Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Jak wydobyć sporą ilość "charas" tuż przed zbiorami


Recommended Posts

Początek jesieni przynosi ze sobą początek sezonu zbiorów. Minęło już kilka miesięcy upraw i przenikliwy zapach żywicy jaki uwalniają twoje rośliny, najprawdopodobniej sprawia, że niecierpliwisz się, by wreszcie spróbować owocu twojej pracy. Ze względu na czas suszenia, potrzeba jeszcze trochę czasu, ale możesz spróbować pójść na skróty, przygotować własne "Charas" - świeży haszysz najwyższej jakości, który pozwoli ci sprawdzić jakość uprawy i nagrodzi dotychczasowe wysiłki.

 

 

Ta tysiącletnia technika, pochodząca z wiosek Indostanu opiera się na ręcznym wydobywaniu haszyszu z roślin kilka dni przed zbiorami. Proces ten wydaje się bardzo nużący, ale jest ku temu powód: wydobywając trychomy z roślin, gdy jeszcze nie zostały ścięte otrzymujemy żywicę o wysokim poziomie THC i niezwykle niskim procencie innych  kannabinoidów jak CBD, których liczba wzrasta w procesie utleniania topów podczas suszenia. W rezultacie otrzymujemy niezwykle psychoaktywny i mózgowy koktajl, który ze względu na swoje właściwości mentalne od wieków używany był w czasie rytuałów religijnych w wioskach pasm górskich w Himalajach.

 

foto1_blog_cdn.jpg

 

Tradycyjna metoda polega na delikatnym pocieraniu gałązek i topów.(Zdjęcie).
 
 
Jako, że mamy dostęp jedynie do małych hodowli, musimy zmodyfikować pradawną metodę wydobywania haszyszu i nie wytłaczać topów do końca, a tylko troszeczkę. W przeciwnym razie stracilibyśmy znaczną część potencjału naszych małych zbiorów. Wykorzystamy więc moment podcinania do uzyskania żywicy, naruszając nieznacznie klasyczny styl, aby zachować równowagę i rentowność zbiorów.
 
 
Należy rozpocząć ekstrakcję gdy roślina będzie jeszcze w ziemi. Czystymi rękami naciskami delikatnie topy, na tyle intensywnie by zauważyć, że żywica zaczyna przyklejać nam się do dłoni, ale na tyle delikatnie by ich nie zgnieść.
 
 
Operację należy powtarzać z dużą cierpliwością i delikatnością, we wszystkich częściach naszej rośliny, które zawierają bursztynowy sok, jakim jest żywica, a następnie pocierając o siebie dłonie wydobyć nitki haszyszu, które wyglądają jak plastelina, a które gdy zaczną się łączyć stworzą miękką kulkę. W celu uzyskania żywicy należy zaatakować zwłaszcza niskie strefy rośliny, gdzie zwykle rosną te topy, które nie do końca dojrzały lub nie rozwinęły się odpowiednio i które będą bardziej przydatne do kulek "charas", niż do palenia w normalnej postaci.
 
foto%202_blog_cdn.jpg
 
Na początku procesu ręcznej ekstrakcji żywica ma kolor zielonkawy.
 
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Vito pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+