Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Hiszpański rząd wykorzystuje rozporządzenie regulujące kluby towarzyskie konopi w San Sebastián


Vito

Recommended Posts

W miniony czwartek delegacja rządu baskijskiego ogłosiła złożenie środka odwoławczego w celu zatrzymania rozporządzenia miejskiego miasta San Sebastián regulującego kluby towarzyskie konopi. Twierdzi on, że rozporządzenie ingeruje w uprawnienia państwowe i wnosi do Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa o orzeczenie w tej sprawie. 

 

GOBIERNO_6_blog_full.jpg

 

Rozporządzenie regulujące kluby towarzyskie konopi w San Sebastián zostało jednomyślnie zatwierdzone w listopadzie przez wszystkie grupy polityczne, w tym Partido Popular i weszło w życie ponad tydzień temu. To pionierskie rozporządzenie, przykładowe dla całej Hiszpanii natrafia na pierwsze przeszkody zaledwie kilka dni po wprowadzeniu.
 
Decyzja o odwołaniu się od rozporządzenia została ogłoszona kilka godzin po tym, jak Francis Babin, prezes Narodowego Planu dot. Narkotyków (Ministerstwo Zdrowia), oświadczył, że rozporządzenie w jego opinii narusza kompetencje państwowe w zakresie bezpieczeństwa publicznego i koordynacji służby zdrowia.
 
Rozporządzenie zostało opracowane z pomocą stowarzyszeń zwolenników konopi, zgrupowanych pod egidą Eusfac, które kilka miesięcy temu wskazywały, że ich celem nie jest tworzenie "coffee shopów"  lecz klubów podlegających regulacjom i kontroli. Między innymi reguluje ono takie ośrodki z miejskiego punktu widzenia, zapobiega ich zakładaniu w pobliżu szkół i ośrodków zdrowia, określa godziny otwarcia i ogranicza dostęp osób poniżej 18 roku życia. 
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+