Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Żółte i schnące liście


homaer

Recommended Posts

zolty1

zolty2

zolty3

zolty4

 

Witam wszystkich.

Mam dwa automaty green-o-matic.

Ziemia canna pro.

box 50x50x100,

światło cfl 125w, 2x led 10w

Odżywianie canna terra vega /  flora 

 

Roślinki mają około 41 dni.

 

Dolne Liście zaczynają blaknąć, nastęnie, żółknieć, brązowieć na brzegach i schnąć.

Problem jest z liściami i dotyczy jak na razie dolnych liści, ale górne tez zaczynają blaknąć.

 

To są moje pierwsze roślinki. Czy ktoś przechodził coś podobnego, lub ma jakiś pomysł, o w ogóle się z roślinkami dzieje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ph za niske i głodują bo nie mogą pobrać przede wszystkim PK

 

dolomit, ph+,

zastanowić się nad zwiększeniem dawki PK 150% może brak potasu (K) spowodowany pozornym niedoborem, przy ograniczonym pobieraniu (przy wysokim wapniu, fosforze i azocie)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sprawdziłem ph innym testerem. Oba pokazują prawie 7.

Możesz mieć rację z głodowaniem. Naczytałem się, że częstym błędem jest przelewanie, więc podlewałem rośliny raz na 5 dni 1/2 litra na roślinę. Nawet po nalaniu kilkudziesięciu mililitrów woda wyciekała dołem, więc lałem cierpliwie i zlewałem wodę ze spodków.

 

Więc, to może być niedobór wody i związków?

 

Bo ja, tak szczerze, to myślałem, że to jakaś pleśń, lub grzyb, nie chciałem niczego sugerować. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie tematem. Bałem się o pleśń i grzyby, bo mieszkam w UK, a tutaj z racji wilgotnego klimatu zarodniki tego świństwa są wszędzie.

 

Żółknięcie zaczyna się od największych liści na dole. Omija małe listki i listki przytopowe (które zawsze były i są intensywnie ciemno-zielone) i zaczynały żółknąć następne duże liście.

 

Dzik miał rację. PH nie miałem niskiego, ale roślinki przesuszyłem.

Dolałem wody z canna flora prawie 150% dawki, podlałem solidnie i po dwóch dniach obciąłem żółte liście.

Po 4 dniach od tego podlewania podlałem nawozem ok 120% dawki.

 

Na dzisiaj, wszystko jest w porządku.

Co prawda duże liście trochę żółną, ale minimalnie i w minimalnym tempie.

Może dlatego, że to automat i za niecałe 3 tygodnie żniwa? :harvest:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+