Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
grower.com.pl biotabs.nl GROWSHOP HEMP.PL
PolskiHERO

Pierwszy GL HERO'a HPI 250W Philips /HPS 250W 3 × AK47

Recommended Posts

Nasiona : AK 47 ×3
Oświetlenie : HPI 250W Philips a na flo HPS 250W.
Fotoperiod:18/6 . 12/12
Box: 77cm szer. 109cm dłu 180cm wys
Podłoże: ziemia ujiwersalne
Donice:różniące takie jakie będą pod ręka 6l+ 
Nawozy:własną gnojowka z pokrzyw . herbatkę z bananów @Judaista jak i floracoco do uprawy w hydro jak i Coco więc nie wiem czy stosować 
Wentylac ja : chwilowo zwykły wentylator 2 biegowy mieszakacy N początek flo będzie 300m3.
Dodatkowe info :  A więc może tak ...mimo ze już jestem po dobrym jaranku to postanowiłem napisać się temat . Oto mój pierwszy GL i liczę na wasze wsparcie (przyjmę wszelką krytykę) mam nadzieję ze razem wyhodujemy Eden :D. Maleństwa są jeszcze w postaci pestek w wodzie od godziny 10 rano . jutro gdzieś koło 10 idą do ziemi na jakiś centymetr po wykielkowaniu i jakichś 10 dniach idzie do domyślnej 6l .Pod HPI 250W Philipsa na cały weg (myślę ze 3 tyg )

1 zdjęcia wstawię po włożeniu do doniczki 

ponad to mam obornik w granulkach 100% natural do wymieszania z ziemia wiec przed wsadzeniem do docelowej docelowa dostanie mieszanke ziemi i obornika i podlna 0.5l na doniczke (nie za dużo ?)

Edited by PolskiHERO
  • Upvote 2

odpuściłbym sobie, pecha ci już pękła?:) jak masz kiełka na wierzchu to uważaj żeby go nie uszkodzić i nie ustawiaj go do góry bo to korzonek... niby oczywiste, a ja na przykład kiedyś nie wiedziałem i sadziłem w górę... :P

• Like 1

haha jeszcze nie ma ale jutro rano ląduje w ziemi z 2 siostrami :D

17 minut temu, Pomidorek napisał:

odpuściłbym sobie, pecha ci już pękła?:) jak masz kiełka na wierzchu to uważaj żeby go nie uszkodzić i nie ustawiaj go do góry bo to korzonek... niby oczywiste, a ja na przykład kiedyś nie wiedziałem i sadziłem w górę... :P

rozumiem że gdy opadły sobie na dno w wodzie to nie jest zła oznaka?

To dobra oznaka 😉 nie martw się i z fartem do końca 😉

• Thanks 1

18 minut temu, Pomidorek napisał:

niby oczywiste, a ja na przykład kiedyś nie wiedziałem i sadziłem w górę... :P

haha... zrobilem to samo przy moim pierwszym podejsciu do grow, miałem zero jakiejkolwiek wiedzy nt ogrodnictwa :laugh: 

• Haha 1

8 minut temu, Maszyna napisał:

To dobra oznaka 😉 nie martw się i z fartem do końca 😉

dzięki za dobre słowo :D

Nad tą ziemią to jeszcze pomyśl,  żebyś potem nie szukał tu ratunku jak zaczną marnieć.

Tak więc wszystkie 3 królewny trafiły do swoich pierwszych doniczek oraz jeszcze jedna zabłąkana duszyczka od kolegi lecz nie wiem czy feminizowana więc sądziłem ja lecz osobno do innego pokoju :D chwilowo wszystkie 4 stoją na parapecie i czekamy na przebicie :D co ddo tej ziemi @seedmaniak po to tu jestem by się uczyć :) innej ziemi nie mam więc lepsza taka niż żadna ^-^ gdy maleństwa już wyjdą dam pierwsze fotki (jak daleko od tej lampy dac panienki ? Postaram się coś podłożyc pod doniczki by jednak dosiegly )

Gdy Wsadze już do docelowej 6l to ziemię w tej docelowej mg wymieszać z obornikiem bydlecym granulowany? I mam jeszcze troszkę biohumusu jak i gnojowke z pokrzyw przyda się na weg ?

Lampa 20-30 cm od roslin :) do ziemii moglbys dodac cos zeby ja poluznic najlepiej wymieszaj z perlitem :)

Styropian, ale perlit kupisz pewnie w każdym większym ogrodniczym.

Nie, chyba że byłby czymś spryskany :)  Tak, taki zwykły.

Ja bym na twoim miejscu darował sobie styropian Oborniki też do blantów słaby chyba że z nietoperzy albo pingwinów to może być inny będzie słaby pozdro.

21 minut temu, Iskra napisał:

Ja bym na twoim miejscu darował sobie styropian Oborniki też do blantów słaby chyba że z nietoperzy albo pingwinów to może być inny będzie słaby pozdro.

czemu słaby  ? bo za mało substancji odżywczej czy posmak ?

Raczej posmak lub aromat potem słabej jakości wychodzi ;) Jak masz możliwość zrób sobie sam nawóz z owoców i innych jak wywar z pokrzywy 

2 minuty temu, PolskiHERO napisał:

czyli tak jakby wino tylko bez drożdży i sama woda i np jabłka i może ziemniaki ?

Narwij sobie z rana pokrzyw, kup cukier trzcinowy(diamand koszt ok5zł za pół kilo) i zrób fpj. Na wega idealny.

Ja się ziom nie znam ja używam bio canne wiem że ktoś robi własny nawóz z mango,bananów, mączki rybnej ,kakao i innych nie pamiętam dokładnie przepisu poszukaj ziom popatrz na pamiętnik kolegów wszytko jest opisane.

7 minut temu, Judaista napisał:

Narwij sobie z rana pokrzyw, kup cukier trzcinowy(diamand koszt ok5zł za pół kilo) i zrób fpj. Na wega idealny.

mam gnojówkę 3 tygodniową z pokrzywy nie będzie dobra na weg ?

a na flo myślałem herbatkę z banana zrobić :D

Sama herbatka z bananów nie wystarczy na flo. Herbatkę należy traktować jako booster nie główny nawóz.