Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Wielki krok w stronę legalizacji marihuany w Hiszpanii - Kongres podejmuje kwestię dekryminalizacji konopi


Vito

Recommended Posts

W ten czwartek po południu, grupa do której należy partia Izquierda Unida – reprezentowana przez Gaspar Llamazares, Ricardo Sixto y Álvaro Sanz przedstawiła w Kongresie propozycję ustawy, która ma na celu podjęcie reform legislacyjnych koniecznych do całkowitej dekryminalizacji marihuany.  Po raz pierwszy stawią się i zostaną wysłuchane przez Komisję ds. Narkotyków w Kongresie, stowarzyszenia konopiane. Inicjatywa ta jest dopełnieniem podobnej, zainicjowanej przez UPyD w lipcu tego roku.  

 

POLI_6_blog_full.jpg

 

Naszym celem jest by inicjatywa ta nie nie zakończyła się na tym, chcemy by kwestia konopi została poddana debacie w Komisji, została rozważona i by podjęte zostały decyzje prowadzące do "całkowitej dekryminalizacji konopi w Hiszpanii", jak powiedział przedstawiciel Izquierda Plural Dinafem. IU z kolei proponuje rozważenie i przygotowanie jasnych norm prawnych dla stowarzyszeń konopianych, z którymi prawie wszystkie partie polityczne prowadzą rozmowy już od kilku tygodni.  
 
Dlaczego teraz?
 
Izquierda Plural tłumaczy, że jest to najlepszy moment do podjęcia tej propozycji, gdyż w przyszłym tygodniu, po intensywnej i trudnej debacie z Partido Popular rozpoczną się wystąpienia organizacji w kongresowej komisji.  
 
Z drugiej strony, w Hiszpanii kluby konopi mają z każdym dniem "coraz więcej członków zwłaszcza w Kraju Basków i Katalonii".   Kluby, w których "ma miejsce spożycie w sposób praktycznie znormalizowany prawnie", wyjaśnia przedstawiciel zgrupowania.
 
Z drugiej strony także dlatego, że debata o uprawie i spożyciu marihuany została podjęta na arenie międzynarodowej - w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych - i dwa miesiące temu została podsumowana manifestem, mówiącym o potrzebie zaoferowania bezpieczeństwa prawnego w tym zakresie, który został przedstawiony przez postacie ze świata kultury, polityki i działań społecznych, członków Globalnej Komisji ds Polityki dot. Narkotyków. 
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+