Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

85W, CFL ELEKTROX - pytanko.


DoktorDawiDzior

Recommended Posts

Siema Wszystkim, mam pytanie.

 

Ile taka CFL ma lumenów ?

 

 

LAMPA / ŻARÓWKA ENERGOOSZCZĘDNA 85W, CFL ELEKTROX (wzrost+kwitn.)

-lampa / żarówka energooszczędna 85W / realne zużycie prądu to 50W !
-przeznaczona do uprawy roślin
-model: CFL ELEKTROX 85W
-barwa: DUAL 2700 / 6500 K (kwitnienie i wzrost)
-wmontowany układ zasilający
-wymiary: L=37cm, fi=9cm, gwint E40
-uniwersalne zasilanie: 220 do 240V, 50Hz
-lampy energooszczędne nie nagrzewają się tak jak HPS i MH, ich zastosowanie oznacza BRAK KŁOPOTÓW ze zbyt wysoką temperaturą
 
 
ZALETY: 
- Żarówka nie potrzebuje żadnego dodatkowego układu zasilania 
- Nie nagrzewa się tak bardzo jak HPS i nie mamy kłopotów ze zbytnią temperaturą 
-Żywotność i wydajność świetlna jest kilka razy dłuższa niż u lamp HPS 
- Elektroniczny układ zasilania wmontowany w żarówkę zwiększa jej energooszczędność
 
STOSOWANIE: 
- Jako jedyne źródło światła 5 do 6 szt na 1 m2 
- Jako uzupełniające źródło światła w mniej doświetlonych miejscach 
 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wydajność tej świetlówki to do 100 lumenów  z 1 wata. Czyli nie więcej jak 8500 lumenów.
Taka świetlówka to na mała powierzchnię się nadaje 30x30.

Ja miałem kiedyś w 40x40 tą większą 125W.

Taniej Cię wyjdzie kupić kilka zwykłych świetlówek niż tą jedną 85w.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dalej piszecie ile jest tych lumenów, ale to nie jest jednostka natężenia światła dla roślin. Jeżeli masz już kupiwać 85W CFL to ja bym już wolał 70W HPS dużo więcej światła a pewnie podobnie się grzeją. 

 

W mojej stopce porównanie lamp hps, cfl, oraz led zobacz jak wygląda sprawa dystrybucji światła na profesionalnym mierniku.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokładnie Igorek :) kto jak kto ale To o oświetleniu wiesz "co nie co" ;)

(Nie)stety tak się przyjęło, lumeny podają na opakowaniach świetlówek i tak też wszyscy to pojmują i tylko do lumenów wszystko się sprowadza.
A jednostką natężenia świetlnego jest luks - lx.

Może od dziś powinno się dawać warny za niewiedzę ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wujek - zobacz na moje pomiary jaka jest różnica w natężeniu światła które akceptuje roślina czyli umol, i widać ewidentną różnice. Dodatkowo dzisiaj zmierzyłem 55W Poluxa dotykając rurek i okazało się że jest to 1100umol, HPS chyba przy takiej ogległości miał coś około 1900umol jak nie więcej, natomiast w normalny słoneczny dzień mamy spokojnie 2000umol w bardzo czysty i bardzo słoneczny max około 2800-3000umol.

 

A to że na opakowaniu jest napisane w lumenach jest to dobre oznaczenie ponieważ są one sprzedawane jako oświetlenie dla biur, domów itp. Lumeny jest to zakres w jakim człowiek widzi najlepiej. Czyli w tych 8000lumenach człowiek widzi te 8000 a roślina już tylko 200lum. Dlatego jest nowa jednostka umol i ona już odpowiada idealnie potrzebą roślin.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No tak, Polux 55W  ma 1100, wiec ten 85W niech ma nawet 1500 umol. Tylko różnica polega na tym, że planta pod HPS będziesz trzymał 15 cm niżej. Co w teorii da podobne wartości. Inna sprawą jest spektrum światła, ale to nie w tym temacie.   

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

I tu jest problem nie będziesz miał tych 1500umol ponieważ CFL nie da więcej, możesz mieć te 1100 na większej powierzchni poprostu CFL nie da więcej światła jak 1100umol taka jest jest konstrukcja. 

 

znalazłem obrazek który przestawia moje pomiery HPS 70W i CFL 55W. Zobacz jaka jest różnica w dystrybucji światła, jak dla mnie ogromna. Jak dobrze pamiętam bliżej nie było co mierzyć HPS'a ponieważ 2800umol to sporo już za dużo dla rośliny. 

 

 

 
 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+