Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Nowy growbox: ocena sprzetu nowicjusza, pomoc przy poprawkach


Peterlin

Recommended Posts

Witam

Jestem nowy na forum ale od dłuższego już czasu szykuje się do kompletowania swojego pierwszego growboxa. Po przeczytaniu masy tematów wybrałem juz większość sprzętu pytanie czy dobrze :P

Ale przechodząc do sedna :

Box ma mieć wymiary 60x60x120 cm i planuje tam zmieścić 4 donice air pot o poj. 10 l

1. lampa  hps 150W 17500 lm z odbłyśnikiem

2.wentylator kanałowy TD 350/125 silent S&P ( co do wentylatora mam najwięcej wątpliwości przy wyborze sugerowałem się innymi tematami ale przy jego cenie chce mieć jak największą pewność.)

3. do wentylatora idzie filtr węglowy 360-480 m3/h firmy prima klima i tłumik akustyczny w razie potrzeby...

4. ziemia biobizz light-mix

5. jako nawóz pójdzie biotabs zestaw startowy i boom boom spray jako uzupełnienie

6. do uzupełnienia zestawu prosta stacja pogodowa, miernik ph i programator czasowy

Dodam ze box ma znajdować się w piwnicy gdzie temperatura waha sie miedzy 15- 19 stopni  dlatego tez w razie potrzeby namiot ocieplę styropianem...

 

 

 

P.S: Gdybym chciał kupować growboxa o wymiarach 100x100x150 cm wystarczyłoby zmienić lampe na mocniejsza ( o ile?) czy resztę też bym musiał zmienić ?

 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ale ja bym doradzał kupno już większego 100/100 albo nawet 120/120 bo później zostaniesz z mały

namiotem w ręku w razie zmiany. Do większego możesz też zaaplikować mniejszy sprzęt a warunki

będziesz miał łatwiej utrzymać i kontrolować w troszke większym namiocie . 250w to powinno być ok na

początek dk nauki i do radochy a później możesz nawt 400w walnąć ?.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cholera już sam nie wiem :P

z jednej strony wziąłbym większy wiadomo z jakich przyczyn większe zabawki większa zabawa... no i jak patrzyłem to przy kompletowaniu całości wyszłyby tylko 300 zł różnicy.

ale, właśnie jest to ale... swoją granice którą chciałem przeznaczyć na ten projekt i tak już przekroczyłem o prawie 400 zł no i jak już wcześniej wspomniałem boje się trochę ze duży box możne przerosnąć moje siły.

No nic to, prześpię się z tą decyzją  może coś wymyśle

 I wielkie dzięki panowie za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Coraz bardziej przekonuje się do większego boxa wstawiłbym 6 doniczek 15 l teraz tylko pytanie:

Czy na taką powierzchnie i te 6 plantów  lampa hps 250W z odbłyśnikiem wings 80x40 cm zdała by egzamin ?

 

@Rolnik Yoda co do TD specjalnie wybrałem z zapasem bo czytałem gdzieś na forum ze większy na niższych obrotach będzie chodził ciszej niż mniejszy na wysokich nie byłem tylko pewien czy ten zapas był odpowiedni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+