Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 600W | Big Poison, Northern Light, Sweaty Betty x Critical + | SCROG


Recommended Posts

Te papryczki po jakim czasie owocują?

I czy można paprykom świecić 24/0?

 

Normalnie to powinny owocować podobnie do maryśki z akcentem na 90 dzien, jednak jeżeli chodzi o moje, to jest to eksperymentalna uprawa i mi teoretycznie zaczęły owocować o wiele później. Kiedy? Myslę, że jak ją posadziłem gdzieś w październiku tamtego roku - jeżeli dobrze pamiętam, to gdzieś w marcu/kwietniu owocowały. Jednak warto tutaj nadmienić, że w przypadku moich papryczek to miałem z nimi problemy, to usychały, to za dużo wody, to zła wentylacja i się pleśń pokazywała na wierzcniej stronie ziemi, to nie szły w górę, dopiero jak dałem florovit, to zaczęły się żółcić. Całe lato przestały na balkonie i po raz drugi zaczęły mi kwitnąć i dawać, ładne owoce.

 

Jeżeli chodzi o światło, gdy stały u mnie w boksie, operuję liczbą mnogą gdyż była jeszcze czerwona, lecz ta po wystawieniu na balkon - zdechła, to ja im świeciłem, 12/1 w fazie weg dla mj i normalnie na flow 12/12. A czy pójdzie na 24/0, tego nie powiem ale myślę że może być za dużo światła, może już lepiej by było 18/6, aczkolwiek nie ręczę za te stwierdzenia,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Pozwalam sobie dodać nowe wiadomości z mojego ogródka.

 

Mianowicie Big Poison rośnie, wydaje się zdrowo. Od posadzenia w doniczkę 17 dzień. Odnośnie tej odmianki mam pytanie, czy poprostu zostawić niech sobie rośnie sama przez siatkę i pnie się w górę? Czy też sugerujecie nakierowywać odpowiednie odrosty na szczeliny w siatce? Czy może lepszym rozwiązaniem będzie zrozbienie większych otworów dla swoboniejszego rozrostu. Będę wdzięczny za podpowiedzi.


20151103 110318

20151103 110349

20151103 110355

 

 

Jeżeli chodzi o małą doniczkę, postanowiłem ją zostawić niech sobie rośnie, nawet jeżeli jest to herma zobaczymy co z tego wyjdzie.

20151103 110302

20151103 110312

 

 

Kolejna kielkowana pestka jest Nothernt Light auto, od Royal Queen Seeds, w przyszłości zostanie włączona w relację. 

 

Pozwalam sobie dołożyć zdjęcia papryczek wypuszczających nowe kwiaty, a co za tym idzie i owoce. Jeszcze planuje dosadzić chilli chery i może jeszcze jakąś odmianę koloru czarnego.

20151103 110419

 

 

W małych kubeczkach to stewia, roślinka zastępująca cukier i o wiele zdrowsza.

20151103 110408

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A to musza być jakies special?

Bo kazałem mojej pani wydłubać z papryki i mi je zostawić ale mówiła, że to wysuszyć najpierw muszę itp... więc w ogrodniczym mówię kupię coś..

 

 

Nie nie musi to być jaki kolwiek specjał.

 

Hmm procesu pozyskiwania dobrych ziarenek nie znam i w tej kwestii nic nie pomogę. Warto pamiętać, że w przypadku chili jeżeli, chodzi o skalę ostrości chodzi o nasionko. Być może należy, ziarenko pozyskać w jakiś określony sposób, ale sugeruje głębszą lekturę.

 

Nie wiem czy w ogrodniczym będą coś mieć, ale warto szukać.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Juz po sezonie to pustki mieli... ale dorwałem jedyne co było Papryka California Wonder o słodkich owocach.... ta duża czerwona co to w sklepach mają i od razu 10L podłoża przytargałem bo light-mixa trochę szkoda by było ;)

 

Powiem szczerze, ze ja w zwykłej ogrodniczej ziemi ją posadziłem, zwykłej oznacza taka jak pod "lawende", oczywiście z odpowiednimi dodatkami. Być może uzyje zestawu startowego, którego stosuje w przypadku "lawendy". Ale jeżeli chodzi o sam rozwój roślinki, to należy stwierdzić, że nie potrzebuje specjlanych wymagań. Woda odstana 24 h, od czasu do czasu wlewałem florovit, na przestrzeni całego jej życia. Po zmianie miejsca daleszej egzystencji papryczki, raz dolałem florovit, teraz to ma mnóstwo owoców i wskazuje na rozwój przyszłych kwiatów. Stała w okresie letnim na balkonie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kolego drogi. mam do ciebie kilka pytan. bo chyba jeszcze jestem swierzak I czegos nie kumam.

1. ziemia+bio tabs+ perlit= ? po  co perlit?

2 jakie tak naprawde masz oswietlenie, bo jest napisane ze 600W?

3 czy czytales co kolwiek na czym polega traning na siatce?

4 czy wiesz co to herma I jak ja poznales skoro jeszcze nie kwitnie?

I ostatnie 5 pytanie. za co masz status grower? jak za papryczki to luz.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kolego drogi. mam do ciebie kilka pytan. bo chyba jeszcze jestem swierzak I czegos nie kumam.

1. ziemia+bio tabs+ perlit= ? po  co perlit?

2 jakie tak naprawde masz oswietlenie, bo jest napisane ze 600W?

3 czy czytales co kolwiek na czym polega traning na siatce?

4 czy wiesz co to herma I jak ja poznales skoro jeszcze nie kwitnie?

I ostatnie 5 pytanie. za co masz status grower? jak za papryczki to luz.

 

1. Po to, żeby napowietrzały korzenie,

2. Oświetlenie jest 600 W, żarówka używana drugi sezon. W tej kwestii nie jestem pewny, gdyż żarówki hps 600 kupiłem używane. Nowych nie miałem. I nie bardzo wiem ile sezonów można używać jednej żarówki. Wychodzę z założenia przestanie świecić to wymienie na inną.

3. Obficie zapoznałem się z literaturą (dostępną w języku polskim) na temat SCROG, jednak na nie wszystkie moje wątpliwości znalezłem odpowiedzi w tych materiałach. Obecnie przeglądam zdjęcia z innych relacji i się dokształcam.

4. Jeżeli byś się zapoznał z początkowymi stronami mojego GL to byś wiedział skąd mam wiedzę na temat że jest duże prawdopodobieństwo, że to herma. Ale jak zacznie kwitnąć to się zobaczy.

5. Takie pytanie raczej skieruj do administratorów. Myślę, że jak przejżysz moją galerię to może uzyskasz odpowiedź, za co przypadł mi ten zaszczyt.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. ok, nasz ziemie uniwersalna.

2. zalezy od zarowki od 1 do 3 sezonow. to tez zalezy jak byla eksploatowana.

3. chodzi o to aby wszystkie odrosty trzymac na tej samej wysokosci, czyli szczyt pod siatke I wszystkoco bedzie poza nia wystawac.

4. czytalem, mialy byc zdjecia, ale nie bylo, ale roslinke traktowales od malego zle. nie wiesz jak ktos je traktowal. rozne sa przyczyny hermienia. nie tylko gen pedala.

5. obejrzalem, zwracam hanor.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+