Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

najważniejsze to żeby nie zrobić im bagna... jeżeli przez dzień albo dwa będzie miała za sucho to nic się nie stanie ? chyba lepiej się nauczyć w ten sposób i ewentualnie parę razy przesuszyć (konopi na pewno nic nie będzie) niż za każdym razem ruszać donice albo wbijać coś w glebe... ?ludzie później popadają w paranoje i nawet był ktoś na forum kto próbował ważyć donice :P 

Edytowane przez Pomidorek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, Triskele napisał:

@michal_o zastanawiamy się, czemu ta po przejściach ma żółte plamki na nowych liściach. Masz jakiś pomysł, ciągle objawy stresu czy przelanie czy ...

Właśnie nie wiem od czego są te plamki ale wydaje mi się że ma czegoś niedobór ale pytałem już na forum i nie dostałem odpowiedzi. 

 

1 godzinę temu, michal_o napisał:

Najlepszy sposób to ciezka/lekka donica...

Też tak sprawdzam ale chciałem mieć pewność czy jest wyschnieta po całości. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To co napiszę dla niektórych może wydać się śmieszne, dla innych mądre, dla jeszcze innych głupie, ale nie dbam o to, mogą to być skutki uszkodzenia korzenia, może być tak że do końca będzie okazywać skutki tego "wyrwania" właśnie w taki czy inny sposób (nie będzie zdrowa w pełni w sensie zależy jak bardzo korzeń był uszkodzony, chociaz to akurat bym wykluczył na 99% ale zawsze jest ten 1%) może to być od wody i lampy, może ale nie musi, nie widać na tym zdjęciu dobrze kolorów i ogólnie z takich zdjęć nic się nie "odczyta", niedobór? Nieee. To wykluczył bym na 99,9999% przecież ona ma dopiero dwa tygodnie a ma w bio bizzie ją i nie ważne że Light Mix a nie all, i tak nie ma szans takiej po prostu żeby po 2 tygodniach wyskoczył jakiś niedobór w bio bizzie ziemi chyba że jakiejś fejk, mogą być po prostu geny hu***e (chorowita jakaś bez względu na uszkodzenie mogła byc) ale 85% do 15% ze to nie to, niekiedy tak jest że na kilku kostkach wyskakują jakieś plany same z siebie mimo że wszystko ok, swoją drogą sam tak na jednym randomow miałem że na paru liściach powyskakiwaly biale/żółte plamy jak przy deficycie magnezu i mimo że nie dostała cal mag'a to na innych już tego nie ma, może i tak i u Ciebie będzie ale szczerze mówiąc wątpię w to, może to być ph. Sprawdzasz przed podlaniem ph? Może być że woda która podlewales ma ph 7-8 jakoś a przy takiej małej doniczce i tak młodej roslinie to może być zabójcze, albo ostatnia z opcji, po prostu masz jakieś robaczki czy inne hujostwo. Lupa czy tam mikroskop w rękę i sprawdzaj. 

Ja osobiście bym stawiał coś z pięciu:

1. efekty uszkodzenia korzenia (mogą okazać się trwalsze niż się niektórym wydaje mimo że roślina całkowicie nie umrze) ?

2. Po prostu takie geny/nasionko "chorowite" (najmniej z tych wszystkich prawdopodobne, ale możliwe, co prawda tak samo jak to że następnym razem wygrasz w totka 6 ale zawsze jest jakiś tam ułamek % ? ?)

3. Dostały woda po liściach przy podlewaniu czy to od góry czy od dołu liścia. 

4. Za wysokie ph wody która podlewasz na takim etapie efekty takiego czegoś mają jak by zdwojoną moc. Takie wiesz hame hame ha ??? (Podlewasz kranowa czy kupna? Jak kranowka to odstana czy nie? Mierzysz ph czy nie? I czy regulujesz je ewentualnie?)

5. Jakieś ku*****o się zadomowilo na niej i szykuje się do ofensywy zniszczenia ci planta. (Sprawdź mikroskopem póki jest mało i maly)

A tak ogólnie to na tym zdjęciu tak na prawdę na serio nic nie widać. Nawet nie widać czy te "plamy" są białe żółte czy h*j wie jakie i przede wszystkim czy to sa wgl plamy.  

Co ja pi****e chyba pora iść spać już??? Ale te 5 pkt to na poważnie.  

Ps. Jeśli to by miał być niedobór to jedynie według mnie mangan ale to nie to. Przy manganie liście zaczynają blednac coś jak przy braku azotu albo żelaza bardziej aniżeli jakieś plany itp.

Wstaw lepsze zdjęcie! 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+