Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL thc-thc.com

Frisian Dew – silna odmiana konopi do uprawy outdoor


Recommended Posts

FD-outdoor-champion.jpg

Frisian Dew jest odmianą konopi, specjalnie wyhodowaną do uprawy outdoor, bestselerem Dutch Passion wśród odmian outdoor, uprawianą z sukcesem na całym świecie. Zdjęcia w tym tygodniu pochodzą od hodowcy południowoamerykańskiego, który uprawiał Frisian Dew w swoim ogrodzie i uzyskał wspaniałe rezultaty ze swojej 3-metrowej rośliny.

 

Frisian%20chile%201.jpg

Frisian%20Chile%20%202.jpg

 

Frisian Dew została wyhodowana w Holandii z krzyżówki legendarnej Super Skunk z Purple Star, z banku genów Dutch Passion.  Selekcja najlepszych, najwcześniejszych i najsilniejszych roślin zajęła kilka lat.  Proces reprodukcji, zwany również selekcją, został przeprowadzony outdoor by zapewnić genetyczne dziedzictwo tylko ze strony najsilniejszych roślin.  Wreszcie zespół hodowców osiągnął żądane rezultaty, bardzo zadowolony, że Frisian Dew łączy w sobie charakterystyki odporności na warunki pogodowe, z wczesnymi, dużymi zbiorami i dobrym wzrostem.  Frisian Dew zadebiutowała na rynku w 2008 r. jako odmiana 50/50 indica/sativa, która jest na tyle silna, że nadaje się do uprawy outdoor w północnoeuropejskim lecie. I mimo iż Dutch Passion opracował wiele hybryd Purple/Skunk od lat ’70, żadna z nich nie zbliżyła się pięknością i siłą do Frisian Dew.  Frisian Dew wygrała swą pierwszą nagrodę, Highlife Cup, w tym samym roku, w którym pojawiła się na rynku i od tego czasu pozostaje bestsellerem spośród odmian outdoor Dutch Passion, z coraz większym gronem fanów.

 

Frisian%20Chile%203.jpg

Frisian%20Chile%204.jpg

 

Na północnej półkuli Frisian Dew jest gotowa do zbiorów na początku października, na półkuli południowej, zbiory odbywają się na początku kwietnia.  Rośliny osiągają 4 metry wysokości, w dobrej jakości podłożu i odpowiedniej ilości słońca.  Frisian Dew bardzo dobrze rośnie również w szklarniach i tunelach foliowych.  Ten blog z 2014 r., pokazuje cały potencjał uprawy w szklarni Frisian Dew, z dużym wzrostem pionowym i gęstymi gałęziami oraz zbiorami przekraczającymi kilogram suchych szczytów z każdej rośliny.

 

Frisian%20Chile%205.jpg

 

Frisian Dew jest odporna na pleśń i wytrzymała na surowy klimat, odmiana ta nie potrzebuje do wzrostu 12 godzin słońca i stale błękitnego nieba. Da sobie radę również w surowych, wietrznych, zimnych i pochmurnych warunkach.  Najlepiej jest wysiać i pozostawić Frisian Dew indoor, przez pierwsze 2-3 tygodnie, a następnie przesadzić outdoor, po ostatnich przymrozkach. Niektórzy uprawiają Frisian Dew w ogrodach za domem i w szklarniach, inni hodowcy wolą uprawę w prawdziwych warunkach outdoor; na wzgórzach, polach i brzegach rzeki. Roślina powinna być chroniona granulatem na ślimaki i może małą klatką z drutu, by zabezpieczyć ją przed królikami.  Kilka przydatnych porad, dotyczących uprawy, znajdziecie tutaj.

 

Frisian%20Chile%206.jpg

 

Frisian Dew powiększyła swą rodzinę o nowe odmiany.  AutoFrisian Dew jest automatycznie kwitnącą wersją, która jest gotowa do zbiorów po około 11 tygodniach od wykiełkowania.  W zimniejszych klimatach AutoFrisian Dew będzie potrzebowała 2-3 tygodni więcej, lecz zawsze dostarczy letnich zbiorów wcześniej niż tradycyjna odmiana fotoperiodyczna Frisian Dew.  AutoFrisian Dew jest szybsza w uprawie i zbiorach od odmiany tradycyjnej Frisian Dew, lecz nie będzie ona w stanie wyprodukować tej samej ilości zbiorów.  Frisian Duck jest kolejnym członkiem rodziny Frisian, z dziwacznym kształtem liści, które niewiele osób jest w stanie zidentyfikować jako liście konopi.  Interesujące jest też to, że cała rodzina Frisian (Frisian Dew, AutoFrisian Dew i Frisian Duck) świetnie daje sobie radę również indoors.  

 

Frisian%20Chile%207.jpg

 

Jeśli myślicie o własnej uprawie konopi outdoor, daj szansę Frisian Dew.  Jest to sprawdzona odmiana outdoor, która daje świetne rezultaty, dobre zbiory i jest wystarczająca wytrzymała dla większości stref klimatycznych.  

 

http://www.dutch-passion.nl/pl/nowosci-i-rozwoj/Frisian-Dew%E2%80%93silna-odmiana-konopi-do-uprawy-outdoor/

Link to comment
Share on other sites

  • Vito unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+