Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

to jak juz piszesz wymiary to napisz która jest wysokość ogólnie podaje się DxSxW przynajmniej ja jestem tak nauczony że tak podaje się wymiary.

Jeżeli mamy wysokość 80cm to juz bardzo fajny box.

U ciebie na taką powierzchnie dobrze było by dać świetlówkę 55W lub coś około 100W, zaproponowane przez Ciebie 30W to dużo dużo za mało. Do tego dwa najlepiej jak największe wentylatory komputerowe np 120mm lub 140mm jeden u góry który wyciąga gorące powietrze drugi od spodu który wtłacza zimne. Dobrze gdbyby był powyżej doniczki.

Kiedyś miałem podobny box tylko wymiary 30x20 i miałem w nim 2 poluxy 55W które pobierają tak naprawdę około 45W.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

spokonie zmiescisz tam 1-2 sztuk, ale lepiej jedną i ładnie rozłożyć. LST+FIM w twoim przypadku, uginaj od samego początku to będą efekty. Ja ostantio robiłęm test i dałem 3 rośliny do boxa 20x30cm i 60wysoki jednak był za mały na te 3 rośliny, a nie miałem automatów i przerosły go.

Daj doniczke o wyskości 10-15cm, światło dobrze umieść i masz około 30cm na roślinę :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

"jaka wielkość growboxa będzie optymalna dla 10 indoorów". wszystko zalezy od tego jakie masz mozliwosci. roslina roslinie nie rowna. mozesz miec doniczki 4 litrowe a mozesz miec 15 litrowe. mozesz zrobic wega tydzien a mozesz tez 2 miesiace. takze zastanow sie gdzie chcesz boxa zrobic, zobacz jaki wymiar wyjdzie, potem sprawdz jaka lampe do tego potrzebujesz, policz sobie zuzycie pradu, zobacz czy mozesz sobie na takie duze pozwolic. :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+