Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Jak jeść grzybki ?


Gość

Recommended Posts

Kappei Sakamoto, jak z czarnej porzeczki jeżeli by miał około 30 % prawdziwego soku , jak już to około godziny przed konsumpcją , co do kwasku cytrynowego się zgodzę , warto też wypić troche soku z cytryny na pusty żołądek około 15 min przez dt, niektórzy także stosują rutę jako IMAo, ogolnie świeże warzywa są mao nawet niektóre świeże ryby więc gry spożywasz rano zibeny , polecam sałateczke sobie zjeść .

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Yel_ON, no tak, dlatego Hortex'a polecamy na przyszłośc :D Dobre bo polskie ;) czy jakoś tak. Poza tym nie szprycują go aspartamem...

jak już to około godziny przed konsumpcją

=

Na godzinę przed intoksykacją pijesz 1L sok z czarnej pożeczki

I teraz nie wiem czy ja Ciebie nie skumałem, czy ty mnie źle zrozumiałeś. :elo:

Co do Ruty, to pomysł dobry, chociaż trzeba uważać wtedy szczególnie na dietę, bo to mocny iMAO. Poza tym ruta nakłada własne działania (dysocjacja, smugi), co prawda przy przeciętnej tolerancji konkretnie odczuwa się je powyżej 10g. Mi się udzieliły lekko przy 5g (mikstura- 5g ruty, 250ml wody, wyciśnięta cytryna + thc 1h po wypicu).

Myślę, że taki mix z rutą to piękna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość ziarno_xlx_pl

Jest to sposób przechowywania i konsumowania przynajmniej ja kiedyś tak zrobiłem.

Nie polecam konsumować suszonych grzybków są ciężko strawne, widziałem w jakim stanie był mój kumpel po czymś takim

A najlepiej prosto z łąki do brzucha

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1.jest to nie prawdą co piszesz, dlaczego niby miałoby nie klepać bardziej??? Im więcej psylocybiny trafi do organizmu w krótkim czasie tym dłużej i mocniej klepie. Załóżmy że zjadasz najpierw 25, potem dorzucasz 100 - i co ma cię bardziej nie klepać?? Właśnie dobrze jest dojeść do powiedzmy 50 po jakiś dwóch godzinach np. taką daweczkę 30 kapeluszy.

2. świeże grzyby są jeszcze bardziej ciężkostrawne niż suszone. ja nie wiem co to za bzdury kolega wyżej wypisuje, przecież tego się czytać nie da - weź najpierw się zastanów a potem coś pisz bo ludzie opowiadają jakieś mity a ty w nie wierzysz jak dziecko. WSZYSTKIE GRZYBY, nie tylko te klepiące są cięzko strawną potrawą@!##@

:zrzut:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pawlak, masz racje , psylo po postacią grzyba jest ciężkostrawną potrawą ale zazwyaczaj jem odrazu na polance po odliczeniu owych zibenów .

śVIRUS, dziwnym trafem jem 60 sztuczek owych kapeluszy po wypiciu bronka , kolejna partia 60 znowu piwo i kolejne 60 i potem się zaczynam trip . Czasem się zdarza iż zjem 60 i żeby być bardziej uduchowiony zjem kolejna porcję i dziwnym trafem "kopie" pomagając mi dojść wgłąb siebie .

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a słyszales o czyms takim jak tolerancja?

Jedzac kapelusze nagly wzrost tolerancji ktora po dosc krotkim czasie drastycznie się zmniejsza oraz nie działanie materiału przy "dojadaniu" jest powodowane tym ze wytwarzają się enzymy które rozkładają psylocybine i psylocyne.

zapominialem dodać ze ogromna zmiena w tym calym ukladzie jest tez metaboizm

Zrodla:

pare artów o farmakologi

hyperreal

wlasne doswiadczenia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+