Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 35W | Northern Light x Mazar Auto, Dwarf x Mazar Auto


imaQu

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jest to moja pierwsza uprawa indoor, nigdy wcześniej nie próbowałem uprawy pod sztucznym światłem. Do tej pory mam za sobą dwa outdoory z których jestem naprawdę zadowolony, zwłaszcza z tego ostatniego. Czas spróbować swoich sił w indoor, mam nadzieje że zdobędę trochę doświadczenia i uda mi się zebrać kilka gramów własnego palenia :puff:
 

 

Nasionka:
1x Northern Light x Mazar Auto FEM. (Virus Seeds)
1x Dwarf x Mazar Auto FEM. (Virus Seeds)
Nasionka dostałem z open seed'a, nigdzie nie mogę znaleźć fotorelacji owych odmian dlatego postanowiłem sam je przetestować.

Box:
Namiot - HomeBox Mini 30x30x60 [0.09m2].

Oświetlenie:
Panel LED 35W wykonany na zamówienie z growshop'u trawka.org. Wykonany z 17 diod osram ssl na radiatorze 20x20.
Fotoperoid: 24/0 przez pierwsze dwa tygodnie, następnie zmiana na 18/6.

Wentylacja:
Na wegu - wlot pasywny, wyciąg 1x wentylator 8x8, dodatkowo jeden wentylator 12x12 na niskich obrotach położony na radiatorze w celu odprowadzenia z niego ciepła.
Na flo - wyciąg planuje zastąpić dwoma wentylatorami AAB Super Silent R8 z regulatorem obrotów. Dodatkowo wykonam prosty filtr z maty węglowej aby zniwelować zapach podczas kwitnienia.

Ziemia:
Własna mieszanka mam nadzieje ze się sprawdzi.

Nawozy:
Biohumus, Platon K.

Donice:
Dwie doniczki wykonane na wymiar, około 5l każda.

Warunki w boxie:
Temperatura - 24/26*C
Wilgotność - nieznana, cały czas uzupełniam tacki z wodą mam nadzieje ze to wystarczy.

Poza PHmetrem gleby nie posiadam przyrządów do badania ph/ec wody. Liczę na to że roślinki dadzą rade na wodzie kranowej odstanej minimalnie 24h.

To chyba tyle, liczę na waszą pomoc gdy coś mnie będzie niepokoiło :)

 

 

Czas na zdjęcia:

Dzień 4 (NLxM) / Dzień 3 (DxM)

 
gallery_33638_473_344872.jpg
 
gallery_33638_473_397930.jpg
 
gallery_33638_473_1054340.jpg
 
 
 
 
 

Dzień 7 / 6

 

gallery_33638_473_660592.jpg

 

 

Dzień 14 / 13

 

gallery_33638_473_229095.jpg

 

gallery_33638_473_830741.jpg

 

gallery_33638_473_63497.jpg

 

gallery_33638_473_78570.jpg

 

 

 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wrzucam fotki przy dziennym świetle

 

NLxM dzień 15

 
gallery_33638_473_22272.jpg
 
DxM dzień 14
 
gallery_33638_473_628513.jpg
 
Listek
 
gallery_33638_473_411269.jpg
 

Wydaje mi sie że powodem zawijania listków jest tak jak Vito pisał za nisko opuszczony panel, wczoraj go podniosłem zobaczymy jak to będzie wyglądało po kilku dniach. Ewentualnie niska wilgotność, bo wentylacja jest naprawdę skromna.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zaopatrz się w termometr z higrometrem, bądź sam higrometr, czasami w marketach można za 5 zł kupić. Listek nie wygląda źle, u mnie tak samo się zaginał do środka, podniosłem plazmę i po 3 dniach rozprostowuje się  B), choć tak jak Bebook napisał podniosłem wraz z lampą wilgotność z 40 do 45/50 i to także ma wpływ.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mija trzeci tydzień także czas na update:

 

gallery_33638_473_615292.jpg

 

NL x Mazar - dzień 21

 

gallery_33638_473_684258.jpg

 

Dwarf x Mazar - dzień 20

 

gallery_33638_473_778786.jpg

 

 

Wykonałem na pannach lst, problemów z dalszym zawijaniem się listków już nie widzę także wszystko idzie jak należy - przynajmniej tak mi się widaje B) . Czuć już lekki zapaszek wiec jak tylko wpadnie trochę gotówki zamówię wentylatory i popracuję nad filtrem. Przy okazji kupię higrometr żeby mieć kontrolę nad wilgotnością. Peace :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rzeczywiście przez pierwsze dni trzeba być cierpliwym, obserwowałem jak u ciebie pod hps'em to wygląda to różnica kolosalna. Jednak teraz gdy trochę podrosła i więcej listków łapie światło nie mogę na nic narzekać, widać postęp z dnia na dzień :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dokladnie. u mnie tez poczatek wzglednie powolny (wrecz powiem ze im wiecej L w donicy tym wolniej) po czym nastepuje udezenie w salate. dobrze jest prowadz je dalej wzdluz donicy jak 2/3 juz zajma to flip 12/12. dociagna sie pewnie do konca powierzchni. lej po bokach. a pH mierzysz? bo wyglada cacy na plantonie czy narazie jeszcze biohumusem lejesz?

piona!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+