Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wentylacja- zrób to sam!


Gość Byndzek

Recommended Posts

Potrzebne są:
zasilacz 12v

wentylatorek komputerowy (z procesora lub zasilacza)

nożyczki
 taśma klejąca, izolacyjna

Obcinamy końce kabli zarówno zasilacza jak i wentylatorka tak jak na zdjęciu obok


następnie delikatnie obcinamy dotychczasowa izolacje z kabli, odkrywając w ten sposób małe druciki


Przeplatamy ze sobą druciki wentylatorka z drucikami z zasilacza (czerwony do czerwonego, niebieski do niebieskiego. Jeżeli podłączycie je inaczej istnieje małe zagrożenie, ze spowodujecie spięcie) Dla cichszej pracy wiatraka użyjcie słabszego zasilacza.

Teraz musicie obkleić taśmą druciki, tak, aby nie dotykały się z z tymi obok

Teraz dla własnego komfortu obklejamy oba kable ze sobą

BRAWO!! Posiadacie teraz sprawna wentylacje!!


bardzo fajny post tylko hmmm skad ja mam wzioc wiatraczek od kompa? :P(moj bez niego chyba dlugo nie pociagnie i jak ja wtedy wejde naforum:P?:>)> jeszcze jedno ile watt ma taki wiatraczek od kompa? :ganja:
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

im nizsze obroty tym cichszy jest wiatrak, jednak nie kazdy wiatrak potrafi sie rozkrecic przy 3,7V

:ganja:

co do tematu, moze byc, ja osobiscie uzylem transformatora od jakiegos starego video :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A jak byym kupil silniczek zwykly i sam wentylatorek se zrobil (np. na 6V to bedzie chodzil tak samo ja 12V - oczywiscie jezeli kazdy z nich byl podlaczony do przeznaczonego napiecia) :zjarany: :?: :?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

Hy All!!!

spoko post :) ja osobiscie zrobilem z akumulatorka z AEG-a i wiatraczka z jakies starej karty graf. akumulatorek ma 8.4V i fajnie smiga.

(Airsoft Electric Gun) - pistolet na kulki o napedzie elekrtycznym - to tak nawiasem.

POZDRAWIAM!!! :D :] :] :]

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+