Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Szwajcaria- temat ogólny


Trust

Recommended Posts

Siema Trawkowicze! ☘️

Niestety zmuszony sytuacją w kraju zmuszony byłem wyemigrować do pięknej Szwajcarii 🙂

Może ktoś z forumowiczów również tu przebywa? Ma jakieś większe doświadczenia co do prawa tu w Szwajcarii- wiadomo chodzi o boskie ziółko 🙂

Chętnie bym coś posadził ale do końca nie wiem na co się szykować;

 

Chętnie również zapaliłby blanta jeżeli ktoś z forum jest również tu na emigracji ? 

Z fartem 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Oooo

Chciałem kiedyś tam bardzo wyjechać. Co do zioła to chyba jednak nie do końca legalne ale nie jest tak pojebanie jak u nas. Kiedyś trafiłem na niemiecko języczne forum. Na tyle na ile mój niemiecki mi pozwolił zrozumieć to co czytałem, pisał tam jakiś gościu ze szwajcarii. Pisał, że znaleźli przy nim jakiś gram czy coś takiego, zabrali mu to i potem dostał list, że dnia tego i tego odwiedzi go policja w celu przeszukania czy sprawdzenia mieszkania. Pytał co ma zrobić bo ma posadzone jakieś krzaki i nie wiedział co z nimi będzie. Tyle pamiętam. Jakby tak u nas było nie byłoby źle. Dostajesz list że 18 sierpnia odwiedzi cię policja w celu przeszukania i masz czas żeby się przygotować 🙂 A nie z rana napierdalanie w drzwi jak gestapo. 

I jak ogólnie w tej szwajcarii?

Znajomy był na kontrakcie z 10 lat temu. Dobre siano ale w chuj drogo niektóre rzeczy. Głównie żarcie i usługi. Elektronika tak jak u nas a nawet taniej. Pamiętam, że iphona 500 zeta taniej dostał w mediamarkt szwajcarskim. W lidlu ponoć ceny zbliżone bardzo. Jeszcze oni tam mieli jakieś super samstag i super sonntag to w ogóle tanio można było produkty kupić.

Edytowane przez Rysiu
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powodzenia, początki są trudne, ale się nie poddawaj 🙂 Ja już trochę lat poza ojczyzną spędziłem, kiedyś wrócę 🙂 

Na tik toku jest koleś co ma studio tatuażu w Szwajcarii, wrzuca bardzo dużo fajnych filmików na temat tego kraju. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema, ogólnie to się zjarałem i zapomniałem hasła do konta 😄 Dlatego piszę dopiero teraz.

Szwajcaria jest piękna, jestem zachwycony. Początki są trudne, ale jak się chce to można. W 8 miesięcy, nauczyłem się niemieckiego, znalazłem stałą pracę w zawodzie, mieszkanie, wyrobiłem wszystkie pozwolenia i dokumenty więc się da 🙂

Jest drogo w Szwajcari ale w Polsce również. Myślę, że jakość życia jest nieporównywalna- dosłownie przepaść. Da się zarobić i da się odłożyć tak po prostu, kwestia tego czy chcesz tu żyć z rodziną czy po prostu nastawiasz się na emigrację w celu czysto zarobkowym. 

Apropo zioła, jest go bardzo dużo i jest dobre i tanie. Ale wiadomo 🙂  nic nie cieszy bardziej jak własne 🙂

 

 

@Pablo jesteś w Swiss też? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+