Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Jak prawidłowo mierzyć temperaturę w growboxie?


titi

Recommended Posts

Hi!

 

Dopiero zaczynam przygodę z hodowaniem w growboxie. Przeczytałem wiele poradników, faq tutaj i na innych stronach, ale nigdzie nie znalazłem konkretnego info, gdzie konkretnie w boxie umieścić czujnik termometru.

 

Używam elektronicznego termometru+ higrometr w jednym. Próbowałem wielu miejsc umiejscowienia czujnika - podwieszony pod sufitem, w połowie wysokości ściany, z boku doniczki, na powierzchni ziemi itp. i różnice są rzędu dobrych kilku stopni.. Co poradzicie? :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a gdy świeże powietrze które wchodzi do boxa ma 17-19 stopni i dmucha prosto w donice? Co wtedy? Nie jest to żaden problem?

Temp przy szczycie około 25-27 stopni.

 

Nie jest to wskazane z 2 powodów. Pierwszy to dodatkowy szok dla rośliny. Drugi że korzenie wolą wyższą temp. Rosnąć będzie ale to nie są optymalne warunki..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie jest to wskazane z 2 powodów. Pierwszy to dodatkowy szok dla rośliny. Drugi że korzenie wolą wyższą temp. Rosnąć będzie ale to nie są optymalne warunki..

 

w takim wypadku w którym miejscu najlepiej zrobić wlot powietrza? Wszędzie jest napisane wlot na samym dole wylot u góry i najlepiej po przeciwnych stronach. No ale jeśli wlot jest na dole to chcąc nie chcąc zawsze będzie dmuchać w donice...

Jutro biorę się za konstruowanie nowej lodówki jako boxa i będę wycinał dziury na wiatraki a chciał bym nic spieprzyć :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+