Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Palenie marihuany a ryzyko wypadku drogowego


Dzik

Recommended Posts

Rządowe badania wskazują że palenie marihuany nie zwiększa ryzyka wypadków samochodowych.

Mike Adams

Mimo iż istnieje wiele kontrowersji wokół kwestii prowadzenia pojazdów pod wpływem marihuany, nowe badania przeprowadzone przez Amerykański rząd
wskazują, że ​​palenie trawki przed chwyceniem za kierownicę nie prowadzi do zwiększonego ryzyka wypadków samochodowych. Może to zmusić prawodawców od zrewidowania zasad dotyczących jazdy pod wpływem narkotyków.

 

Naukowcy z National Highway Safety Administration Ruch niedawno wykonali 20-miesięczną misję analizowania trzeźwości kierowców na próbie 9000 osób, na potrzeby swojego raportu  - “Roadside Survey of Alcohol and Drug Use by Drivers”. Choć wyniki badań wyraźnie stwierdzają, że ​​alkohol nadal jest wiodącym czynnikiem w sferze wypadków dotyczących  nietrzeźwości, nie ma żadnego związku między jazdą pod wpływem marihuany i zwiększonym ryzykiem drogowej katastrofy..

 

 

gallery_40794_888_38590.jpg

Z uwzględnieniem różnych czynników demograficznych, takich jak płeć, wiek, i rasa, naukowcy sugerują, że wiek kierowcy odgrywa bardziej znaczącą rolę w wypadkach samochodowych niż zioło, mimo iż palacze są o 25% bardziej narażeni na udział w wypadku, niż trzeźwy kierowca. Odnosząc się do tego, alkohol stanowi zagrożenie dla kierowców podróżujących. Z opracowania wynika, że ​​osoby z poziomem alkoholu we krwi 0,08 (około jednego drinka na godzinę dla osoby o średniej masie), są 12 razy bardziej zagrożeni wypadkiem drogowym.
 

Największe badanie tego typu, które jest prowadzone w ciągu ostatnich 40 lat, definiuje pozytywnie wpływ marihuany w testach THC dla kierowców. Jednakże, na poziomie istotności, naukowcy nie biorą pod uwagę czynników geograficznych kierowców, więc nie wiadomo, czy uczestnicy mieszkali w stanie w ramach prawnych.

Urzędnicy federalni wierzą że wyniki powinny zachęcać do dodatkowych badań nad marihuaną i jak to korelować z prawem dotyczącym jazdy pod wpływem by zapewnić jego sens i realność w stanach, gdzie jest legalizacja.

"Kierowcy nie mogą być podczas prowadzenia zburzeni, a wiemy, że marihuana zmienia osąd, czas reakcji i świadomość,"  Powiedział w oświadczeniu Jeff Michael, zastępca administratora badań i rozwój programu NHTSA. "Wyniki te podkreślają znaczenie badań, w zrozumieniu, jak używanie marihuany wpływa kierowców aby państwa i społeczności mogły prowadzić jak najlepszą politykę bezpieczeństwa."

 

wolne tłumaczenie

http://www.hightimes.com/read/federal-study-finds-smoking-marijuana-does-not-increase-risk-car-crash

 

zapraszam do ankiety: http://trawka.org/topic/32655-prowadzenie-pojazdow-pod-wplywem/

 

 

Zachęcam do trzeźwej jazdy, bez żadnych wspomagaczy, leków i tylko w stanie dobrej kondycji psycho -fizycznej.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po przykladzie swoim i swoich znajomych moge powiedziec tyle - nie znam osobiscie nikogo kto po paleniu spowodowalby jakis wypadek, a codziennie wielu moich znajomych jezdzi po paleniu, samemu bardzo czesto mi sie to zdarza. Jak jezdzi sie z glowa, to po mj czlowiek tym bardziej uwaza i jezdzi wolniej i bezpieczniej. Oczywiscie zawsze ejst ryzyko zawieszenia na czyms i kolizji, ale to po prosto trzeba kontrowal swoj umysl, dlatego nie polecam jezdzic samochodem jako kierowca poczatkujacym palaczom!

Dobrze tez meic jakas dobra plytke w samochodzie i jakiegos upalonego ziomka, coby miec o czym pogadac w trakcie jazdy, a nie zaglebiac sie w swoj umysl ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

tu zgodze sie z PoLek nawety kied nie mnialem 18lat i palilem jak po*****y tzn ile mialem tyle spalilem razem z ziomkiem zawsze mieslismy taktyke kiedy psy obok nas jada bez spiny i kulturka to dziala nawet jak nas zatrzymywali do o kontroli %  prosze dmuchnac w alkomat dmuchalem i bez problemu nawet prawka nie sprawdzaja wystarczy sie odmulic i zachowywac normalnie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+