Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 150W | Chocolate Skunk, Cheese Berry


Recommended Posts

Witam w moim pierwszym GL, a drugiej uprawie. 1 uprawę leciałem na CFL dual i szczerze mówiąc zawiodłem się na tym oświetleniu. Dlatego też teraz zdecydowałem się na HPS i mam nadzieję, że okaże się to dobrą decyzją.

 

Nasiona: Chokolate Skunk,  i Cheese Berry. Wszystkie Autoflowering od 00 Seeds bank

 

Oświetlenie: HPS150w - żarówka - phillips son-t pia plus + odbłyśnik
Fotoperiod: 18/6
Box: 50x50x122 wyłożony kocem ratunkowym.
Podłoże: ziemia uniwersalna zmieszana z biobizz all mix.
Nawozy: trypack od biobizz
Wentylacja: 12x12cm wtłaczający i 150m3h wyciąg od dospel wraz z filtrem węglowym.
Dodatkowe info: Nawilżacz, phmetr kropelkowy GHE, termohigrometr, donice 11l,

 

Nasiona po kąpieli i leżakowaniu trafiły dzisiaj do doniczek. Odrazu dałem do docelowych, bo zależy mi na jak najmniejszej ilości stresu i dlatego, że jestem leniwy.

 

przedziały temperatur :

           

              Dzień: ~27*c/~60-70%

              Noc: ~23-24*c/~80%

 

Temperatury notowane w ciągu ostatnich 2dni kiedy to się nam trochę klimat za oknami ochłodził. Mam nadzieje, że jak zrobi się cieplej to nie będzie piekarnika w boxie.

 

Jeszcze pytanie o wysokość lampy od roślin. Teraz mam ustawioną ~20 cm od donic. I czy to, że mam 5500lm zapasu (wg.danych od producenta i kalkulatora trawka.org) mogę sobie pozwolić, żeby trzymać ją wyżej.

 

Narazie tyle, czyli zdjęcie wnetrza boxa.

1

 

Pzdr

 Addict

 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

miałem buble gum od 00 seeds. właśnie powoli mi się kończy. zebrałem ok 30 g z rośliny, miały po 60-70 cm wysokości, w donicach ok 5l ziemi.  bardzo przyjemne palenie, nie zabija mocą, ale fajnie cziluje, dobry odstresowywacz. im dłużej siedzi w słoiku, tym lepszy w smaku, mój balonowa nie pachniał, a teraz ma coraz silniejszy kwaśny aromat. w czasie kwitnienia dawał szmatą.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No a w moim przypadku chyba nie jest dane miec bubble gum'a. Walnałem przecrushinga zanim wleciał do ziemii i chyba nie podołał. Reszta już się pokazała a jego dalej nie ma :( Poczekam jeszcze dzień góra dwa, a jak nie wyjdzie to coś innego wrzucę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No jakieś słabe te pestki bubble guma. Trudno się mówi, chociaż ta odmiana najbardziej mnie ciekawiła. Kolejna Cheese berry poszła do wody i czekam na nura. Jak się wykluje to zrobie zmiankę w temacie.

 

W boxie narazie spokojnie, wenty i nawilżacz chodzą 24/7 a warunki stabilne.Zdjeć nie będę wrzucał teraz bo mają noc i nie chce im przeszkadzać.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pora chyba na jakiegoś UP'ika, więc zaczynamy.

 

                                                                                             DZIEŃ 8

                                                                                    

 

Warunki w boxie są w miarę opanowane jak na warunki za oknem

 

Dzień : 28-30*C/70-75%, czasem skoczy do 31, ale staram się zbijać na bierząco.

Noc : 24-25/75-80%

 

Jakoś nie mam szczęścia do tej 3 doniczki, zasadziłem cheese berry, ale musiałem się udać w delegacje na 3 dni i niestety nie wytrzymał rozłąki. Wrzuciłem dzisiaj drugiego chokolejta i mam nadzieje, że on już wyjdzie, bo jak nie to polecę z dwiema, bo nie przewidywałem takiego fatalnego stanu rzeczy i więcej pestek nie mam.

 

Ale dość już smutnych informacji. Udało mi się zdobyć wiatrak mieszający marki PREDOM, 5m3m klasyka gatunku z '77. Pewnie starsza część forum miała takie w dzieciństwie w domu, bo wtedy nie było za dużego wyboru :) Tylko się zastanawiam jak by tu go zamontowac.

 

 

Przechodząc dalej :

 

Chockolate Skunk

IMAG0041

 
Cheese Berry

IMAG0040

 

Więcej zdjeć nie wrzucam, bo jeszcze nie ma na co patrzeć.

 

pzdr i do next up'a

       

               Addict

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+