Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

W garażu rosły, na strychu się suszyły. Pół tony narkotyków w domu jednorodzinnym


Vito

Recommended Posts

To była prężna „fabryka” marihuany: specjalne „pole” w garażu, suszarnia na strychu i filtry, które pomagały trzymać wszystko w tajemnicy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół tony marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 5 mln złotych. Dwóm zatrzymanym mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

 

To był dom jakich wiele w powiecie tureckim (woj. wielkopolskie) – nie wyróżniał się niczym szczególnym. Ale to właśnie na terenie tej prywatnej, wynajętej posesji działało prężne przedsiębiorstwo produkujące narkotyki.
Podczas akcji policjanci z łódzkiego CBŚ zabezpieczyli 560 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 5 milionów złotych.
 
Zatrzymali dwóch (46 i 32-letnich) „plantatorów”. Odbywaj usłyszeli już zarzuty dotyczące wytwarzania i uprawy środków odurzających. Mężczyźni zostali już aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia.
 
Jak sprawna „fabryka”
Narkotyki (konopie indyjskie) były uprawiane w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach. Krzaki odurzającej rośliny wzrastały w przerobionych budynkach garażowych, do których wchodziło się z domu przez dziurę wybitą w ścianie łazienki.
 
- Pomieszczenia wyłożone były folią odbijającą ciepło. Drzwi ocieplone styropianem. Plantatorzy konopi zainstalowali filtry, które wychodziły na strych posesji a dopiero potem powietrze wydostawało się na zewnątrz budynku tak, aby nie było czuć charakterystycznego zapachu – wymienia podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej policji.
 
Całość instalacji zasilał agregat prądotwórczy. Suszarnia zorganizowana była na strychu.
 
Zdaniem łódzkich policjantów, zatrzymani mężczyźni są pseudokibicami jednej z łódzkich drużyn piłkarskich. Obaj byli w przeszłości notowani za konflikty z prawem. Jeden z nich między innymi za przestępstwa narkotykowe.
- Według naszych ustaleń, z zysków uzyskiwanych ze sprzedaży narkotyków mogły być finansowane m.in. tzw. ustawki czy inne działania charakterystyczne dla pseudokibiców - mówi tvn24.pl podinsp. Joanna Kącka.
 
„Przedsiębiorstwo” zatrzymanych mężczyzn miało przygotowywać towar dla hurtowego odbiorcy.
 
1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 

 

Filmik na stronie: http://www.tvn24.pl/lodz,69/w-garazu-rosly-na-strychu-sie-suszyly-pol-tony-narkotykow-w-domu-jednorodzinnym,466442.html

 

Tutaj więcej zdjęć: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3567957,powiat-turecki-policjanci-zlikwidowali-plantacje-marihuany-zdjecia,1,1,id,t,sm,sg.html#galeria-material

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+