Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

czeee :)

I. Mam takiego boxa: 55x35x120cm (szxgłxwys) ~ 0,18m2, czyli styknie mi HPS100W, ale nie wiem ile roślin do niego wrzucić

1. 4 kwadratowe doniczki 15x15x20cm (3,2l) i do nich jakieś małe automaty

2. 2 kwadratowe doniczki 25x25x26cm (11l) i do nich jakieś większe odmiany ?

II. Czy stosuje ktoś z Was folię antydetekcyjną? czy rzeczywiście jest to skuteczne dla kamer termowizyjnych? (planuje box'a ustawić na strychu)

pozdrawiam

HPS 100w wystarczy

Doniczki 3,2l to na pewno za ma mało a dwóch 11l o takich wymiarach jak podałaś nie zmieścisz

Nie potrzebujez foli antydetekcyjnej nie bedziesz miec ogromnej uprawy a poza tym temp z boksa ktora uchodzi przez dach nie będzie sie wyzóżniać od tej która uchodzi z pomieszczen. Nie masz się czego bać ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam, nie wiem co zrobić, doradźcie.

Mam rolkę takiego czegoś co odbija ciepło, poniżej fotki, nie wiem czy to się nada do boxa, czy będzie dobrze odbijać światło.

 

Pomalował bym go w środku białą farbą ale niestety żadnej nie mam a w pobliżu nie mam sklepu z takową. Jeszcze myślałem nad kocem, ale zauważyłem że farba jest lepsza.

 

Boxa muszę zrobić dzisiaj, albo za tydzień bo w środku tygodnia nie mam czasu, planty na razie są w małym kartonowym pudle obklejonym kartkami, ale muszę je jak najszybciej przenieść bo po przesadzeniu się nie zmieszczą.
 

post-27223-0-63552500-1379758234_thumb.j

 

post-27223-0-30733300-1379758236_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

chromyan heh słuchaj to zależy jak jest z tą szafą, nie możesz mieć zamkniętej szafy bo wtedy będzie krążyło jedno powietrze. Wymiana z zewnątrz przesz szczeliny podejrzewam, że będzie znikoma. Musiałbyś rozszczelnić szafę montując wiatraki lub wyciąć otwór (np. z tyłu), bądź otworzyć drzwi (ale to ma być przecież kamuflaż, racja ? ;)).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam, ja też prosiłbym o parę porad przy budowie growboxa.

No więc chcę zrobić boxa 250/60/200cm (stara czterodrzwiowa szafa- jednak trzeba odciąć przegrody w niej by tyle wyszło)

Planuję HPS 250W którego posiadam, HPS 600W z okolicy którego mogę tanio kupić, i co jeszcze? polecacie świetlówek dowalić do pełni potrzebnego światła, czy hps'y? jak tak to ile i jakie?

ile będę wentylatorków potrzebował?

Ile na takiej powierzchni zmieszczę AK-48 + ew. jakieś AF np. lr? oczywiście am zamiar trenować pomidorki.

Zauważyłem na forum że poleca się malowanie farbą, co mi się wydaje o wiele mniej wydajne od jakiś folii (malowanie tylko wygodniejsze). Mógłby ktoś mnie oświecić?:)

Czy jeśli czasem się pomieszczę nie zadymi to zaszkodzi roślinkom? Logicznie rzecz biorąc to dostaną więcej CO2, więc wychodziłoby na to że dym będzie na +, tylko nie wiem czy jakieś inne związki nie zabiją mi pomidorków.

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość i trochę chęci przy pomocy mi, przeszukiwałem forum, ale cieżko coś konkretnego znaleźć, szczególnie ze czesto są różne opinie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+