Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Jak stworzyć swój Klub Towarzyski marihuany i nie polec w czasie starań - klub konopny


Macky

Recommended Posts

Jak stworzyć swój Klub Towarzyski marihuany i nie polec w czasie starań

 

Klub towarzyskie Marihuany są stowarzyszeniami, które dostarczają i dystrybuują marihuanę wśród swoich członków, wyłącznie osób dorosłych i w prywatnym otoczeniu, zmniejszając ryzyko związane z czarnym rynkiem i niekontrolowaną uprawą. Takie stowarzyszenia non-profit powstają w krajach, w których marihuana została zdekryminalizowana, tak jak ma to miejsce w Hiszpanii, w celu zaspokojenia potrzeb palaczy, którzy, choć mają prawo do konsumpcji, nie posiadają prawa do uprawy lub takie prawa są ograniczone. Poniżej przedstawiamy różne aspekty konieczne do utworzenia klubu marihuany w Hiszpanii :

post-2-0-15880200-1395679693_thumb.jpg

 

1 ) Utworzenie i rejestracja
 
Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie Zgromadzenia Ustawodawczego, w którym musi wziąć udział co najmniej trzech założycieli jako członków zarządu : przewodniczący, sekretarz i skarbnik. Statut, sporządzony wcześniej, musi zostać zatwierdzony, wraz z aktem założycielskim, który zostanie podpisany i ratyfikowany przez wszystkich założycieli. W nim określona zostaje również nazwa firmy. Większość klubów marihuany w Hiszpanii przestrzega statutów pionierskiego klubu Pannagh. Po przeprowadzeniu zgromadzenia, dokumenty te należy przedstawić w rejestrze wspólnoty autonomicznej w celu sformalizowania stowarzyszenia. Zaleca się przystąpienie do Federacji Stowarzyszeń Konopi (FAC) w celu legitymizacji działania i przyczynienia się do rozwoju stowarzyszeń w kraju.
post-2-0-11729900-1395679720_thumb.jpg
 
2) Rejestracja członków i przewidywane spożycie
 
Aby dołączyć do stowarzyszenia, członkowie wypełniają formularz rejestracyjny, w którym opłacają składkę i podają numer dowodu osobistego, aby udowodnić, że są pełnoletni. Informują też, że są konsumentami marihuany, wyrażają pragnienie przynależności do stowarzyszenia i niekaralności w zakresie przestępstw przeciw zdrowiu publicznemu. Najważniejszą częścią tego oświadczenia rejestracyjnego jest deklaracja przewidywanego spożycia. W niej członek ustala w przybliżeniu ilość marihuany, którą będzie konsumował miesięcznie. Suma przewidywanej konsumpcji wszystkich członków uprawnia stowarzyszenie do dostarczania im danej ilości marihuany.

post-2-0-04137700-1395679856_thumb.jpg

 

3 ) Produkcja
 
Najlepiej, aby nie korzystać z czarnego rynku, by stowarzyszenie samoprodukowało marihuanę konsumowaną przez swoich członków. W tym przypadku produkcja musi być dostosowana do przewidywanej konsumpcji. Jednak wiele stowarzyszeń nie posiada środków do samodzielnego produkowania marihuany, w związku z czym korzysta ze wspólnego zakupu. W nim, w imieniu członków, Zarząd nabywa marihuanę od osoby trzeciej. 
 
Wspólny zakup musi być dostosowany do przewidzianej konsumpcji. Maksymalna przewidziana konsumpcja jest ograniczona do 60 gramów na osobę miesięcznie. Czy marihuana pochodzi z samoprodukcji czy z czarnego rynku, należy jak najdokładniej powiadomić członków o cenach produkcji lub nabycia. Ponadto, cena ostateczna produktu musi być odpowiednio uzasadniona i rozbita.
post-2-0-43517800-1395679883_thumb.jpg
 
4) Działalność
 
Stowarzyszenie nie będzie rozpowszechniać ani promować konsumpcji konopi wśród osób do niego nie należących. Dodatkowo, należy zapewnić demokratyczną organizację, w której, choć władza jest delegowana, aby usprawnić proces podejmowania decyzji, gwarantowane są również mechanizmy umożliwiające członkom udział w tym procesie. Jak zwykle we wszystkich stowarzyszeniach, niektórzy partnerzy są bardziej zaangażowani niż inni, ale zawsze należy poinformować wszystkich o zgromadzeniach i zmianach.
 
W miarę jak stowarzyszenie rośnie, należy powierzyć zadania osobom, które są odpowiedzialne za działania niezbędne do funkcjonowania klubu, takie jak produkcja, administracja, księgowość, zarządzanie... Członkowie, którzy wykonują te prace w stowarzyszeniu powinni posiadać umowę, ustalone wynagrodzenie itp.
 
Jak w każdym innym miejscu. Jest to jedno z najczęstszych przeoczeń w stowarzyszeniach, które rozpoczynają swoją działalność - nie uregulowanie stosunku pracy i w konsekwencji wynagrodzeń członków zatrudnionych. Uwaga na te kwestie dotyczące zatrudnienia i regulacyjne, ponieważ mogą one pogrążyć całą wcześniejszą pracę, która była niezbędna do założenia klubu towarzyskiego marihuany.
 
 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+