Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Nowa Ustawa o Policji zwiększy inwigilację w sieci


jojojoziomalos

Recommended Posts

Witam was,smutna wiadomosc jak na nowy rok zamiast coraz lepiej to coraz dalej do normalnosci i ciraz gorzej . Jak życ.

zródło.

 

Fundacja Panoptykon ostrzega przed nowym projektem Ustawy o Policji. Dzięki niemu służby zyskają większe możliwości niekontrolowanej inwigilacji obywateli.
Jako główne błędy nowego projektu ustawy Panoptykon wskazuje "brak niezależnej kontroli nad służbami i zbyt łatwy dostęp służb do danych telekomunikacyjnych obywateli także w błahych sprawach".
 
 
Nowy projekt ustawy powtarza błędy wskazane w analogicznym projekcie złożonym w parlamencie przez Platformę Obywatelską. Wtedy trafił on do Trybunału Konstytucyjnego, który nakazał stworzenie systemu kontroli nad służbami w zakresie kontroli danych telekomunikacyjnych.
Panoptykon informuje, że "zamiast niezależnej kontroli projekt posłów PiS zakłada kontrolę fikcyjną - służby będą co pół roku składać sprawozdanie do sądu, ale - nawet w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości - dane nie będą musiały być niszczone. Projekt nie przewiduje też informowania obywateli, że byli przedmiotem zainteresowania służb i nie daje im możliwości zakwestionowania tych działań. Proponowane przepisy są niezgodne nie tylko z wytycznymi Trybunału Konstytucyjnego, ale też z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Uchylając tzw. dyrektywę retencyjną, TSUE podkreślił, że zasadą powinno być uzyskanie przez służby zgody sądu za każdym razem, zanim sięgną one po dane telekomunikacyjne".
Jak informuje Gazeta Wyborcza, prawie wszystkie służby będą mogły stosować kontrolę operacyjną za zgodą sądu do 18 miesięcy. Wyjątkiem jest służba celna nie posiadająca takich możliwości oraz ABW i SKW, które w uzasadnionych przypadkach mają mieć dostęp do danych telekomunikacyjnych dłużej niż przez 18 miesięcy. Dzisiaj okres kontroli może trwać trzy miesiące z możliwością przedłużenia jej o kolejne trzy miesiące.
W przyszłości PiS chce rozszerzyć prawo stosowania kontroli operacyjnej przez straż graniczną i Żandarmerię Wojskową, podlegającą ministrowi Antoniemu Macierewiczowi.
Nowe przepisy muszą być wprowadzone w życie do lutego 2016 roku.

 

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Nowa-Ustawa-o-Policji-zwiekszy-inwigilacje-w-sieci,wid,18071261,wiadomosc.html?ticaid=116336

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Trzeba odsunąć te lewackie ścierwa od władzy!..

Musi kiedyś nadejść ten czas, że w Polsce głową państwa zostanie jakiś normalny, wykształcony i oczytany człowiek! póki co Polska jest tylko sprzedawana na wszystkie strony świata, z jednej strony opłacana budowa gównianych meczetów, a z drugiej strony co się tylko da, sprzedają w ręce niemieckich ścierwojadów!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Lewickie ścierwa ?! Trochę mylisz pojęcia. A dalszych słów bez ku**a mac nie da się nawet skomentować...Lepiej nie pisz tego typu "rzeczy" bo to nie forum polityczne i żeby na temat polityki móc się wypowiadać to wypadałoby się choć trochę na tym znać. Rząd ultra prawicowy na czele z takim samym "prezydentem" noszący w klapie krzyż mylić z lewactwem ?

Młodzieży nauczcie się w końcu ! Prawica to nie lewica i na odwrót!

Po za tym , pis i duda raczej zbudują plac krzyży pod pałacem prezydenckim niż do finansują meczet. A opłaty na kościół katolicki wszyscy płacimy mimo woli chciałem zauważyć. I dlaczego piszesz gówniany ?! Może jest na forum muzułmanin i w tym momencie go obrażasz...pomyślałeś w ogóle zanim to napisałeś ?! Z takim podejściem to Polska nigdy normalna nie będzie. A skoro młodzi ludzie tacy jak Ty mają taki mętlik w głowach to przyszłość wygląda o wiele gorzej niż teraźniejszość...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Podsłuchiwać, podsłuchiwać i jeszcze raz podsłuchiwać! Policja w końcu jakoś musi udowodnić że jest potrzebna, a nie tylko marnuje kasę zajmując niepotrzebne stanowiska i odchodząc na szybką emeryturkę. Lewicowy rząd? Gdzie? Jak PiS jest lewacki, to ja jestem Michael Jordan :) Chociaż sporo socjali naobiecywali. Jak napiszesz że nie masz krzyża w domu i do kościoła nie chadzasz, to wpadnie ci zaraz religijna policja na chatę :)

A arabów też nie lubię.

P.S.

Jest na forum jakiś dział do dyskusji politycznych?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja nigdy nie wkładam wszystkich do jednego wora. A będąc w UK przez ładnych parę lat poznałem sporo muzułmanów i napewno są normalniejsi i bardziej pomocni niż "rodacy". Jeden za drugiego w ogień by skoczył czego o Nas zajebistych Polakach powiedzieć się nie da....i prędzej jeden drugiego z zawiści podpierdoli niż pomoże.

@Dzielnicowy - a jak ja bym był muzułmanem z góry byś mnie "nie lubił" ? Tylko za to tak ?

Duży dystans daje mieszkanie na obczyźnie i zupełnie inne , bardziej racjonalne spojrzenie gdy sami stajemy się imigrantami....wedle przysłowia:

"Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gdybyś był muzułmaninem, to tak. Z góry bym ciebie nie lubił. Jako muzułmanin nie pijesz alkoholu, nie palisz trawy, ogólnie bym tobie nie ufał. Szczególnie jak ktoś reprezentuje inną rasę, kulturę, religię. Mam do obcychbspory dystans połączony ze szczyptą rasizmu. Nikogo bym nie zabił za wyznanie czy kolor skóry, ale ogólnie wole ludzi podobnych do mnie i kolorem i brakiem wyznania. Mam prawo. Jeszcze :)

Od 10 lat pracuje z arabem. Tak jak przyjechał do Polski, tak przestał być muzułmaninem :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ogólnie muzułmanie nie powinni pić alkoholu ani brać narkotyków. Przez u nich za to grozi nawet kara śmierci. Nie wszędzie. Znajomy jest arabem, ale muzułmanin z niego żaden już od wielu lat. Mówisz że nie wkładasz wszystkich do jednego worka? A tekst o polaczkach? Włożyłeś nim wszystkich do jednego worka? A "Muzułmanin nie pali trawy?!" Czyli co? Każdy muzułmanin pali trawę? To też wrzucanie do jednego worka.

Coś czuje, że zaraz admin zablkuje rozmowe za odchodznie od tematu :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+