Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Jak to widzicie minibox 2 roslinki Jack Herrer + ?


Hashera

Recommended Posts

Siemanko 

 

Z gory zaznaczam ze temat tylko w formie informacyjnej  :D

Co myslicie zeby sklecic pc boxa duzego niechodzi mi o serwerka tylko zwykly duzy.

Myslalem o miejscu dla dwoch krzakow Jack Herrer plus jeszcze jakas odmiana z dozym plonem co proponujecie?

Zamiast donic po prostu wylozyc folia i wysypac ziemie do srodka myslalem o lampie hps 150 i dwoch pc wiatrakach zasysajacych i dwoch wydmuchojacych.

Filtry weglowe 2 czy te filtry montuje sie na wiatrakach czy w srodku sorki za glupie pytanie ale jestem kompletnym noobem.

Co do ziemi to zastanawia mnie canna terra profesional plus czy ta ziemia wystarczy od poczatku do konca?? czy bede jeszcze musial zastosowac jakies nawozy?

 

Czy ta lampa jest odpowiednia?? Czy ziemia zapewni odpowiednie odzywienie i czy bardzo sie osmieszylem pytajac o filtry??

Tego dowiemy sie w postach ponizej :D

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

fakt, jestes totalnym noobem.  pytania bardzo beznadziejne.  hps 150 na pc? chetnie zobacze jak to chlodzisz, filtry weglowe na wentyle od pc? tez chetnie ujze jakim cudem takie wentyle to uciagna. donica z foli w ktorej bedzie wszystko gnic bo nie bedzie drenazu?  tego nie chce widziec.   idz i poczytaj podstawowe rzeczy a potem chetnie pomozemy jak bedziesz mial powazne niejasnosci :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ok spoko podedukowalem sie troche  :P e szafke 

 

Oswietlenie 150 odpada pcbox tez poszedl do kosza skombinowalem sobie szafke 70x80x130 

potrzebuje informacji jak najtaniej to oswietlic a zeby bylo efektywnie czy wogule wchodza w gre jakies powazne lampy czy musze jakies kombinacje stosowac?? 

do srodka pojda 3 krzaki moze 4 jakie odmiany lecznicze mozecie mi poradzic?? i co z ta ziemia??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

na taka szafke to akurat 150 da rade a lepiej nawet 250. jak nie to duzo swietlowek, kalkulator masz na forum to sobie oblicz ile potrzebujesz. jednak polecalbym jednak hps, swietlowki sa dobre na male boksiki. i mozesz spokojnie dac wiecej krzakow na tsk powierzchnie, no chyba ze wolisz dac dlugiego wega.  jakby dal tydzien wega to spokojnie mozesz dac 7 - 10 plantow w donicach 5.7 l np.   a ziemia dobra, teoretycznie moglbys jechac do konca bez nawozow w niej, ale to podobno. jednak jakis nawozik bym proponowal dokupic

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziekuje mistrzu ogulnie chcialbym 4 roslinki jak najnizsze wiec weg raczej bedzie dosyc krotkisadze ze dam 2 tygodnie jak myslisz?? 

W lampe zainwestuje i kupie hps 250.

Postanowilem ze skoro ziemia ma takie dobra opinie to na pierwsza uprawe zero nawozow.

Co do nasionek to sadzicie ze jak dam 4 moze 6 Jackow to jaki bedzie plon?? 

I prosze pomozcie jeszcze w sprawie wentylacji najlepiej jak byscie mi cos polecili

Ewentualnie czy jest jakikolwiek sens wtykac wentyle od kompa jak tak to ile?? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wysokosci tam za duzej nie masz wiec jak chcesz hps 250 to radzilbym od razu kupowac CoolTube albo jeszcze lepiej Sputnika jak Cie stac. chcesz jechac bez nawozow to jedz, ale raczej plon przez to bedzie mniejszy. o ile mniejszy i jaki wogole? takich pytan nie zadawaj bo nikt Ci na to nie odpowie :)   za duzo niewiadomych.  ja osobiscie dalbym tam tyle plantow w donicah 5.7 l ile by sie ich zmiescilo i tydzien wega. ale ja to ja, Ty to Ty.  co do wentyli to tez zalezy gdzie ma stac boks, jaka temperatura tam jest, czy zalezy Ci na ciszy, itp itd.  generalnie na pewno wez cos co ma regulacje obrotow albo przynajmniej dwa rozne biegi to zawsze bedziesz miec jakas opcje sterowania temperatura.  i w sumie tez zalezy czy chcesz filtr dawac. bo jak nie chcesz filtra zakladac to mozesz dac zwykly lazienkowy wentyl.  wentyle od kompa? ewentualnie jako mieszajace w srodku.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
Gość antymef303

nie masz szans ogarnac hps w takim czyms :) moj box ma hps w cooltube 250 rozmiar 60x60x160 zabudowany w szafie z wentem kanalowym chyba wiekszym od twojego pc boxa :)

wstaw go do lodowki i bedzie po klopocie a canna professional plus jak na poczatek to dla ciebie az za bardzo starczy to niej ziemia dla ciebie czy mnie to ziemia dla zaawansowanych :)

chociaz kazdy mi odradza moje siewki daja rade z canna professional bez plusa, ale nastepna uprawa bedzie na light mixie a niedobory bede uzupenial nawozami .

Jak chcesz zaczac przygode z hps a naprawde chcesz trzymac w pokojowej temp . zacznij moze od pomieszczenia 60x60 :)

Na youtube poogladaj filmiki jak skladaja gotowe zestawy wentylacje oswietlenie i tym podobne zajazysz o co chodzi i czytaj duzo informacji , ale szczerze prawdziwa nauka i doswiadczenie przychodzi juz na zestawie wtedy zobaczysz jak z temp. wilgotnoscia wtedy bedziesz musial kombinowac aby stworzyc optymalne warunki.

 NA jakiej wielkosci pomieszczenie sie decydujesz napisz ...................

powiem ci tak na moim przykladzie 60x60x160 jak nie byl zabudowany w szafie wystarczyl mi wentylator svent fi 100 o mocy 180 m3 , po zabudowie w szafie musialem zmienic na silniejszy

na mala powiesznie boxa musisz kupic

oprawe cooltube badz zabudowac szybe pod spodem, jak bedziesz miec mala wilgotnosc musisz miec nawilzacz najlepiej kup easy rools do podwieszenia lampy higrometr z termometrem filtr przewody wentylacyjne donice i wsrodku mozesz zamontowac wentylator komputerowy jako mieszajacy , i tym podobne poczytaj a bedziesz wszytko wiedziec jak co pisz na priv jak masz problem

jesli chodzi o plon ja z 4 automatow wyciagam ok 160 g na hps 250 co daje w przeliczeniu 0,56 g z wata sa podobno hardcory co potrafia wyciagnac nawet 1,6 lub 1,7 g z wata ale to sa goscie ktorzy maja wieloletnie doswiadczenia :) i napewno ci nie powiedza jak to robia :) powodzenia !!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość antymef303

mozesz nie wierzyc sa ludzie ktorzy to widzieli mialem udokumentowane w postaci filmiku ma go moja kuzynka ,jak nie usunela to ci pokaze ,aha nie pokaze ci bo tam jest moja twarz i moj pokoj :)

mialem super skunka sweet cheese white window i cream carmel serio srednia z krzaka 40

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+