Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 85W | Dark Devil Auto


Recommended Posts

No z temperaturą to rzeczywiście mam problem bo są momenty kiedy dochodzi do 35-36oC i ciężko jest mi ją zbić bo wylotowy ustawiony jest nad odbłyśnikiem i wlotowy pasyw odrobinę mały ale na chwilę obecną nie jestem w stanie zmienić projektu boxa. Jak widać na zdjęciu, wstawiłem 120mm mieszający ustawiony na planta, tak aby trochę go ochłodzić. Przynajmniej w "nocy" temp spada do 23-24oC ale to raptem na 4 h bo taki mam cykl ustawiony. Myślicie że już czas zacząć lst? Planuje jutro pierwszy raz nagiąć dlatego, ze wczoraj podlewałem i łodyga jest jeszcze twarda i dość sztywna a podobno naginać powinno się tuż przed podlaniem, kiedy roślina jest najbardziej podatna na wyginanie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Myślę, że powinieneś dać ten mieszający na wlot pasywny. Moim zdaniem dochodziłoby do szybszej wymiany powietrza, co przełożyłoby się na niższą temperaturę w środku.

 

Co do LST - możesz już naginać. Zdarzyło mi się też naginać dzień po podlaniu i szło bez problemu. Jak zauważysz, że jesteś na granicy pęknięcia - gdybyś nie dał rady jej nagiąć tak jakbyś sobie tego życzył, to weź ją nagnij maksymalnie jak to możliwe i na następny dzień popraw. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Taki też mam plan odnośnie wstawienia w miejsce pasywa tego mieszającego i w miejsce mieszadła wstawić mały 60mm - 80mm ustawiony albo prosto na plant albo delikatnie w stronę lamp, tak aby rozpraszać delikatnie bijące od nich ciepło. Dodatkowo średnio 2-3 razy dziennie zraszam plant wodą dla ochłody.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

DAY 24!

 

Wilgotność 45-50% w dodatku opryskiwane liście wodą dla lepszego chłodzenia, temp. dzięki powiększonemu pasywowi i wstawionemu wiatraczkowi 80mm utrzymuje się na poziomie 29-30oC. Pierwsze nagięcie poszło i już widać jak ukierunkowują się kolejne odrosty. W dalszym ciągu utrzymuję system podlewania- nawóz na przemian z wodą co 2 dni- co wyraźnie podoba się plancikowi :) Niestety muszę się przyznać, że dałem dupy z umiejscowieniem nasiona bo mogłem posadzić przy krawędzi donicy, co ułatwiłoby równomierne rozchylanie odrostów i dało większe pole manewru, a tak będę musiał kombinować a i tak nie zapełnię całego boxa. No ale jakoś damy radę  :rasta2:

 

CAM00258

CAM00259

CAM00257

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+