Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Książki - co czytacie, co polecacie.


Jaskiniowiec

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Carlos Ruiz Zafon - Bardzo dobry autor książek . W sumie polecam całą jego twórczość .

Cień wiatru - kozak

Właśnie skonczylem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu. Puenta jest po prostu FENOMENALNA.

 

Przeczytałem Grę Anioła Zafona i właśnie jestem na półmetku Więźnia Nieba.

Przyznam, że styl autora, hiszpańska proza wyjęta żywcem z XIX wieku robi fenomenalne wrażenie.

Całkowicie poważnie, chyba w tej chwili nie ma lepszego żyjącego powieściopisarza.

Wg mnie cmentarz zapomnianych książek to cykl obowiązkowy dla każdego "mola książkowego".

Mimo, że jeszcze zostało mi jakieś 200 stron do przeczytania, już jestem niepocieszony tym, że ostatnia część tego cyklu nie została jeszcze wydana :D

Na uznanie zasługuje też polskie tłumaczenie. Na ponad 1300 stron znalazłem tylko jedną literówkę do której i tak nie jestem pewien, czy to słowo nie zostało napisane w ten sposób celowo :D Ponadto, porównałem sobie krótkie fragmenty z angielską wersją i odwzorowanie znaczenia jest praktycznie idealne, przy zachowaniu sensu, koncepcji i płynności.

 

Jedyne co boli, to to, że znalezienie pełnowymiarowej książki w twardej oprawie graniczy z cudem. O ile z Cieniem Wiatru nie było problemu, to za Grą Anioła musiałem zjechać całe miasto, po czym i tak zamówiłem przez internet. Więzień Nieba znalazłem w  ostatniej odwiedzonej przeze mnie księgarni matras, gdzie pani zażyczyła sobie za nią 30 zł więcej niż cena katalogowa.

Wszędzie mają tylko wydania kieszonkowe, drukowane na papierze wątpliwej jakości.

Na prawdę warto zapoznać się z twórczością tego pana.

 

Przyznam że wcześniej nie słyszałem o tym pisarzu, dla tego podziękowania dla anonimgrowera, bo podając imię i nazwisko Carlos Ruiz Zafon zrobiłeś mi na prawdę zajebisty prezent.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+