę w leczeniu utraty masy ciała u pacjentów z AIDS i anoreksją, łagodzi nudności i wymioty u tych, którzy przechodzą chemioterapię i którzy nie reagują na konwencjonalne metody leczenia. 

"Płyn jest łatwy do przełknięcia, a jego dawkę można korygować zależnie od działania klinicznego" powiedział John N. Kapoor, dyrektor generalny i prezes INSYS Therapeutics, firmy farmaceutycznej, która tworzy produkt. "Wierzymy, że cechy tego produktu, wraz z oferowaną opieką nad pacjentem, staną się wyróżnikiem dla pacjentów i przepisujących go lekarzy", dodał. 

pastillas3_blog_cdn.jpg

W ten sam sposób jak miało to miejsce po zatwierdzeniu tabletek z marihuany z dronabinolu znanych też pod nazwą handlową Marinol, powraca debata na temat skuteczności i podnoszą się głosy tych, którzy twierdzą, że roślina konopi ma lepsze efekty, gdy jest spożywana w postaci naturalnej. 

Jednym z nich jest dr Perry Solomin, dyrektor medyczny "start-up'u" HelloMD, z siedzibą w San Francisco. Ekspert uważa, że negatywną stroną substancji takich jak Marinol czy Syndros jest brak "efektu Entourage". Termin ten, utworzony w 1999 roku przez izraelskiego badacza Raphaela Mechoulama, odnosi się do związków wtórnych marihuany, takich jak kannabinoidy i terpeny, które mogą zwiększyć korzystny wpływ THC i zmniejszyć niepokój wywołany przez psychoaktywne działanie substancji.

Z tego powodu, gdy jeden związek chemiczny zostaje oddzielony od innych składników konopi, jak ma to miejsce w przypadku dronabinolu, działanie medyczne marihuany jest inne, a w większości przypadków osób sięgających po marihuanę w celu złagodzenia bólu, słabszy. "Wielu naszych pacjentów preferuje doświadczyć pełnego zakresu oddziaływania leczenia" uściśla Solomin, ponieważ większość pacjentów sięgających po marihuanę cierpi na szeroki wachlarz objawów. 

Możesz czytać dalej po angielsku klikając tutaj

pastillas4_blog_cdn.jpg

foto3sin_blog_cdn.jpg

 

https://www.dinafem.org/pl/blog/syntetyczne-konopie-medycznych/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trzeba z tym walczyć póki jest w zarodku . Żadnej sztucznej,sytezowanej,nienaturalnej marichuany i produktów pochodnych i co tam jeszcze wymyślą czy oni będą próbowali zawładnąć każdym aspektem życia ludzkiego i kontrolować,przerabiać i na końcu zarabiać na nim?!? I jeszcze wciskają że to penie będzie najzdrowsze,najlepsze i wogóle tak jak z fajkami coca-colą itp. 60-70 lat wstecz.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+