Skocz do zawartości
thc-thc

grower


Majderek123

Recommended Posts

Dzis podlalem dwa razy wczoraj tez bo pierwsze wodę, a potem sobie przypomniałem że jest dzień na nawozenie i podlałem drugi raz. 
Rozchodzi mi się o to czy zostawić ją na noc w growboxie bo za godzinę standardowo wyłączam światło (18/6) i nie wiem co robić .
nawozy do kwiatów doniczkowych jakieś niestety zagramaniczne bo zaistniała taka sytuacja a nie inna :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

SWIATLO!!!! Podlewanie, przystopoj, podlej pol szklanki i zostaw na 2 dni albo i 3 iz nowu pol szklanki. z czasem jak roslina urosnie to i zwiekszysz ilosc wody (podam prosty przyklad, czy Twoi rtodzice podlewali kwiatki co dziennie?). Zaden nawoz, roslina potrzebuje SWIATLA a nie nawozenia (popalisz rosline i tyle bedzie).

11 minut temu, Majderek123 napisał:

Rozchodzi mi się o to czy zostawić ją na noc w growboxie

??

a po co masz ja wyciagac? wilgotnoscia martw sie jak bedzie FLO, ja chcialbym miec wilgoc na takim poziomie na wegu

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rozumiem, czyli zostawic ja w growboxie normalnie jak zawsze i przysstopowac z podlewaniem na jakies 2 dni zobaczymy co dalej bedzie.
Dzięki wielkie a odp ;)  pozdrawiam

 

 

 

aha i zapomniałem dodać, ze nie mam w ziemi żadnego perlitu ani kokosu nic. po prostu czysta ziemia Bio do wszystkich kwiatków.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O matko...., i córko.Puki co widać, że świtała jej wystarcza, ale jak przejdzie na flo i lampa będzie musiała objąć większą powierzchnię, bo będzie dalej, to się to zmieni. Pewnie jest przelana, nie podlewaj tak często, poczekaj aż ziemia przeschnie trochę, nie ma w niej perlitu ani kokosu, jest zbita więc trochę dłużej to potrwa, taka ziemia trzyma wodę znacznie dłużej. Za te nawozy ktoś ci powinien do dupy nakopać, chyba twój plant :) ,temat wałkowany ostatnio co chwilę.... . Co za pałki nawozowe tam nawsadzałeś, i co jej lejesz?, powinna na samej wodzie jechać puki co. 

Stacja pogody ma czujnik wilgotności z tyłu, a leży na mokrej ziemi, wiec jaką wilgotność ma pokazywać? :laugh: Daj ją przynajmniej na rant doniczki, albo ścianę box'a :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O żesz Ty!!!!

Chlopie ogarniaj!

Podpinam sie do tego co napisał @Miś

@joka.menas Karły nie robią się od braku "lumenow". Ale raczej za duza ilość nie zaszkodzi jak ma sie ogarniętą temperature

@Majderek123 Przestań palić ją nawozami. 

Kup proste krople w zoologicznym do PH bo bez tego nie ujedziesz. Chyba że masz mega farta i z kranu leci Ci woda o ph6 w co wątpie bo by rury sie rozleciały ;)

Wysusz ją dobrze. Jak bedziesz pewny ze ma sucho podnies doniczke i ogarnij jaka jest lekka. Potem podlej 0,5l bardzo powoli i jak trzeba to na raty. po 100 ml Jak to zrobisz to potem znowu podnies doniczkę i ogarnij to uczucie jak jest pól kilo cięższa. Jak poczujesz to to w podlewaniu bedziesz mistrz ;) Lepiej przesuszyć niż przelewać. Remember diss!

A stacja pogody stojąca w doniczce kłamię Cię okropnie :D

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam, dzieki za odpowiedz. 

Narazie nie bede.jej podlewac.i poki co.przez cala noc.doszla  do siebie i juz nie.jest oklapnieta, to przez przelanie mi sie wydaje. 

Z nawozami dam sobie spokoj narazie,

Wydaje mi sie ze to przez nawozy..

Wyciagnelem te palki cale juz wczoraj zostawilem na 6h i odzyla :))

Wieczorkiem dodam zdj:) 

Pozdrawiam:)

 

Kiedy moge zaczac trening lst? Moglbym juz zaczac zeby odkryc zakryte liscie? bo liscie są spore na gorze a te na dole nie dostaja zbytnio swiatla.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, zasobnik napisał:

Karły nie robią się od braku "lumenow"

No tak, masz racje, caly czas sie ucze.

Edytuj nie dodawaj kolejnego posta.

2 godziny temu, Majderek123 napisał:

Kiedy moge zaczac trening lst? Moglbym juz zaczac zeby odkryc zakryte liscie? bo liscie są spore na gorze a te na dole nie dostaja zbytnio swiatla.

Yyyy... poczytaj? A po za tym nie bral bym sie za LST narazie, niech roslina dojdzie do siebie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam, czas na UP nadszedł,  z roślinka wszystko w porzątku, dziś jest 18 dzień noname (karzeł straszny) tak mi się wydaje. 

Zrobiłem innego boxa dla tego noname. 

Temp 26/30

Wilgotnosc od 50/80%

Zdj:

large.IMG_20170629_112922.jpg.e01755251c63aaf6ba9255dc45f6974d.jpglarge.IMG_20170629_112829.jpg.1a61959500a2df03f7bd164a46be1f6b.jpglarge.IMG_20170629_112955.jpg.ed746d5b2270cb1c3ac22f805950e233.jpglarge.IMG_20170629_113729.jpg.26a7251f20bdd25a3a6bd15394275e9a.jpg

Narazie taki box a nie inny, ale na czasie ogarnę coś porządnego :)

Dzisiaj dałem jej drugą dawkę nawozu nie pamiętam nazwy do roślin doniczkowych. (zagramaniczny) 1/3 dawki zalecanej przez producenta, mam zamiar dawać jak narazie co dwa dni na zmianę woda/nawóz, a potem stopniowo ja zwiększać. 

I chciałem zapytać czy jest sens żeby ją przesadzić i dodać styropianu? Bo jak narazie to jest bez niczego w samej ziemi. 

Myślicie że mógłbym już robić na niej LST? To chyba głupi pomysł jak narazie bo jest za niska tak mi się wydaje. 

A oto schorowana Ak47 z NB

Ma już tydzień. Wymieniłem jej ziemię i dodałem troszkę styropianu. 

large.IMG_20170629_113049.jpg.6465d792b9222967d32308d0ea937ccf.jpg

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+