Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl

Czy możesz podróżować po Europie z medyczną marihuaną?


Vito
 Share

Recommended Posts

Woman backpacking with medical marihuana on prescription

 

Przewiduje się, że w najbliższym czasie, marihuaną będzie stawać się legalna w kolejnych krajach Europy. Gdy tak się stanie, użytkownicy marihuany będą mogli swobodnie posiadać dowolne ilości produktu, zarówno podczas podróży służbowych, jak i turystycznych. Niestety, ponieważ jak na razie, konopie indyjskie są wciąż uznawane za substancję nielegalną, przepisy prawne, określające prawo do posiadania marihuany podczas podróży są wciąż w powijakach. Jeśli chcesz zabrać ze sobą konopie indyjskie, zrób bardzo dokładny rekonesans, aby upewnić się, że nie znajdziesz się w kłopotach.

 

Konopie indyjskie w Europie

 

Medyczna marihuana jest dostępna i legalna w kilku krajach Unii Europejskiej, ale to nie znaczy, że w obrębie całej UE istnieją spójne, ujednolicone przepisy prawne, zezwalające na podróżowanie z marihuaną. W rzeczywistości, można śmiało powiedzieć, że wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Tak, możesz posiadać przy sobie określone ilości marihuany na terenie Europy. Jednakże, spoczywa na tobie obowiązek zapoznania się z przepisami, obowiązującymi w krajach, do których się udajesz. Musisz, także upewnić się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty, wymagane w konkretnych krajach. Miej na uwadze, że biurokracja jest bardzo nużąca i czasochłonna.

 

Podróżowanie między krajami Schengen z medyczną marihuaną

 

Jeśli podróżujesz pomiędzy krajami Schengen, musisz wypełnić odpowiedni wniosek. Wersja holenderska znajduje się tutaj. Więcej informacji znajdziesz here. Pamiętaj, że przetworzenie Twojego wniosku potrwa około 4 tygodni. Tak więc, jeśli zamierasz przemieszczać się w medyczną marihuaną w obrębie UE, musisz zaplanować swoją podróż z dużym wyprzedzeniem. Nie licz na spontaniczne wakacje w ostatniej chwili, z możliwością zabrania ze sobą domowego haszyszu. Jeśli podróżujesz poza krajami Schengen, prawdopodobnie będziesz potrzebować potwierdzenia lekarskiego oraz odpowiedniego paszportu na leki. 

Packing suitcase for travel with cannabis

 

Papierologia i biurokracja

 

Zdecydowanie zalecamy skontaktowanie się z ambasadą kraju, do którego podróżujesz, w celu dokładnego omówienia sprawy. Zazwyczaj, otrzymasz informacje w formie mailowej lub telefonicznej. Może się to wydawać kłopotliwe, ale jest to ułamek kłopotów, które mogą na Ciebie czekać, jeśli zostaniesz złapany za granicą z niezatwierdzonymi lekami. Wielu użytkowników marihuany rezygnuje z podróży, jeśli nie może zabrać jej ze sobą. Dla niektórych, możliwość dostępu do konopi jest o wiele ważniejsza niż wybór kraju, który chcą odwiedzić podczas wakacji. Niektórzy użytkownicy marihuany medycznej organizują wakacje zgodnie z legalnością marihuany w kraju, który planują odwiedzić.

 

 

Czy możesz podróżować z samodzielnie wyhodowaną medyczną marihuaną w obrębie UE?

 

Mimo faktu, że wielu użytkowników marihuany posiada własne zbiory, wyhodowane z feminizowanych i automatycznie kwitnących nasion, nie oznacza to, że mogą zabrać je ze sobą za granicę. W rzeczywistości, tylko cztery określone rodzaje produktów z konopi indyjskich są uważane za dozwolone. Przedstawiliśmy je w poniższej tabeli.

 

Producent

Opis

Zastosowanie

Rodzaj produktu

Sativex (Nabiximols)

1: 1 THC: spray doustny CBD

Stwardenie rozsiane

Spray doustny

Marinol

Syntetyczny THC

SR, Nowotwór, AIDS

Kapsułka żelatynowa

Cesamet (Nabilone)

Syntetyczny związek typu THC

Nowotwór

Kapsułka

Bedrocan

Pąki/kwiaty konopi

Liczne schorzenia!

Utwardzone pąki kwiatowe o różnym poziomie THC/CBD.

 

 

 

Zgodnie z powyższymi wytycznymi, rodzaj konopi, które można nosić przy sobie jest znacznie ograniczony. Jeśli chcesz zabrać ze sobą kwiaty/pąki konopi, musi być to Bedrocan. Jest szana na zmiany w niedalekiej przyszłości, kiedy przepisy zostaną unowocześnione, a konopie staną dostępne od nowych, europejskich producentów. Ale na razie, jeśli chcesz podróżować po UE z produktami z konopi indyjskich, masz ograniczone możliwości. Co gorsza, istnieje mnóstwo obowiązkowych formalności, aby zapewnić sobie spokój podczas podróży. Nie spodziewaj się, że będziesz mógł swobodnie podróżować po Unii ze swoim ulubionym produktem, z zapasami haszyszu lub innym, niezatwierdzonym ekstraktem z konopi indyjskich.DutchPassion airplane flies cannabis seeds through Europe


Inne opcje dla użytkowników marihuany podróżujących po UE

 

Przemycanie marihuany to wielkie ryzyko, które może zrujnować najlepsze wakacje. Jednakże, niektórzy decydują się na takie ryzyko. Oczywiście, wiele zależy od kraju, który odwiedzasz. W niektórych krajach skonfiskują Ci znaleziony narkotyk, w innych, chętnie zniszczą Ci wakacje, a w jeszcze innych, zaliczysz odsiadkę w areszcie. Dlatego, najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie wakacji w krajach, w których konopie indyjskie dostępne są w legalnej sprzedaży.

 

 

Hiszpania i Holandia. Łatwy dostęp do marihuany wysokiej jakości

 

Hiszpania posiada sieć klubów społecznościowych, oferujących legalne konopie indyjskie w rozsądnych cenach po dokonaniu rejestracji i dołączeniu do klubu. Okolice Barcelony są szczególnie bogate w tego typu miejsca towarzyskiego spożywania marihuany. Tymczasem, Holandia jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych miejsc, oferujących legalną marihuanę. Szczególnie w Amsterdamie i jego okolicach znajduje się wiele cenionych coffee shopów, które znane są z serwowania wysokiej jakości marihuany. Miłośnicy marihuany, podróżujący do Ameryki Północnej, znajdą w Kanadzie najbardziej gościnnych gospodarzy. Zarówno, medyczna, jak i rekreacyjna marihuana została tutaj w pełni zalegalizowana. Stany Zjednoczone zalegalizowały marihuanę rekreacyjną oraz medyczną w około połowie stanów. Pamiętaj, aby przez wizytą w Stanach, sprawdzić, które miejsca będą dla ciebie bezpieczne!

 

https://www.dutch-passion.com/pl/nowosci-i-rozwoj/czy-mozesz-podrozowac-po-europie-z-medyczna-marihuana/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+