Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Kwasy humusowe - jakie preparat jest najlepszy?


babilon_szuka_ganji

Recommended Posts

Witajcie,

Jaki waszym zdaniem preparat zawierający lub najlepiej bazujący na kwasach humusowych jest najlepszy?

Najbardziej znany jest chyba biohumus extra pochodzący z dżdżownic.

 

Czy taki butelkowany, płynny nawóz (a raczej głównie dodatek) zawiera także żywe kultury bakterii, czy też jest to tylko chwyt marketingowy i prawdziwe bakterie zasiedlają tylko przetworzony przez dżdżownice obornik w nieprzetworzonej / nierozpuszczonej formie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie który jest najlepszy. Zapewne od Advanced Nutrients. Powstaje też pytanie pod jakim względem najlepszy.

Ja używam humistar albo humus activ.

 

 

AN ma tylko 7% kwasów humusowych z Leonardytu, reszta to woda. Cena ok 80 zł za litr jest w tym przypadku zupełnie nieadekwatna, a już np. wymieniony przez Ciebie humistar ma:

całkowita zawartość ekstraktu humusowego – 15 %

w tym kwasy humusowe – 12 %

w tym kwasy fulwowe – 3%

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Humus Active wydaje się być też ciekawym produktem. 30 parę złotych za 5l

 

HUMUS ACTIVE papka UNIWERSALNY
EKOLOGICZNY POLEPSZACZ GLEBOWY

 

Humus Active zawiera:
- 90% substancji organicznych w postaci:
- próchnicy (TAP - Trwała Aktywna Próchnica),
- pozytywnych mikroorganizmów (azotobakter, nitrosomonas, bakterie fotosyntetyzujące, pozytywne pałeczkowce i grzyby),

- oraz
- minerały ilaste,
- składniki pokarmowe: azot, fosfor, potas oraz pozostałe makro, mikro i ultra elementy,
- krzemionkę koloidalną,
- wodę kapilarną.

Próchnica i Pozytywne Mikroorganizmy zawierają:
- 55% kwasy humusowe w tym:
- 45% kwasy huminowe,
-   5% kwasy fulwowe,
-   5% huminy i ulminy,

- oraz
- białka glebowe,
- substancje wzrostowe (witaminy, auksyny i kwasy organiczne),
- celulozę, polisacharydy, tłuszcze roślinne i ligliny.

 

 

Producent (Ekodarkpol) zaleca stosowanie go razem z Biohumusem Extra.

 

Wydaje mi się, że ma on największą zawartość kwasów humusowych ze wszystkich tego typu produktów, ale producent dodał do niego składniki chemiczne, więc wątpię, aby deklarowane miliardy dobroczynnych kultur bakterii faktycznie znajdywały się w każdym ml tego produktu...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kwasy humusowe to tylko dodatek do uprawy i moze on pochodzic od robali i ze zwiazkow prochniczych lub i w wyniku fermentacji masy zielonej jak i ziemi pruchniczej i czy AN ma taka zawartosc a DPol taka to nie ma nic wspolnego z porownaniem porownaniem bedzie dopiero rzeczywiste przysfajanie danych kwasow przez rosliny ja nie chce tu podweazac skutecznosci innych nawozow ale osobiscie wiem co dzialaja kwasy humusowe zawarte w preparatach od AN w Nirwanie i B52.Same kwasy humusowe jednak to nie wszystko co potrzebuja rosliny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Smaku - dokładnie. Byłem kilka lat temu na wykładach odnośnie przyswajalności kwasów humusowych w glebie. I według wykładowcy - który porównywał wszystkie ( na dany dzień ) dostepne na rynku preparaty najlepiej wypadł:

HUMISTAR @ TradeCorp

 

I chyba coś w tym jest bo naprawdę sporo tego nasprzedawłem i rolnicy/sadownicy nie narzekali.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+