Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pomoc w wyborze lampy.


chemik111

Recommended Posts

Witam, zamierzam się do kupna lampy hps 150W do boxa mniej więcej 30x30x120/110 gdzie będą znajdowały się dwa ak 47 w automacie w doniczkach 7l. Jak wiadomo lampy hps są drogie ale znalazłem coś takiego http://allegro.pl/lampa-sodowa-hps-w...680579935.html oraz http://allegro.pl/lampa-sodowa-hps-1...079035866.html czy opłaca się inwestować w którąś z nich? Czy raczej poczekać i brać z normalnego sklepu z takim sprzętem. Kolejne pytanie to czy poradzę sobie z temperaturą w takim boksie posiadając wentylacje z góry i dołu w postaci wiatraczków z pc? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siemasz :elo:

Nie polecam kupować sprzęt na allegro.

 

Hps 150w nie jest drogi.. Tutaj masz kompletny zestaw, który składasz i działasz, w dodatku posłuży Ci nie na raz.

 

ELEKTRONICZNY ZESTAW OŚWIETLENIOWY 150W PHILIPS SON-T PIA + STUCCO 80%

 

Zestaw zawiera:
1. żarówkę HPS 150W Philips Son-T Pia
2. kompletny układ zasilający 150W Philips
3. odbłyśnik / reflektor aluminowy Stucco 80% o wymiarach: 40 x 40 x h17 cm
 
 
Odnośnie wentylacji zainwestuj też w coś lepszego niż wiatraczki komputerowe.
:big-joint:
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

siemasz :elo:

Nie polecam kupować sprzęt na allegro.

 

Hps 150w nie jest drogi.. Tutaj masz kompletny zestaw, który składasz i działasz, w dodatku posłuży Ci nie na raz.

 

ELEKTRONICZNY ZESTAW OŚWIETLENIOWY 150W PHILIPS SON-T PIA + STUCCO 80%

 

Zestaw zawiera:
1. żarówkę HPS 150W Philips Son-T Pia
2. kompletny układ zasilający 150W Philips
3. odbłyśnik / reflektor aluminowy Stucco 80% o wymiarach: 40 x 40 x h17 cm
 
 
Odnośnie wentylacji zainwestuj też w coś lepszego niż wiatraczki komputerowe.
:big-joint:
 

Co masz na myśli pisząc coś lepszego? 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wystarczy poczytać forum :) wszystko tutaj jest Budujemy Growbox - od czego zacząć ? Jak zbudować ? Jaka lampa ?

 

 

4. Wentylacja

Wentylator - dobieramy do mocy lampy, powierzchni oraz warunków w boxie i poza nim. Praktycznie każdy przypadek jest indywidualny. 

Ale ułatwię Wam ugryzienie tego, mamy lampę 250W wybierzmy wentylator o podobnej mocy, czyli 200m3. 

Pamiętajcie że im lepszy i mocniejszy wentylator tym łatwiej utrzymać temperaturę. Nawet gdy mamy za mocny wentylator możemy dołożyć mu regulator obrotów, dzięki temu możemy wyregulować sobie temperaturę idealną. należy też zwrócić uwagę na hałąs, te najtańsze wentylatory hałasują, ja polecam AirBoxy, są duże ale jeżeli chodzi o ciszę to nie ma lepszego   B)

Filtr węglowy - filtr dobieramy pod moc wentylatora, czyli mamy 200m3 i taki dobieramy do niego filtr. Jeżeli damy wentylator 200m3 i filtr 100m3 to nie będzie nadążał nam filtrować tego powietrza co przelatuje przez niego oraz bardzo szybko go wykończymy, dając za duży np. 300m3 wentylator nie będzie miał siły przeciągać przez niego powietrza i bardzo szybko spalimy wentylator. 

Filtry węglowe się zużywają. Im tańszy filtr tym szybciej się zużyje. Ale nie ma co się martwić, prawie każdy filtr da się rozebrać, niektóre modele mają na śruby inne na nity zbudowane obudowy. Wymieniamy w zużytym filtrze węgiel aktywny i filtr wstępny. Przeważnie filtr wytrzymuje 3 uprawy ale to zależy od jego modelu i producenta. 

UWAGA wraz z zużywaniem się filtra wzrasta jego waga ! Pamiętajcie o bardzo dobrym przymocowaniu by nagle nie spadł na krzaki albo lampę.

 

Nie palcie w boxie ! Dym zabija filtr węglowy

 

 

poczytaj kolego sobie kilka tematów z tego działu http://trawka.org/forum/49-sprzet-do-uprawy-roslin-jak-zbudowac-growbox/ sporo można się nauczyć tylko czytając.

 

No i załóż growloga  :big-joint:  jak juz skompletujesz sprzęciorek. 

A i tutaj jeszcze pomocne  Teoria i praktyka na temat wentylacji

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Box 30x30 i HPS 150W??? Trochę ciepło może być. I 2 rośliny chcesz tam upchnąć??

Właśnie widzę że muszę albo zrezygnować z jednej roślinki bo sama doniczka 7l ma wymiary 23x23 :V Albo zamówić większego boxa a to w sumie nie problem bo znalazłem taką aukcje http://allegro.pl/growbox-na-wymiar-zamow-pod-swoje-wymiary-hps-i5692000891.html Mogę też zdecydować się na lampę CFL ale stawiam tu racz\ej na jakość a z tego co widziałem CFL wypadają słabiej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No wygląda to cudnie :) Nie wiem już sam co robić czym więcej czytam tym więcej pytań mam. W przypadku CFL mam do wyboru na wzrost, dual, kwitnienie. Czy opcja gdy wybiorę samo kwitnienie będzie dobra? Kiedyś znajomy trzymał jeden krzak pod 250 dual i moim zdaniem efekty na koniec nie były jakieś specjalnie zadowalające no ale wiadomo mogła to być jego wina.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+