Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Książka


Jamajka.Rrz

Recommended Posts

No jak wczesniej pisałem podłączam sie i chce miec swój wkład :)

Proponuje wniesc tez cos o historii marihuany w Polsce do czego ją ludzie uzywali i jakie korzysci by przyniósł przemysł włókienniczy itp. bo takie chyba by były ale jeśli nie to wybaczcie :) Można podać też cytaty z biblii typu "A liście drzewa życia służą do leczenia narodów" i to uwzglednic dobrze przekazać a nuż jakiegoś kościelnego maniaka to przekona:D Pomysly się znajdą no ale jak z realizacją ? :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam 8)

Wypocilem cos, cos na wstep naszej ksiazki :)

''To nie my jesteśmy przeciwko systemowi tylko system przeciwko nam''
Bob Marley



Cofnijmy sie kilka dobrych lat wstecz, czemu ? Czlowiek jako istota myslaca znalazla patent na przetworstwo konpii na produkty codziennego uzytku.Owa roslina znalazla swe zastosowanie wsrod wielu dziedzin, poczawszy od produkcji tkanin, odziezy, sznurow az po medycyne ! Na wielu kontynetach byla masowo uprawiana.Stanowilo to bardzo wazna galaz w gospodarce wielu narodow.Lecznictwo zwalaczalo wiele chorob przy pomocy Marihuany.Ludzie rowniez poprostu ja palili w formie rekreacyjniej, dla zabawy badz tez poporstu dla smaku, podkreslenia dymu.
Lata dalej ... dwoch amerykanskich wynalazcow Henry Timken i George Schlichten doprowadzilo do istnej rewolucji, mianowicie wynalezli maszyne ktora skutecznie oddzielala wlokno konopne od miazszu co sprawilo niesamowity postep w produkcji tkanin oraz papieru.Maszyna okazala sie przelomem w swej dziedzinie, byla tanim kosztem produkcji tak waznych przedmiotow w zyciu codziennym (odziez, papier)
Niestety, kumus zaczelo to przeszkadzac.Mianowicie firma DuPont (strategiczny koncer papierowo-wlokienniczy w USA) zaczela obawiac sie o konkurencje, Marihuana zaczela zastapywac sztuczne wlokno oraz papier drzewny znacznie tanszym i szybszym kosztem.
W roku 1931 niejaki Andrew Mellon, właściciel banku z którego to uslug kozystala wczesniej wspomniana firma DuPont zatwierdzila kandytature Harry'ego J. Anslingera na szefa nowopowstalego Federalnego Biura d/s narkotyków.
Anslinger rozpoczol wojne z Konopia.Zaatakowal mocno i jak dzisiaj widac skutecznie.Masowo szerzyl bzdury na temat Marihuany, nazwal ja ''śmiertelnym narkotykiem''.Głosił to po przez broszury oraz masowo rozdawanych ulotkach w calym kraju.Zamieszczano na nich liczne bzdury niezgadzajace sie z natura Marihuany, ostrzegano młodzież jak i rodziców przed ''złowrogim'' działaniem Ganji.W gazetach narastaly informacje, majace zastraszyc czytajacego, najczesciej byly one zamieszczane obok tekstów o tematyce rasistowskieja nie raz splatano oba watki razem by jak najbardziej przestraszyc naród !!! Slyszano sprzeciwy, jedna z instytucji ktora glosila niefakt jaki rozchodzi sie po kraju bylo stowarzyszenie medyczne dr James Woodward, glosil ze glowy panstawa ameryki chca zniszczyc jedno z najbardziej obiecujacych sie lekarstw.
To niewiarygodne ze spoleczenstwo dalo sie nabrac na te klamstwa, a ta ksiazka ma wam przyblizyc czysta prawde na temat Marihuany.


Słuzylem sie tekstem : '' Po co i dlaczego legalizować konopie? Jak było przed czasami prohibicji i jak może być w przyszłości?''

Co sadzicie, dobry poczatek ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jest to taki wstep, jedno kartkowiec majacy na celu natychmiastowe zainteresowanie czytelnika, tak aby on dalej brna w tresc ksiazki :D

Co do spotkania jest jak najbardziej za :razz: Potrzeba by bylo wieksze zainteresowanie uzytkownikow forum, tak aby kazdy cos w to wniosl odnalazl swoje miejsce przy tworzeniu tego booka :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wedlug mnie, za bardzo uogolnione :) i to nie powinno byc pisane na forum, tylko kilka osob powinno sie spotkac przy blanciku, w jakims domu i urzadzic "Burze Mozgow" :wink:

Tez mi sie tak wydaje :) bo tak jakby kazdy mial pisac to by sie strasznie mieszalo :) Moim zdaniem powinno sie zorganizowac kilka grup ktore zajęły by sie poszczególnymi rozdziałami :) no i mała konsultacja z ludzmi z forum :) Jak myslicie ?

P.S Dla zainteresowania czytelnika mozna by wpisac kilka historii z zycia :D I skrytykowac to ze przez marihuane sięgamy po inne narkotyki ! :x :happy:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

GreenHause,

Wlasnie o tym myslalem, wspolnie uzgodnic rozdzialy i im przypisac osoby ktore by zajely sie wypelnieniem kartek trescia.

Hmmm moje propozycje rozdzialow to :

*Historia Marihuany

*Konopia jako zastosowanie w lecznictwie

*Zacznijmy zarabiac jako panstwo, czyli jakie kozysci niesie konopia

*Ganja w porownaniu z innymi uzywkami

Oraz jak pisze GreenHause, roznego rodzaju historie przezyte przez nas.

Macie jakie propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Może być coś hmm "Wpływ osób palących na otoczenie" ale to tez by mozna bylo podpiąć do "Ganja w porównaniu z innymi używkami"

"Co w trawie piszczy? Czyli z czym Grass jest mieszany..." mozna to tez inaczej sformułować ake chodzi o to co truje w dilerskich pakietach ;/ a moze to i zle pomysly nie wiem :D

Ahh no i przydałoby się więcej chętnych... ale ni widu ni slychu coś :cry:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+