Skocz do zawartości
thc-thc

grower

12/12 od nasionka. Rezygnacja z wegu.


MjUser

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Ok nigdy nie robilem 12/12 gdyz uwazalem ze to raczej nie najlepsze rozwiazanie. Roslina zeby zakwitnac potrzebuje tak czy siak byc na to gotowa. Powiedzmy ze trwa to od 2 do 3 tyg od wyjscia z ziemi. Czy nie lepiej by bylo swiecic pierwsze 2 tyg 18/6 i dopiero potem przelaczyc? Druga sprawa czemu musi byc taka wielka doniczka jezeli nie ma praktycznie zadnego vega i roslina przy flo bedzie puszczac korzenie do maxymalnie 3 tyg(przynajmniej tak jest w przypadku z vegiem i po przelaczeniu na flo)? Jezeli juz bawic sie w taka ilosc nasion to czy nie lepiej by bylo wpierw poselekcjonowac najlepsze rosliny, pobrac z kazdej klony doprowadzic uprawe do konca wybrac te ktore nam najbardzije odpowiadaja i pozbywamy sie problemu z genami. Ale przy optymalnym natezniu swiatla 40 g z jednego topa? Brzmi niezle ale chcialbym to zobaczyc :zmiazdzony: Pozdro i prosze o odpowiedzi KUMATYCH :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

A co myślicie o odmianie Kali Misty w pc boxie? Po 2 tyg przełaczenia na 12/12 można sie spodziewać z 10-15 g? Dodam, że pierwszy raz zajęłem się uprawą indoor. Zawsze miałem do czynienia z outem i nie wiem czego się mam spodziewać po tej odmianie w pc poxie..Mam 2xKali Mist w 2 litrowych doniczkach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zazamota sam sobie przeczysz... 12/12 wcale nie jest powiedziane że Ci skraca czas zakwitania do minimum i ani dnia dłuzej... Krzaki od startu mniej swiatłą dostają i wolniej rosną. Gdyby tak było jak mówisz to po 2 tygodniach miałbyś już pierwsze jaja i włosy co jak wiemy nie jest możliwe... Najwczesniej krzak pokaze płec przy 12/12 juz po 3 tygodniach i to dla odmian typowo outowych co potrzebuja tygodnia na ukazanie płci, zwykle zaś płeć na 12/12 mamy po miesiącu... Proponnuje sprawdzić sobie jak krzak rośnie na 24/0 czy 20/0 przez pierwsze dwa tygodnie i dopiero przestawić na 12/12... Niedość że krzak bedzie wiekszy top jeszcze pokaże płeć w tym samym czasie...
... i żeby tym razem nie było że nie wiem o czym mówie to prosze foto...
26 dzien w litrowych doniczkach outowe rośliny pokazanie płci tą metodą po 6 dniach od przełączenia
dwie rozne ww (inne pheno) dwa tygodnie od przełączenia pokazanie płci:

Nie wprowadzaj ludzi w błąd skoro sam nie tyestowałeś :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bebook chyba zle zrozumiales. Skraca czas do minimum nie znaczy ze go w ogole nie musi miec. Dla mlodej sadzonki ktora ma swiecone tak krotko to duzy stres bo plant ma wrazenie ze niedlugo zima nadejdzie i bedzie sie spieszyl jak tylko moze zeby zdazyc wypuscic kwiaty. To na pewno przyspieszy przejscie na kwitnienie. Zreszta to nie temat ktora metoda uzyskamy najlepszy wynik z krzaka. Bo w 12/12 z krzaka nie jest duzo ale krzakow jest duzo wiecej. Tu zaczyna sie kolejna metoda zwana SOG tylko jeszcze zauwaz ze jedna roslina wklada swoja cala moc w JEDNEGO topa dajac na pewno soczysty owoc. Co wiecej brak bocznych odgalezien powoduje zmniejszenie strat swiatla w nizsze rejony tego planta zwiekszajac zdecydowanie produkcje w tamtym rejonie. Przy zastosowaniu odpowiednio mocnego strumienia swiatla uzyskamy na pewno szybki wzrost podczas flo dajac dlugie paly. Mysle ze metoda jest na pewno warta swieczki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A ja tylko mówie z doświadczenia że lepsze rezultaty są (minimalnie ale zawsze) przy 2-3 tygodniowym wegu i dopiero przełączeniu na flo... Krzak pokazuje płeć w tym samym czasie co przy metodzie 12/12 a zdązy w tym czasie wiecej zyskać na masiez powodu dłuższego oświetlania a jak wiemy tak krzaki mogą zakwitnąć po osiągnięciu pewnej wielkości... W 12/12 chodzi wszak o ten cenny czas hehe. A skoro czas jest taki sam a rezultaty z definicji lepsze to czemu o tym nie wspomnieć. Po to jest to forum by się wymieniać spostrzeżeniami. Każdy ma swoje doświadczenia i itak zrobi jak uważa lub do wielu rzeczy dojdzie sam...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bebok zapraszam do mojego zakończonego GL tam jest uprawa 14/10 a pod koniec dałem 12/12 na początku roślinka jest mała pierwsze 2 tyg a później idzie jak burza.Zauważyłem że dla automatu to nawet spoko rozwiązanie :) Jutro wrzucę fotki moich 29 dniowych Wr na świetle 14/10

pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+