Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Bill Gates także za marihuaną


Holenderski Skun

Recommended Posts

Bill Gates powiedział „tak” legalizacji marihuany w jego rodzinnym stanie podczas referendum w 2012. 

 

Gates, najbogatszy Amerykanin i narodowy darczyńca powiedział, że nie spodziewał się takich zmian prawnych w sprawie legalizacji marihuany, ale jest wysoce zainteresowany rozwojem tego programu pilotażowego. 

 

„To na razie eksperyment. Bardzo dobrze jest poobserwować jak sytuacja rozwinie się w stanach, w których dokonano legalizacji przez wprowadzeniem jej globalnie w całej polityce krajowej” - powiedział. 

 

Gates stanowczo odmówił odpowiedzi na pytanie czy palił kiedykolwiek trawkę, choć jest on notowany w rankingu policyjnego projektu „wpływowych użytkowników marihuany” i zasugerował dziennikarzom w 1990 roku, że próbował zarówno marihuany jak i LSD. 

 

Gates znany jest w kręgach filantropijnych, gdzie koncentruje się zarówno na zdrowiu publicznym jak i edukacji amerykańskiej. Bill sugeruje, że Waszyngton będzie musiał odpowiedzieć na konkretne pytania w tej kwestii . „Czy rząd jest w stanie utrzymać marihuanę z dala od rąk nieletnich? Czy są osoby „na poziomie”, palące marihuanę, które widzą w paleniu trawki coś nieodpowiedniego? Czy legalizacja jest w stanie zmniejszyć spożycie alkoholu? Czy w ten sposób gangi zarobią mniej pieniędzy?” - zapytał, dodając, że do tej pory jest pod wrażeniem prawa, które w pełni zacznie obowiązywać jeszcze w tym roku.

 


Bill Gates zasugerował także zaostrzenie kar za nielegalny handel narkotykami. Dilerzy po legalizacji zarobią dużo mniej pieniędzy, co może być efektem przewrotności ich działań. 

 

Gates był w Nowym Jorku we wtorek, gdzie mówił o swojej fundacji - Bill Gates i Melinda, skoncentrowanej na pozytywnych aspektach legalizacji, jak twierdzi wpłynie ona bardzo korzystnie na  kwestię wydatków na ochronę zdrowia publicznego. 

 


Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+