Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CFL 64W | Jack Herer


Recommended Posts

cholera... zaowazylem ze ziemia jest przesuszona dosyc dosyc... moze to jest powodem tych koncowek? to pierwsze... a drugie to moj brak doswiadczenia i logicznego myslenia... jak glupek za szybko wlalem wode do doniczki... poszla bokami i wylala sie dolem, chcac ratowac boksa musialem wyciagnac rosline na jakies 5min z boksa zeby powycierac to co sie stalo. i oczom nie wierze ale oklaply jej wszystkie listki. WTF, to jest ten caly stres czy co? to mozliwe zeby ona tak zareagowala na to? chce dodac ze w pokoju mam dosyc ciemno jak na ta pore dnia. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziwna sprawa z tym oklapnięciem.

Piszesz, że masz glebę uniwersal. Co do podlewania dam Ci radę. Jeżeli jest to gleba brązowa torfowa to ma ona skłonność do wysychania szybkiego. Podlanie mocno na raz nie zawsze działa bo woda pójdzie najszybszą drogą (może gdzieś z boku doniczki) a Ty będziesz myślał, że skoro wyleciała dołem to jest ok i wystarczy.

 

Najlepiej podlewać wodę prosto pod roślinkę po malutku i czekać aż się wchłonie i wtedy znowu. Jeżeli woda "stoi w dużej kropli" na glebie przez pewien czas to raczej wskazuje na wysuszenie gleby.

Wysuszona gleba ciężko się nawadnia.

Zważ ręką ile waży sucha donica a ile nawodniona (to może być różnica nawet 1 kg więc czuć to).

Podlej raz a dobrze i zostaw na 2-3 dni aż stwierdzisz, że jest sucho ważąc ręką lub patrząc czy gleba odchodzi od boków doniczki.

Przesuszenie też jest czasem dobre bo nie rozwija się pleśń korzeni i korzenie się napowietrzają.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Specem nie jestem aczkolwiek bordowe łodygi może to być niedobór fosforu aczkolwiek u siebie też mi się to zdarzało - u jednego krzaczka oznaczało to fioletowy fenotyp a w drugim przypadku krzaczek rósł pięknie bez większych problemów czy niedoborów (zdarzyło mi się nawet przenawozić).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Fioletowa łodyga z tego co ja wiem oznacza że panna zmarła. Może gdy śpią i lampa jest wyłączona to jest im zimno. Może to być również gen, ja też miałem różne kolory zależy od kwiatu. Co do opadniętych liści to gdy je przesuszysz to wyglądają jak by usychały. Jak tylko opadły a masz ciemno w pokoju to mogła roślina pomyśleć, że jest już noc i poszła spać, podczas snu liście opadają i wtedy sobie rosną, gdy jest dzień są ku górze aby pobierać słoneczko i tak działa cykl fotosyntezy. 

jeżeli w 24godz. się podniosą to nie ma problemu a łodygą się nie martw jeżeli nie spadła ci temperatura poniżej 16 stopni. 

O podlewaniu napisał Ci dobrze Pan Noob, jak się dostosujesz do rady to nie będziesz miał problemów, pamiętaj tylko o tym że im większa roślina tym większe korzenie, a tym więcej piciu:) 

Na przyszłość jak się coś dzieje dziwnego rób zdjęcie i wrzuć bo to wróżenie z fusów.

Raczej nie stres ale mogę się mylić bo Automatu nie miałem:) 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+