Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

San Sebastián legalizuje kluby konopi: Pionierskie rozporządzenie w Hiszpanii


Vito

Recommended Posts

Po raz pierwszy w tym kraju władze postąpiły zgodnie z sugestiami konsumentów, odkładając na bok politykę prohibicji postanowiły wykorzystać nowe możliwości. Pierwszy krok zrobiło miasto San Sebastián wydając rewolucyjne rozporządzenie  regulujące kluby towarzyskie konopi, które właśnie zostało zatwierdzone przez radę miasta. Jeszcze w tym miesiącu Rada Miejska San Sebastián zacznie wydawać licencje, zezwalające na prowadzenie działalności dwudziestu klubom przyjaciól konopi.

 

Iker_10_blog_full.jpg

 


Osoby odpowiedzialne za te lokale będą mogły w ciągu dwóch tygodni ubiegać się o miejską licencję, a także wnosić skargi i sugestie, które uznają za stosowne. Obecnie w San Sebastián istnieją 24 zarejestrowane stowarzyszenia, 18 z nich jest aktywnych, a 10 posiada mniej niż 50 członków.

 

Rysując panoramę klubów towarzyskich konopi w różnych regionach Hiszpanii, możemy zauważyć, że Kraj Basków przejął inicjatywę i regulacja tych jednostek podąża tam wielkimi krokami. W przeciwieństwie do innych regionów, w których władze są niechętne do zaakceptowania rzeczywistości istnienia tych klubów, w miastach takich jak San Sebastián samorząd lokalny już w marcu zatwierdził miejskie rozporządzenie, w celu stworzenia ram prawnych, którymi regulowane będą te związki. Teraz, w końcu, nadchodzi końcowy etap tego procesu, polegający na przyznawaniu miejskich licencji, zezwalających na prowadzenie działalności.

 

Parlament Kraju Basków utworzył komisję, zajmującą się sytuacją tych klubów, natomiast ratusz San Sebastián postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i  wykorzystać sytuację uznając realne istnienie  klubów towarzyskich konopi. Z tych powodów rozporządzenie to jest właściwe i odpowiednie, czyni miasto San Sebastián (siedzibę główną Dinafem) krajowym pionierem w zakresie procesu normalizacji.

 


 

 

 

---------------------------

 

Od siebie dodam że spędziliśmy tydzień w San Sebastian, piękne miasto, odwiedziliśmy 2 kluby konopne w tym Strain Hunters. 

Niestety bez znajomego członka klubu nie wejdziecie.

Ale nie martwicie się, właśnie otwiera się tam POLSKI klub konopny :) 


Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+