Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CFL 85W | Dark Devil Auto


Recommended Posts

Ogólnie z tymi szerokimi donicami ciekawi mnie to trochę, bo wszędzie piszą ze niby korzenie będą próbowały iść w dół i ze trochę gleby zostanie nie "spozytkowane" ale jak obserwowalem na innych roślinach korzenie rosnąć trochę pod ziemią jak odwrócona choinka z trochę większym Zagęszczaniem przy "wierzchołku" powinny pięknie zawijajac oplesc znaczna powierzchnię doniczki co przy ograniczonej wysokości boxa powinno być całkiem rozsądnym rozwiązaniem. Ale serio nie mam pojecia jak to w praktyce wygląda:P będę w tym tygodniu robił mały test żeby zobaczyć jak to w praktyce wyglada

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To też nie do końca jest prawda bo w poprzedniej uprawie(fakt w PCBOX-ie) miałem tę samą donicę i plant rósł bardzo ładnie i szybko, pomimo iż miał mniej ziemi niż aktualnie. Jeżeli chodzi o to jakiej donicy użyć, to zależy też od warunków w jakich jest ona trzymana, tzn. jeśli mamy wysokiego Box'a to rzeczywiście najlepiej jest mieć głęboką donicę bo plant potrzebuje głębokiego ukorzenienia, żeby móc utrzymać wysoki trzon ale jeśli wzrost nie będzie aż tak dużo i ponad to będzie stymulowany aby się bardziej rozrastał na boki to ważniejsze jest aby korzenie rozchodziły się na boki co zapewni lepsze "trzymanie" przy scrog i lst. Mój box po odjęciu wysokości donicy i lamp, to jakieś max 40cm wysokości na planta i tyle samo na szerokość i obie strony. 

 

Tak wyglądał AK-47 po 5-6 tygoniach w podłużnej donicy w PCBOX

 

1437338587380

 
także myślę, że to powinno skłonić do refleksji i wcale nie twierdzę, że nie masz racji. Skłaniał bym się ku wysoko rozwiniętej umiejętności adaptacji roślin do warunków w jakich rosną  ;)   :peace:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po dzisiejszych oględzinach doszedłem do wniosku, że słaby wzrost może być spowodowany zbyt ubitą ziemią, ponieważ podlewam planta codziennie małymi ilościami. W poprzedniej uprawie miałem podobny problem i poskutkowało, lecz tym razem zamiast przesadzać małą po prostu delikatnie przekopałem ziemię tak aby nie uszkodzić korzeni. W planach mam podać jej małą dawkę Canna Terra Vaga od drugiego tygodnia przez max 3 podlania(oczywiście na przemian z wodą). Zastanawiam się też czy zafundować plancikowi siatkę czy wystarczy porządny lst.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziś bez upa bo panienka śpi,wiec nie będę jej budził ;) ale za to mam pytanie bardziej techniczne. Mianowicie jak podejść do scrogingu. Jest sens stosowania go przy szybkich odmiana AF tj. Jamaican Haze, bo wyczytałem, że to własnie Sativa jest najlepsza do tego rodzaju treningu. Teraz kilka pytań technicznych:

 

1. siatkę lepiej przymocować do donicy, ścianek boxa czy może zrobić niezależną konstrukcję, bo przymocowanie jej do dopnicy będzie w moim przypadku trudne.

 

2. kiedy najlepiej zakładać siatkę, od początku kiedy plant jest jeszcze mały, pod koniec veg czy w trakcie flo kiesy odrosty są już w miarę rozbudowane?

 

3. Naginać z powrotem pod siatkę szczyty, które przebiją się przez oczka czy pozwolić im rosnąć.

 

Nigdy jeszcze nie bawiłem się w tę metodę treningi i dlatego pytam  :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No to UP! 

 

13 day

CAM00244

CAM00243

 
po jednym podlaniu nawozem roślinka ożyła i zaczęła z dnia na dzień przyspieszać. Powodem małego przestoju okazały się korzenie a mianowicie zbyt ubita gleba. Teraz już wszystko w porządku. Wiem, ze jak na 13 dzień jest malutka ale mam nadzieje, że nie skarłowaciała i przy odpowiedniej opiece wyrośnie na dość dużego i dorodnego Jamajczyka  :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+