Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Nowy rząd Urugwaju podnosi stopę z gazu - legalizację marihuany na biegu jałowym


Vito

Recommended Posts

Urugwaj był od 2013 doskonałym przykładem tolerancji, szacunku i wolności. Jednakże po zmianie szefa rządu, wszystko może się zmienić. Na razie nowy prezydent traktuje legalizację bardzo ostrożnie, a jego ostatnie wypowiedzi świadczą o wyraźnej niechęci do marihuany. Jak skończy się ta sytuacja?

 

principal-uruguay_blog_full_10_blog_full

 

Na początku marca Urugwaj zyskał nowego prezydenta, a jednocześnie pożegnał jego poprzednika José Mujica, który był doskonałym przykładem tworzenia polityki bliskiej ludziom, żyjąc bez żadnych przywilejów, jak zwykły obywatel. Polityk, którego wielu nazywało Robin Hoodem tego kraju, opowiedział się za legalizacją marihuany stając się przykładem na światową skalę. 
 
Teraz głównym zmartwieniem mieszkańców jest fakt, czy Tabaré Vázquez, jego następca będzie nadal podtrzymywał liberalne stanowisko wobec marihuany. Mimo iż minęły już dwa lata od regulacji, jej nasiona nie dały jeszcze obfitych owoców. 
 
Kiedy Mujica był u władzy, zaskoczył cały świat legalizacją produkcji i sprzedaży marihuany w 2013 r. Umieścił łańcuch produkcji w rękach państwa - coś, czego pragnęliby zwolennicy konopi w każdym innym kraju - i umożliwił nabycie marihuany na kilka sposobów - obywatele mogli sami ją uprawiać, mogli dołączyć do towarzyskiego klubu konopi lub kupić ją w aptece. 
 
jose-mujica_blog_cdn.jpg
 
Na razie nowy prezydent Urugwaju zobowiązał się kontynuować politykę legalizacyjną, ale także postanowił odroczyć realizację jednej z zasadniczych części planu zaproponowanego przez Mujica - sprzedaż marihuany w publicznych aptekach. Vazquez działa ostrożnie, pod wpływem presji ze strony ONZ, która otwarcie skrytykowała kraj za jego otwartość względem marihuany.
 
Na dzień disiejszy, mimo iż piętnaście klubów konopi zaczęło już działać a uprawy również zostały zapoczątkowane, Vazquez odroczył sprzedaż marihuany w aptekach, twierdząc, że kraj nie jest gotowy do wdrożenia tego środka.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+