Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Nawarra zatwierdzi ustawę regulującą kluby konopi - "Teraz patrzymy w przyszłość z większym optymizmem"


Vito

Recommended Posts

Parlament Nawarry zatwierdził w miniony czwartek (27 listopada) ustawę regionalną regulującą zbiorowych użytkowników konopi. Decyzja ta została poparta przez wszystkie grupy parlamentarne z wyjątkiem UPN i PPN, którzy głosowali przeciw. Przedstawiciel gruy Representación Cannábica de Navarra opowiada nam swoje pierwsze wrażenia. 

 

NAVARRADEF_9_blog_full.jpg

 

Decyzja Parlamentu Nawarry o zatwierdzeniu prawa regulującego kluby towarzyskie konopi (CSC) jest wielkim triumfem powszechnym w Izbie, ponieważ petycja zainicjowana została przez społeczeństwo prowincji Nawarry, która posiada około 1000 użytkowników zarejestrowanych w kilku klubach.
 
Ustawa ta ma na celu stworzenie ogólnych zasad dotyczących działania, organizacji i zakładania klubów towarzyskich konopi, aby zapewnić bezpieczenstwo prawne osobom w nich uczestniczących. Sądy na przestrzeni lat orzekały, że stosowanie nie jest sprzeczne z prawem z punktu widzenia karnego ani administracyjnego, przynajmniej wtedy, gdy ma miejsce w granicach określonych przez prawo i pod warunkiem, że zawsze uwzględnia rzeczywistość społeczną.
 
Jaki jest następny krok? Podobna postawa, nieugięta w promowaniu tego prawa, jest teraz potrzebna do stworzenia przepisów towarzyszących, oraz określenia niezbędnych kompetencji, aby wszystko przebiegało w sposób kontrolowany. Na razie decyzja pozwala zakończyć „nielegalność” tych klubów i być może pomóc innym regionom osiągnąć podobne sukcesy. Od minionego czwartku ci, którzy walczyli o taką regulację w Navarra śpią spokojniej. "Teraz patrzymy w przyszłość z większym optymizmem"
 
Link to comment
Share on other sites

Czytałem ostatnio fragment projektu ustawy Twojego Ruchu Palikota w którym proponowali powstanie klubu konopnego http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/Projekty/7-020-660-2013/$file/7-020-660-2013.pdf

 

A mnie się takie kluby konopne nie podobają. Bo dlaczego np. w domu nie moge sobie krzaka posadzić i zapalić w domu tylko wyłącznie w klubie można to robić? Proponował żeby klub mogło stworzyć co najmniej  5 osób. A dlaczego 4 osoby nie mogą?

Link to comment
Share on other sites

Nie nie to nie tak że tylko w klubie możesz. W Hiszpanii możesz mieć w domu 3 krzaki na osobę, ale nikt tego nie ściga więc za parę sztuk więcej nic poważnego Ci nie zrobią. W klubach możesz kupić materiał i zabrać go do domu. Kluby są po to byś mógł się ze znajomymi spotkać w lokalu i spokojnie sobie zapalić, nie każdy chce w domu mieć zadymione, nie musisz szukać bezpiecznego miejsca (za palenie w miejscy publicznym jest wysoki mandat) także kluby to wspaniały pomysł. Nie każdy też uprawia, więc idziesz sobie do klubu prawie jak do coffika, tylko tutaj musisz być członkiem klubu. Strain Hunters w San Sebstian ma prawie 2.000 członków :) 

Kluby mają ograniczenia specjalnie by nie powstało ich zbyt wiele, 5 osób na start to i tak mało, przyjmując: Sekretarz, Skarbnik, Przewodniczący - to już są 3 osoby. 

Tutaj trochę więcej na temat tworzenia klubu: Jak stworzyć swój Klub Towarzyski marihuany i nie polec w czasie starań - klub konopny

Niech wzorują się na Hiszpanach a będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+