Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Wpadka z marihuaną - posiadanie - problem z prawem - Artykuł 62


Gość

Recommended Posts

co ty pieprzysz ?

<_<

http://pl.wikipedia.org/wiki/Warunkowe_zawieszenie_wykonania_kary

To bez różnicy czy wykonasz takie samo przestępstwo czy inne. Jeżeli nie dostał zawiasów za posiadanie to zgaduję, że za rozbój/włamanie/lub coś w tym stylu, a za tego typu przestępstwo zawsze ci odwieszają chyba, że masz zajebistego adwokata.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 1,4 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mylisz sie osobiście znam ludzi którzy mają nawet potrójne zawiasy

mój bardzo dobry znajomy miał wyrok za trawke i kradzież, do ukończenia okresu zawieszenia kary zostało mu ponad rok i pokręcili go za wandalizm ( wyjebał szybe w sklepie )

bez żadnego adwokata stawił się na sprawe i dołożyli mu do tego co zostało z zawiasów jeszcze rok na 3 lata i grzywnę z 1000zł plus odkupienie tej szyby

na moim osiedlu takich osób jest bardzo dużo z podwójnymi a nawet potrójnymi zawiasami za rzeczy gorsze niż posiadanie marihuany więc nie pierdol że mu odwieszą wyrok.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ale zobacz w tym linku który wkleiłeś wyraźnie jest napisane że odwieszenie wyroku ma miejscu gdy osoba popełni PODOBNE przęstępstwo umyślnie, a kolega pisze że zawiasy miał z całkiem innego paragrafu, więc nie wiem czemu ciągle obstajesz przy swoim zdaniu...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

Po pierwsze żyjemy w Polsce i tutaj nie ma akcji rodem z CSI przy sprawach o niskiej szkodliwości społecznej..
Po drugie unikajcie teraz tego miejsca. Pies pewnie bd chciał się wykazać łapiąc growerów, czyli Was. Ostrożnie.
Po trzecie nigdy się do niczego nie przyznawajcie. Nawet gdyby pies złapał Cię za rękę mów, że to nie Twoja..
Kary unikniecie na 100% jeżeli nie popełnicie jakiegoś głupiego błedu.
Pamiętajcie, że na wiosce każdy każdego zna i pamiętajcie o tym!
Pozdrawiam i życze nocy bez
Stresów. :elo:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

niezła akcja stary, ale tak jak mówi poprzednik, jak bedziesz ostrożny to wszystko będzie spoczko... ja na przykład aby uniknąc takich akcji staram sie chodzic na spota wieczorami, za każdym razem jakoś inną drogą no i maksymalna uwaga czy ktoś sie nie kręci, albo nie kręcił w okolicy..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Skoro leśniczy wziął ten kubek to widział też resztę a potem widzieli was jadąc traktorem i nagle reszta tych krzaków zginęła to są raczej pewni że to wy je tam posadziliście . Dlatego uważajcie i spróbuj jakoś zabrać je stamtąd bo będzie lipa <_<

i co jeśli by nas złapali? np gdybym się wypierał w żywe?

 

No to niezła akcja jak psiaczek umundurowany siedzial na pace od przyczepy LOL jestescie pewni, że to był policeman? Ja myślalem , że na wioskach jest cisza i spokój pod tym wzgledem no ale zakładajac, że ktoś zachowuje umiar w chodzeniu na spota. Raz na tydzień w zupełności wystarczy i tak jak ktoś pisal trzeba wbijać sie z wieczorka lub samego rana

Ta jesteśmy pewni , jeszcze jak je***y palił głupa stojąc za tym przystankiem:D

E: nie myśleli ,że akurat ich uprzedzimy, to że chodziliśmy troche częściej nas uratowało przed przypałem , bo łąke i tak by skosił..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wniosek

Zostałem zatrzymany (data) za posiadanie (waga) marihuany. Karze nie poddalem sie dobrowolnie.. ze wzgledu na niska szkodliwosc spoleczna.

Prokuratura Rejonowa w...

Oskarżony:
Miejsce zamieszkania:
Woj.
Data urodzenia:
Miejsce urodzenia:
Nr. Sprawy


WNIOSEK
O WARUNKOWE UMORZENIE POSTĘPOWANIA

Niniejszym wnoszę o warunkowe umorzenie postępowania karnego prowadzonego
przeciwko mnie za czyn z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii .

UZASADNIENIE

Okoliczności zarzucanego mi czynu nie budzą wątpliwości.
Posiadalem nieznaczna ilości środków odurzających w postaci 0.44g marihuany.
Zarówno moja wina, jak i społeczna szkodliwość tego czynu nie są znaczne.
Art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii stanowi:

Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
(...)
W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

art. 1 kodeksu karnego
Art. 1. § 1. Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto popełnia czyn zabroniony pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia.
§ 2. Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma.
W świetle powyższych okoliczności zachodzą przesłanki z art.66§1 kk do
warunkowego umorzenia postępowania. Z tych względów wnoszę jak na wstępie.

Niniejszym pragnę wyjaśnić, że posiadany przeze mnie wbrew ustawie środek odurzający w postaci 0.44g marihuany przeznaczony był na mój osobisty użytek, nie zamierzałem udostępniać go innym osobom. Jednocześnie wyjaśniam, że w mojej ocenie posiadanie marihuany w niewielkich ilościach dla osobistego użytku nie jest przestępstwem z uwagi na brak cechy społecznej szkodliwości czynu. Posiadanie przeze mnie wbrew ustawie środka odurzającego w postaci marihuany jest ewidentnie błahym naruszeniem prawa, z uwagi na jego niewielką ilość i niewielką szkodliwość marihuany stwierdzoną w literaturze naukowej i podkreślaną od lat w przestrzeni publicznej, co zgodnie ze zdroworozsądkowym podejściem nakazuje wykluczyć element szkodliwości społecznej mojego czynu. Pragnę podkreślić, iż moje bezprawne działanie nie wyrządza nikomu szkody, nie stwarza zagrożenia dla niczyich dóbr, nie jest też wyrazem szczególnie złego zamiaru łamania prawa, który zasługiwałby na potępienie ze strony społeczeństwa w demokratycznym państwie prawnym, zatem nie może być uznane za zachowanie karygodne.


Wydrukuj to i wysli do prokuratury...
kazdemu to sie moze przydac dol wziety jest z poradnika konsumenta. a reszte sam musialem wymotac z neta...
dzwonilem do rzecznika praw osob uzaleznionych gadalem z nimi przeslalem im moj wniosek do sprawdzenia i wszystko mowili ze jest dobrze...
Dzwonilem tez w tej sprawie do prokuratury wniosek doszedl i zostal przyjety ;]

w moim wypatku bylo 0,44 g + lufka i mlynek... A ziomkla sprawa jest prawie taka sama nie wiem jak mozecie czasami mu mowic, pisac ze zawiasyczy wie co Tyle co on mial to powinni mu umorzyc postepowanie ze wzgledu na niska szkodliwosc spoloeczna...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam tel na kartę z Orange już z dobre 3 lata mam ten numer.Wezwanie otrzymałem w niedziele przed 19 na mój tel :o Aspirant powiedział że jestem wezwany na przesłuchanie w sprawie tego a tego gdy zapytałem "o co w ogóle chodzi" ten odpowiedział "Ty już chyba wiesz o co chodzi" i coś że nie będzie mi tego tłumaczył przez tel. Pójdę za Twoja radą i pozbędę się tego telefonu i numeru jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+