Skocz do zawartości
thc-thc

grower


Kappei Sakamoto

Recommended Posts

Słyszałem legendy o wiosennych wysypach i o psylocybowych smokach strzegących zagubioną świętą polanę. ;) Jak na razie ani z jednym ani z drugim się nie spotkałem. Ale gdybym odnalazł tą mityczną polanę to dam znać. ;)


A tak na poważnie w związku ze sporym wysypem różnych grzybów na łąkach, wszystkim napalonym radzę się nie nakręcać, że już łysice są, bo te zaczynają wychodzić gdy się wyraźnie ochładza (jak jesienią). Teraz szanse są 0owe.

Acha i pamiętajcie, że jeżeli coś wygląda jak Psylocybe Semilanceta a nie jest w "jeżyku" to na 99% to nie jest łysiczka, więc radze ostrożnie z polnymi degustacjami.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wiosenny wysyp to mit, tak jak mówi Kappei łysiczki wolą zimne mokre jesienne klimaty ;)

Choć ostatnio przechodziłem przez moją magiczną polanę a tu.... niespodzianka! Całe stadka kołpaczków...

...a dokładnie Panaeolus rickenii

Te grzybki są także psychoaktywne lecz dawka jaką trzeba przyjąć nie jest dokładnie obliczona i może być kilkakrotnie większa od dawki łysiczek, ogólnie amatorom nie polecam nawet zbierać tych grzybków, można wrócić na miejsce występowania owego kołpaczka jesienią, wtedy jest szansa że znajdziemy obok kołpaczków nasze kochane łysiczki które często występują na danych terenach razem z kołpaczkami.

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 8 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Trochę odświeżę, a więc z tego co słyszałem od doświadczonego grzybiarza wysypu należy spodziewać się w czasie pełni księżyca i kilka dni po niej. Do tego grzyby rosną najczęściej na łąkach, pastwiskach użytkowanych przez owce lub krowy. Najbliższa pełnia księżyca zaczyna się 12 września, myślę że między 14 a 15 września warto wyjść na spacer po łąkach i poszukać, możliwe że coś znajdziecie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+