Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

własny growbox


limbo

Recommended Posts

zobacz te dwie fotorelacje podobne warunki do twoich kup ten sam sprzet i lecisz my ci tutaj nie powiemy jak rosnie pod tym ledem nic bo nigdy nic nie widzialismy z pod tych lamp, po to sa fotorelacje innych, zeby zoobaczyc jak co dziala i mozna kopiowac innych stad i wcielac too w swoje growlogi powodzenia

edit: 

 

edit2:

 

Edytowane przez rooky
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pięć groszy od "oszczędnego".

Światło, ziemia i nawozy to podstawa. Pierwszy box jaki zbudowałem stal piwnicy, zbudowany z żeberek od łóżka i paneli podłogowych wyłożony kocem ratowniczym, światło z 3W power ledow, wentylacja własnej konstrukcji oparta na wentylatorach komputerowych, ziemia z ogrodniczego. Efekt? Brak, roślina zablokowana azotem. Liście niemal czarne, krzak miał z 15cm wysokosci...

Drugie podejście to również box własnej konstrukcji. Tym razem trochę poczytałem, zbudowałem inny panel LED (2x 50W oparty na 1W diodach Full spectrum), wentylacja kupiona w sklepie. Wentylator kanałowy i filtr węglowy. Wszystko po kosztach. Ziemia z GrowShopu (BioBizz LightMix). Efekt całkiem dobry. Uzyskałem okolo 60g gotowego produktu, jednak jakość palonka dość średnia. Bardzo lekkie palenie pomimo że był to Auto Mazar. W między czasie musiałem wymienić wentylator na cichszy, bo stary dość mocno szumiał. Czyli kolejna strata pieniędzy.

Trzecie podejście. Nowy namiot (HS80), nowy wentylator i... Nowy panel LED. Filtr z poprzedniego projektu okazał się nic nie wart więc szybko zmieniłem na inny. Pomimo, że rośliny wyglądają na dość fajne i tak jestem średnio zadowolony. Problemy przez uszkodzony sterownik LED, niestety usterka zdiagnozowana zbyt późno więc już nie zmieniałem. Jest dobrze ale mogli by być lepiej.

Nowy projekt już nie jest po taniości, ale o tym później.

Do czego zmierzam. Chytry dwa razy traci. A to hobby jest dość kosztowne. Żarówki LED które pokazałeś mają 14W realnego poboru mocy. Pomysl może nad CFL 150W. Ziemia z GS nie jest droga. Na dwa planty wystarczy Ci 20l, do tego jakiś zestaw startowy nawozów. Np. BioBizz (Bio) lub Hesi (mineralny). Przyda Ci się też miernik oH oraz coś do regulowania pH (domowym sposobem zbijania pH jest ocet, ale średnio polecany). 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Leda połapiesz za dobre pieniądze tylko trzeba poszukać, markowy wcale nie znaczy że najlepszy. Sam zaczynałem robić na chińskich panelach no name i wyniki były zadowalające. Box jak robisz sam i ma to być w tej piwnicy to proponuję ocieplić styropianem 5 w zupełności wystarcza. Jeżeli masz tam jakiekolwiek źródło ciepła to pomyślałbym żeby tam ogrzać powietrze na wlocie. Medium według własnego uznania, ja używam light mix biobizz. Nawozy oczywiście polecam organiczne. I tak... Idziesz do ogrodniczego i kupujesz kurczaka w pelecie tylko zapytaj o taki który będzie bezwonny. Lub kup astvit sypki. Masz już grow I flo załatwione. Brakuje tylko pk żeby w pomóc kwitnienie. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok. Nowe wymiary boxa ocieplonego styropianem: 23/52/95. 

Kupię ziemię biobizz,  nawóz biobloom, pHmierz + płyny up i down. Do tego grzałke 45w z termostatem.  

Czy 2 wiatraki od kompa plus 1 mieszajacy to dobry pomysł? Sprawdzałem dzisiaj je i mają one 12v i 0,3A. Podłączyłem je pod ładowarkę z napięciem wyjściowym 5v i 0,7A. Obroty mniejsze ale śmigały. Jeszcze dokupie tłumniki akustyczne, no i filtr węglowy. Za parę złotych jeszcze higrometr.

Czy taka wentylacja będzie ok? 

I jakie ledy do tego by były dobre? 

Zanim wsadze tam rośliny przetestuję to na sucho, ale jeszcze parę srub i takich tam muszę kupić. 

Edytowane przez limbo
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+