Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

10 wskazówek jak uprawiać automaty


Recommended Posts

1) Zasadź w prawidłowym przedziale czasu.

Na półkuli północnej, przesilenie letnie przybywa około 21 czerwca, 16 do 22 godzin światła (18 godzin w północno-zachodniej części Francji, na przykład). To punkt maksymalnych godzin światła słonecznego w ciągu dnia, i na lepszej kąt padania światła (tzn, bardziej pionowe) dla pełnej ekspozycji roślin.

W wielu dziedzinach, wiosna zapewnia odpowiednią temperaturę do aut roślin na zewnątrz (minimum 58 ° F) na koniec maja lub na początku czerwca. Jeśli roślina (lub przeszczepu) jest zbyt wcześnie na zewnątrz, ma tendencję do produkcji małych, przedwczesnych zbiory, zwłaszcza, że kwitnienie będzie przyspieszona przez noce, które są zbyt zimne. Poniżej 45 ° F, da rozciągnięte i zahamowane w rozwoju pąki.

Biorąc pod uwagę czas kwitnienia dla aut zwykle dobrze jest rozpocząć sadzenie od połowy maja do około 10 czerwca ten sposób rośliny uzyskają najwięcej światła słonecznego, jak to możliwe każdego dnia. 

 

2) Zadbaj o zdrowy start.

Rozpocznij od właściwego przechowywania nasion: najlepszym miejscem jest czysta lodówka o niskiej wilgotności. Wszyscy hodowcy przechowują swoje nasiona w tych warunkach, dzięki temu nie zmniejszają potencjału swoich własnych nasion,używając złych technik magazynowania!

Musisz być szczególnie ostrożny podczas kiełkowania. Moczyć nasiona w szklance wody oczyszczonej z pH pomiędzy 5,5 a 6,0, puknij nasiona palcem, aby przesunąć je pod powierzchnią wody, i nie pozwól im moczyć dłużej niż 12 do 24 godzin. Gdy zauważysz, pierwszy biały kiełek, można to zrobić jedną z dwóch rzeczy. Najłatwiej jest,  zasiać ziarno bezpośrednio do ostatecznego pojemnika, który powinien być wypełniony dobrej jakości mieszanka gleby dostępnej w lokalnym sklepie ogrodniczym. Moje preferencje są Plagron Royalty-mix oraz Pro-mix, ale każdy produkt wysokiej jakości, w tym Canna i Biobizz, zrobi robotę. Ponadto umieszczenie warstwy pół cala granulek z gliny na dnie donicy, pomoże odprowadzić nadmiar wody.

Twoja druga opcja jest umieszczenie nasion pomiędzy dwoma ręcznikami papierowymi pomiędzy dwoma spodeczkami i zachować je umiarkowanie wilgotnymi. Woda nie powinna kapać z ręczników papierowych; ani nie powinny nigdy wyschnąć. Po dniu lub dwóch, gdy widzisz, że nasiona pękły i mają mały korzeń wystający z łupinki, ostrożnie przenieść je do doniczki.

 

3) Podaj swoim roślinom odpowiednie warunki środowiskowe .

Ważne jest, aby zawsze trzymać odpowiedni poziom wilgotności . Trzymać blisko 80 % w stadium siewki , a następnie przełączać się między 55 % i 70 % pod koniec fazy wegetatywnej (15 do 25 dni od kiełkowania ). W przypadku braku drogiego sprzętu do nawilżania , umieścić naczynie z wodą w boxie. Jest to tani, prosty i bardzo skuteczny sposób podczas wczesnych etapów rozwoju. Jasne plastikowe butelki działają idealnie w pierwszym tygodniu i można ich używać w domu, w plenerze lub w szklarni. Proste ceramiczne ultradźwiękowy system może rozwiązać problemy wilgotności wmałych i średnich powierzchniach poniżej sześć na sześć stóp. W szklarni , można ustawić rurę z dyszami do mgły wodnej , a otrzymasz 5 ° F do 10 ° F schładzania temperatury . System tworzenia mgły powinny być połączone z kontrolerem , który zarządza wentylacją , temperaturą i wilgotnością.

 

4) Użyj najlepszego podłoża jak to możliwe.

Nie ma powodu , aby tu oszczędzać! Twój zbiór jest bezpośrednio związany z jakością genetyki , substancjami odżywczymi i warunkami otoczenia. Pamiętaj , przelanie i przenawożenie są najczęstszymi błędami jakie początkujący mogą uczynić .

Twoje medium musi mieć luźny wzór strukturalny , więc można dodać do poprawy napowietrzania i retencji wody: kokos, granulki gliny , perlit , wermikulit, oraz zaopatrzyć się w odpowiednie nawozy.

 

5) Nie przelej!

Jedną z gorszych rzeczy, które mogą się przydarzyć roślince jest zbyt dużo wody: Korzenie się duszą i nie są w stanie prowadzić składników odżywczych do roślin. Przelanie roślin powoduje zahamowania wzrostu, a początkujący mogą czasami mylnie zdiagnozować ten problem i winić składniki odżywcze, dodając składniki odżywcze, jak i więcej wody duszą korzenie i już dosłownie topią roślinę.

Dobrym rozwiązaniem jest ważyć swoje rośliny w doniczkach suchych (po przesadzeniu, na przykład), dodać 5% lub 10% tej masy, a ten numer jako odniesienie do kiedy trzeba wody. Niektórzy producenci sugerują, podlewanie  20% objętości pojemników. Na przykład, roślina w doniczce 3-galon potrzebuje około pół galon wody dla każdego podlewania.


6) Karm rośliny delikatnie.

Użyj składników odżywczych organicznych należy pamiętać, że rośliny kwitnące auto preferują lekkie karmienia w porównaniu do swoich odpowiedników fotoperiodycznych.

Ze względu na ich mniejszą i bardziej krucha strukturę korzeni , rośliny kwitnące auto może podołać tylko połowę zwykłego schematu żywienia regularnych roślin , które rozwijają większe systemy korzeniowe.


7) Trenuj wcześnie, jeśli w ogóle.

Regularne rośliny powinny być trenowane tylko  podczas fazy wegetatywnej , zasada ta ma również zastosowanie do roślin kwitnących auto. Ponieważ okno, w którym się da trenować rośliny auto jest małe ,należy wiedzieć kiedy się za to zabrać. Jeśli krzaki rozpoczęły  fazę kwitnienia super wcześnie lub nie dostały dobrego startu do życia , należy unikać szczypania i przycinania całkowicie.

W odniesieniu do roślin auto lepiej użyć mniej urazowe techniki, takiej jak LST. Użyj ciężarków rybackich by obciążać gałęzie i wystawić dolne obszary roślin na światło. Możesz też zginać gałęzie ostrożnie , aby je puścić bardziej poziomo . Zawsze należy pamiętać , że rośliny kwitnące auto mają krótką żywotność i nie wybaczają łatwo sytuacji stresowych . 

  

8) zbieraj plon pokolei.

Jeśli to możliwe , należy odczekać sześć do 10 dni między pierwszym zbiorem najważniejszych i najlepszych szczytów i reszty topków. Spowoduje to dodatkowe atuty , większą masę i lepszej jakości ogólnej .

Ponieważ zbliżają się żniwa , rośliny muszą być ściśle monitorowane. Należy zwrócić uwagę na włoski i wziąć pod uwagę, że wiatr, zimno i ciepło mogą mieć wpływ nie .

Ćwiczenie cierpliwości -Dobrą zasadą jest, aby dać Auto  więcej czasu kwitnienia na zewnątrz , a nie opierać się wyłącznie na zaleceniach producenta z czasem kwitnienia . 

 

9) Uprawiaj organicznie.Organiczne składniki odżywcze są wyższej jakości niż syntetycznye. Są także trudniejsze do przenawożenia, ponieważ są one łagodniejsze i bardziej wyrozumiały.

Twój produkt końcowy będzie palić się dużo przyjemniej, jeśli uprawiany był organicznie, niż w przypadku podawania chemii, zwłaszcza w ostatnich dniach przed zbiorem. 

 

10) Przygotuj kolejną uprawę.

Można zbierać co najmniej dwa razy na zewnątrz z roślin kwitnących auto , ale tylko wtedy , gdy rozpocznie się swoją drugą partię nasion 20 do 30 dni przed pierwszym zbiorem . W ten sposób , jeśli zbioru rośliny przed połowie lipca , siewki można kiełkującego w połowie czerwca by dojrzały przed końcem lata ( czyli pomiędzy ostatnim tygodniu sierpnia i pierwszym tygodniu września ) .

Ważne jest by każdą swoją uprawę przygotować jak najlepiej by nie było niespodzianek a rośliny się odwdzięczą.

 

 

źródło: http://www.hightimes.com/read/10-tips-auto-flowering-pot-plants 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Moglbys dodac ze najepiej podlewac roslinki wieczorem lub z samego rana pierwszy plus to to ze roslinki nie beda dostawac takiego szoku i nie beda wiedniec podczas podlewania po poludniu a drugi bardzo wazny plusik tego ze nie odczujemy zbyt wysokiej temperatury i samopoczucie nasze tez bedzie duzo lepsze niz po poludniu

Link to comment
Share on other sites

  • Vito unlocked this topic
  • Vito pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+