Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

1 godzinę temu, Minimaxi napisał:

 

na wegu nie musisz sie przejmowac plesnia bo nie ma gdzie za bardzo na roslinie sie rozwinac

z miski woda slabo odparowuje, lepiej jakbys na jakims patyku powiesil szmate jakas z jednym koncem zamoczonym w tej miscie to bedzie lepiej nawilzac

Tylko ja mam już orzekaczine na fazę flo 12/12 i się zastanawiam bo w poprzedniej uprawie mi pisali ze będą się rozwijać bakterie i grzyby. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Pavlos wygięcie końcówek liści jest spowodowane zbyt wysoka temperatura w boxie. Wyginanie może tez być spowodowane ciepłymi podmuchami powietrza spod lampy. A co do wilgotności  lepiej wstaw jakiś nawilżacz albo jakieś miseczki z woda może być jedna duża albo pare mniejszych, broń Boże ręczniki szmatki itp. jest to pierwszy krok pomocy pleśni i innych chorób zagościć się w twoim boxie . Im wyższa temperatura w boxie tym niższa wilgotność  w szczególności w tych małych pomieszczeniach ? 

napisz jaka masz temperatur i wilgotność ?  i spokojnie daj im rosnąć ?  moje tez miały powyginane końcówki i to już od 20 dnia życia ? do małych pomieszczeń tez polecam CT  bardzo dobrze zdaje egzamin i łatwo kontroluje się temperaturę i wilgotność ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

35 minut temu, Esned napisał:

@Pavlos wygięcie końcówek liści jest spowodowane zbyt wysoka temperatura w boxie. Wyginanie może tez być spowodowane ciepłymi podmuchami powietrza spod lampy. A co do wilgotności  lepiej wstaw jakiś nawilżacz albo jakieś miseczki z woda może być jedna duża albo pare mniejszych, broń Boże ręczniki szmatki itp. jest to pierwszy krok pomocy pleśni i innych chorób zagościć się w twoim boxie . Im wyższa temperatura w boxie tym niższa wilgotność  w szczególności w tych małych pomieszczeniach ? 

napisz jaka masz temperatur i wilgotność ?  i spokojnie daj im rosnąć ?  moje tez miały powyginane końcówki i to już od 20 dnia życia ? do małych pomieszczeń tez polecam CT  bardzo dobrze zdaje egzamin i łatwo kontroluje się temperaturę i wilgotność ? 

W boxe mam 30-33°C a wilgotności nie mam jak zmierzyć bo nie mam higrometru. Dałem wiatrak mieszajacy pod lampę żeby wiał w nią. A co do tych szmatek itd. To w poprzedniej uprawie mi pisali i wiem że to zły pomysł bo będę się rozwijać bakterie i grzyby więc mam tylko miseczkę z wodą. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wyglądają zdrowo nie masz się czym przejmować ? przy okazji jak byś miał ochotę możesz zakupić stacje pogodowa nie są drogie a zawsze się nie zastanawiasz ile wilgotności masz i jaka temperaturę ?  a co do temperatury trochę spora teraz robi się coraz cieplej i oby się nie okazało ze do 40 ci dojdzie ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, Esned napisał:

Wyglądają zdrowo nie masz się czym przejmować ? przy okazji jak byś miał ochotę możesz zakupić stacje pogodowa nie są drogie a zawsze się nie zastanawiasz ile wilgotności masz i jaka temperaturę ?  a co do temperatury trochę spora teraz robi się coraz cieplej i oby się nie okazało ze do 40 ci dojdzie ? 

Wątpię że temperatura podskoczy bo jak robi się cieplej na dworzu to w pomieszczeniu gdzie stoi Box robi się chłodniej teraz jest 23°C.

A stacje pogodowa kupię na następnego growa no narazie nie mam budżetu. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie rozumiem tego przejmowania się temp 30-32 najczęściej. Chciał bym mieć taką w box-ie zamiast jeszcze niedawno 23, a teraz 26-27 zwlaszcza na kwitnieniu. Wystarczy spojrzeć na outdoor w dniach kiedy jest po te 30-35 stopni w słońcu a najlepiej podczas kwitnienia i porównać ja z outdoorem przy np 20-25 stopniach czyli np porównaj outdoor z Hiszpanii a UK podczas lata ładnego tu i tu ???

Swoją drogą w tamtym roku wystawilem termometr na dwór. Przez tydzień 35 stopni około przy roslinie na dole i po 20-25% wilgotności, nie mówiąc o górze rośliny, oczywiście podczas flo na szczęście to już bylo i podobało jej się to. Tak tak wiem bo ktoś kiedyś powiedział że optymalna to taka i taka i tak "musi być"...  hu*a tam a nie musi być....?

Edytowane przez michal_o
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+