Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Jak odbywa się degustacja odmian podczas Pucharu Cannabis


Vito

Recommended Posts

Dwadzieścia anonimowych odmian na stole, czysty bong, butelki wody w celu odświeżenia gardła i ogromna, ogromna kontrola doznań, jakie powoduje każde zaciągnięcie. Wzięliśmy udział w degustacji odmian podczas III Pucharu Cannabis Expogrow 2014 (który wręczony zostanie w niedzielę 14 września) wraz z gladiatorami dymu z Dinafem. Jest to ciężka praca, ale ktoś musi ją wykonać. 

 

pin_7_blog_full.jpg

 

Pierwsze, co zaskakuje przy wejściu do miejsca, w którym odbywa się degustacja jest ekstremalny porządek wszystkich elementów w niej uczestniczących, ze szczególnym wyróżnieniem dwudziestu odmian, które organizatorzy przekazali sędziom III Pucharu Cannabis Expogrow. Jury pucharu po raz pierwszy byli sami uczestnicy i to oni sami oceniali na ślepo różne banki, oprócz własnego.
 
W każdej kategorii (Najlepsza Sativa i Indica) analizowano topy o wadze 1 gram, katalogowane anonimowym numerem i pakowane w pojedynczych plastikowych torebkach. Przyznawane są również nagrody dla najlepszego ekstraktu (z lub bez rozpuszczalnika), oraz dla najlepszej wariacji samokwitnącej.
 
Ale co bierze pod uwagę jury określając, która próbka jest najlepsza?
 
indicaexpogrow-3_blog_cdn.jpg
 
1 - Oględziny:
 
Dotyk, zwartość, jednolity kolor ... wiele jest uwarunkować wizualnych, które wpływają na wygląd mistrzowskiego topa. Od podstawowych zasad, takich jak brak obecności nasion, szkodników lub grzybów, po fakt, czy są dobrze pokryte żywicą lub czy zostały odpowiednio wypielęgnowane. A suche liście mogą dostarczyć wielu informacji na temat przeprowadzonej uprawy.
 
Aby przeanalizować wszystkie parametry wizualne, sędziowie posługują się lupą lub zdjęciami o wysokiej rozdzielczości wykonywanymi ad hoc, oglądając najgłębsze zakamarki rośliny. Bardzo ostrożni szukają maleńkich męskich kwiatów, nazywanych "bananami" ze względu na swój charakterystyczny kształt i kolor, które niestety czasem pojawiają się na roślinach.
 
Przedstawiamy kilka zdjęć niektórych konkursowych próbek, przedstawionych w kategorii najlepszy ekstrakt (z lub bez rozpuszczalnika), zupełnie inna bajka w zakresie analizy wizualnej.

 

https://www.dinafem.org/pl/blog/odmian-Pucharu-Cannabis/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+