Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

MiniBox - podejście pierwsze.


Nowy84

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fajny boxik ale koniecznie musisz zbić temperaturę. Cały czas miej też na uwadze dźwięk, daj wenty ultraciche, żeby żonie nie przeszkadzało. Jak będziesz sadził to w kącie posadź też jakąś fajną egzotyczną roślinkę z kolorowym kwiatkiem specjalnie dla niej ;) Najlepiej, żeby urosło szybko to będziesz mógł to wyjąć a planty dostaną więcej miejsca :D Jak napisał Miś - liczy się temperatura powietrza a nie nagrzanego termometru, więc odseparuj jakoś termometr np kawałkiem kartonu od światła. Ziemi nie będziesz potrzebował dużo bo box niewielki więc dobrze, że zakupiłeś dobrą mieszankę. Na upartego też można zrobić swoją w sumie.. Gdzie zrobiłeś te otworki? Nie widać na zdj albo ja już nie widzę :) Bez dodatkowego wenta wtłaczającego powietrze chyba się nie obejdzie... Zmierz z izolowanym termometrem i zobaczy się.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wynik testu z dziś:

9.00 - 22° - Włączenie boxa (wentylacja i światło)

10.00 - 26,8° Spory skok.

11.30 - 28,3° 

12.30 - 29.4° 

W tym momencie zmieniłem ustawienie wentylatora. Postawiłem go w taki sposób, że w moim zamyśle miał delikatnie pomoc zasysac świeże powietrze spoza boxa. Co się okazało?

13.30 - 33.9°  duży skok temperatury. 

Ponownie zamieniłem ustawienie wentylatora mieszkającego. Tym razem postawiłem go z tyłu boxa, na pudełku od nawozów, dmuchal pod lampę.

14.45 - 30,3° - SPADEK temperatury.  Ustawienie wygląda na dobre, muszę zorganizować mocniejszy wentylator. W między czasie zmieniłem ustawienie, kierując strumień powietrza na spod lampy.

16.00 - 30,6° Lekki wzrost, ale jest poprawa.

 

Wychodzi na to, że nie dam. Rady bez mieszadla. Dodatkowo musiałem zamówić regulator obrotów to wentylatora wyciagowego. Chce zmniejszyć poziom hałasu.

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dalsza część wygląda słabo.

17.00 - 31,3° 

18.00 - 31,8°

20.00 - 32,7°

Poszukam jutro jakiegoś wentylatora konkretniejszwgo. I dodam kilka otworów. 

Nowe otwory chce dać z przodu boxa. Wygodniej mi będzie że względu na konstrukcję. Czy to bardzo zły pomysł?

Niby finał blisko, a jak daleko.... ;(

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

19 minut temu, Rother napisał:

Lepiej byłoby dać 1 konkretny otwór z wiatrakiem, który by przy okazji wiał letko od dołu na planty.

Tak myślałem żeby zrobić na początku, ale ostatecznie przekonał mnie do swojej koncepcji @Vito i jak na razie tego się trzymam. Zaklajstrowac wloty pasywne i wyrabac większy otwór, zawsze zdążę. Jak już nic innego nie pomoże...

21.00 - Po lekkim przedstawieniu wentylatora temperatura spadła do 30,4°

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

30-32 niektórzy jadą na takiej tempie i nie narzekają ;) Ale ja tam wolałbym zbić. Trochę temperatury odejdzie jeszcze z parą wodną jak dasz coś do nawilżania powietrza. Zmierz jeszcze z jedną lampą włączoną - możesz wystartować z jedną bo będą małe planty, które nie potrzebują tyle oświetlonej powierzchni ale za to są bardziej podatne na upał. Podrosną to je przesadzisz i włączysz drugie światło.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+