Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wpadka z marihuaną - posiadanie - problem z prawem - Artykuł 62


Gość

Recommended Posts

Ale on nie ma żadnych zawiasów za posiadanie, sąd warunkowo umorzył sprawę na okres jednego roku, czytajcie ze zrozumieniem. Tak jak kolega pisał sędzia powiedział na sprawie którą defacto umorzył warunkowo na okres 1 roku że kolega musi przestrzegać porządku publicznego a tu się okazuje że nie przestrzega i o to pyta czy to ma wpływ na to warunkowe umorzenie. Ja sam nie wiem jak to sąd potraktuje ale na zdrowy rozsądek to raczej nie masz się czego obawiać bo za jazdę po pijaku to najwyżej będzie sąd grocki, czyli ten od wykroczeń i nie powinno to wpłynąć negatywnie na twoje warunkowe umorzenie.

Pozdro

PS. Jedna rzecz mnie pocieszyła że w ogóle ktoś już dostaje takie wyroki jak warunkowe umorzenie za posiadanie niewielkiej ilości.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 1,4 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale on nie ma żadnych zawiasów za posiadanie, sąd warunkowo umorzył sprawę na okres jednego roku, czytajcie ze zrozumieniem.

Tak jak napisałem

 

Dopóki nie dostaniesz wyroku skazującego to z umorzonym postępowaniem nic nie zrobią, ale jak dostaniesz to będziesz miał zawiasy, a za jazdę po pijaku na rowerze kolegium

Czytaj ze zrozumieniem Wiadomo, że zawiasy i umorzenie postępowania to nie jest to samo. Zawiasy to wyrok w zawieszeniu, wyrok już zapadł. Wstrzymanie postępowania to chwilowe kompletne olanie sprawy, że tak powiem. Jak dostanie sądownie skazujący wyrok to postępowanie, które zostało umorzone będzie wszczęte i dostanie drugi wyrok, także ciekawy miesiąc go czeka.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Coś to zmieni jeżeli poszedł bym teraz na komendę i poddał dobrowolnie się karze za jazdę po pijaku?

Nie, nic to nie zmieni. Co byś nie zrobił to i tak odbędzie się sprawa w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Musisz zrobić tak:

- odbierać wszystkie listy z sądu i prokuratury,

- na sprawie skrucha, powiedz sędziemu, że jesteś młody i nie byłeś świadomy konsekwencji wynikających z uprawy konopi i jeśli da Ci jeszcze jedną szansę, to nigdy już się w takie gó**o nie wpakujesz

- jeśli dostaniesz wyrok w zawiasach, to po jakimś czasie zostaniesz wezwany do odbycia pierwszego wyroku,

- piszesz wtedy o odroczenie kary, jeśli będziesz chciał, to napisze Ci kilka argumentów, do podania trzeba dołączyć znaczek sądowy (nie pamiętam jaki nominał)

- jeśli wszystko pójdzie dobrze to odroczą na pół roku, po 5 miesiącach piszesz dalej to samo i dodajesz że wyciągnąłeś wnioski i nie popełnisz już żadnego przestępstwa,

- jak minie rok to możesz pisać o zawieszenie pierwszego wyroku.

jeśli coś nie jest jasne to pisz, postaram się pomóc, byłem w podobnej sytuacji...

Dla Twojej wiadomości Vove, popełnienie tego samego przestępstwa powoduje obligatoryjne odwieszenie pierwszej kary (odbywa się to z urzędu)

w kodeksie karnym jest napisane wyraźnie:

Art. 75. § 1. Sąd zarządza wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby popełnił podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie karę pozbawienia wolności.

§ 2. Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby rażąco narusza porządek prawny, w szczególności gdy popełnił inne przestępstwo niż określone w § 1 albo jeżeli uchyla się od uiszczenia grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych środków karnych.

§ 3. Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany po wydaniu wyroku, lecz przed jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek prawny, a w szczególności gdy w tym czasie popełnił przestępstwo.

§ 4. Zarządzenie wykonania kary nie może nastąpić później niż w ciągu 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.

a Twój przykład pokazuje, że ktoś uniknął tej kary. mi również się udało.

Nie chcę się kłócić, ale nie do końca rozumiesz kodeks karny.

Art. 75. § 1. Sąd zarządza wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby popełnił podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie karę pozbawienia wolności.

W praktyce wygląda to tak: popełniasz przestępstwo, dostajesz kare pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem. Po jakimś czasie znowu popełniasz to samo przestępstwo i albo od razu zamek, albo odpowiadasz z wolnej stopy za popełnienie drugiego. Załóżmy, że z drugiej dostajesz "zawiasy". Z kolei ta pierwsza sprawa zostaje automatycznie odwieszona w myśl Art. 75. § 1.

Nie zrozumiałeś tamtego przykładu:

Kara inna niż pozbawienie wolności bądź pozbawienie wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary w drugiej sprawie zmienia tylko tyle, że zarządzenie kary pierwszej nie będzie obligatoryjne, ale będzie fakultatywne (czyli Sąd i tak będzie mógł tę pierwszą karę zarządzić jeśłi będzie chciał)

.

Drugie zawiasy oznaczają obligatoryjne odwieszenie pierwszej kary. Można uniknąć odsiadki ale w inny sposób. Jeśli z drugiego wyroku dostaniesz karę grzywny, to wtedy zależy od sądu, czy idziesz siedzieć czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Wczoraj o 19:30 paliłem z rurki w bramie w mieście. Od tyłu Nas zaszli policjanci w cywilu. Byłem z 3 kolegami. Oni pili piwo, a ja paliłem. Akurat miałem fifkę w ręce i nic nie zdążyłem zrobić. Ich puścili, ja pojechałem na komendę. Później wiadomo protokół, przesłuchanie itd. Brakuje mi do 17 lat miesiąca, co podobno działa na moją korzyść. Zważyli to co miałem (0,05g), pojechali na chatę, ale tam nic nie było. Przesłuchanie w obecności rodziców, potem pojechałem do domu. Jestem uczniem bardzo dobrego LO (2 klasa), uczę się dobrze, uczęszczam na zajęcia (mam nieusprawiedliwioną jedną godzinę od początku tego roku szkolnego). Na komendzie powiedzieli, że raczej skończy się na pogadance z wychowawcą, ale czy jest duża szansa że mnie wyrzucą? Nigdy wcześniej nie byłem nawet spisany. W telefonie znaleźli parę zdjęć z trawką, ale zgodnie z prawdą powiedziałem że były zrobione w Hiszpanii, gdzie byłem na wakacjach, zeznałem że nabitą fifkę znalazłem w szkolnej toalecie. Co teraz zrobić? Czy mogę się ubiegać o umorzenie postępowania ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+