Skocz do zawartości
thc-thc

grower

własny growbox


limbo

Recommended Posts

Siema,

jestem zielony i dopiero zaczynam moją przygodę i mam parę pytań.

Mam szafkę wymiary: 27/56/104 i w niej chcę stworzyć życie. Będę ją trzymał w piwnicy bo nie mam gdzie indziej. Temperatura tam panująca to ok. 15C.  Mam zamiar użyć ledów bo są najmniej prądożerne (wiem, że sodowe by były lepsze na chłód). Tak jak piszę tylko ledy ale ile watów by było dobre? Wnętrze myśle wyłożyć styropianem i dopiero na to malar. Czy to dobry pomysł? Roślinka to royal madre (jeszcze nie mam) i lemon haze jak wykiełkuje, czyli razem  dwie.

Mam jeszcze inne pytania ale to poetm.                                                                                                                                                                                                     

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

grzałki w sumie dobry pomysł. Zapomnaiłem o tym. Ktoś coś o ledach?

Czy podłoże warzywne aura będzie dobre? Czytałem też, że nawóz Easy Boost Organic Nutrition wystarczy raz zmieszać z glebą i to wystarczy. Ktoś próbował z tym nawozem?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Poczytaj sobie fotorelacje, zobaczysz co ludzie maja w szafach. Marihuana jest wymagająca,  szczególnie w sztucznych warunkach. 

Potrzebujesz wentylator wyciągowy, mieszający, możliwe że i wentylator wpychajacy świeże powietrze, grzałki szczególnie jeśli planujesz LEDy, nawilżacz, mierniki temp, wilgotności, ph i ja mam jeszcze miernik EC.

Co do ziemi i nawozów, ja używam wszystko dedykowane marihuanie.

Wiem, że wszystko jest droższe niż zwykle nawozy i ziemia z ogrodniczego ale ... jak moja babcia zawsze mówiła,  dasz poznasz a nie dasz tez poznasz ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Triskele napisał:

Poczytaj sobie fotorelacje, zobaczysz co ludzie maja w szafach. Marihuana jest wymagająca,  szczególnie w sztucznych warunkach. 

Potrzebujesz wentylator wyciągowy, mieszający, możliwe że i wentylator wpychajacy świeże powietrze, grzałki szczególnie jeśli planujesz LEDy, nawilżacz, mierniki temp, wilgotności, ph i ja mam jeszcze miernik EC.

Co do ziemi i nawozów, ja używam wszystko dedykowane marihuanie.

Wiem, że wszystko jest droższe niż zwykle nawozy i ziemia z ogrodniczego ale ... jak moja babcia zawsze mówiła,  dasz poznasz a nie dasz tez poznasz ?

W jego przypadku z racji iz jest to piwnica to podgrzewana podloga - mata z termoregulacja , led 50W, wilgotnosc bedzie mial wysoka bo to jakies cienme pomieszczenie , bardziej obstawialbym na osuszacz w poznym kwitnieniu , zbyt m,aly box na intake , ja nawety w 80x80 nmie widze roznicy jak uzywalem albo nie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Piwnica w domu prywatnym, na podłodze ziemia(jedyne miejsce) może coś jest głębiej.

Szafkę ocieplę styropianem.

Myślę nad może 2 ledów po 40W.   https://allegro.pl/oferta/mocna-zarowka-led-e27-grow-352led-do-uprawy-roslin-7679574280 

do tego https://allegro.pl/oferta/oprawka-ceramiczna-e27-hldr-e2702160-7338139006         

Rozumiem, że tą oprawkę tylko kablem zasilania podłączyć i do gniazdka.

 

Co do grzałki to czy jak by ją podłączył pod ten termostat by było ok?   Chyba powinno się je sparować co nie?
https://allegro.pl/oferta/grzejnik-rurowy-grzalka-45w-305mm-growbox-0-8m-7415350952

https://allegro.pl/oferta/regulator-temperatury-termostat-50-110c-7810716176

Chyba, że ktoś da linka do niedrogiej grzałki z termostatem.

Do kupie jeszcze Phmierz wraz z płynem obniżającym zawartość ph.

Posiadam Easy Boost Organic Nutrition  oraz saletre choć nie wiem czy się nadaje.

Co z podłożem warzywnym?

 

Jak będę pewny tego przejdę do kwestii wentylacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Musisz mieć pH up i down.

Jakie ma pH podłoże warzywne ?

A nie lepiej iść w biobizz light mix ( ziemia )? I organike biobizz ? Biobizz bardzo trudno przedawkować. Nie kombinuj za bardzo z nawozami. Pestki są drogie, prąd kosztuje wiec szkoda zniszczyć rośliny w ramach niepotrzebnej oszczędności. 

Zioło pobiera składniki odżywcze przy określonych wartościach pH. Jeśli dasz zła ziemię zablokujesz pobieranie składników odżywczych. 

Tak samo z wilgotnością,  światłem i temp. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+