Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Koszmar w ogrodzie - różne sytuacje, które mogą sprawić, że stracisz całe zbiory


Vito

Recommended Posts

Szkodniki, zbyt duże dawki środków, złodzieje czy burze to tylko niektóre plagi, które mogą sprawić, że stracisz uprawy i spędzisz cały rok z pustymi słoikami. To prawdziwi "jeźdźcy apokalipsy" dla tych, którzy prowadzą własne uprawy. Więc nie wahaj się: Musisz być czujny! Aby uniknąć, by te złe moce wtargnęły do twojej świątyni „ogrodu radości”.

 

u78lili_blog_cdn%5B1%5D_blog_cdn%5B1%5D_

 

Zadbaj, by burze nie zatopiły twoich żniw
 
 
Burze są jednym z największych zagrożeń stojących przed hodowcą trawy na wolnym powietrzu. Od końca lata, kiedy kwitnienie na naszej szerokości geograficznej już trwa - aż do wspaniałego dnia zbioru, trzeba być bardzo ostrożnym i uważać na pogodę.
 
 
Deszcz może spowodować wiele problemów w naszym ogrodzie. Jeśli intensywnie pada, woda zmywa glebę i korzenie, pozostawiając rośliny bez wystarczającej ilości nawozu. Jednocześnie, paradoksalnie, jeśli spadnie mocna ulewa, a naniosłeś nawóz w proszku, taki jak obornik lub guano, rozpuści się zbyt szybko i dostanie do rośliny w nadmiernej ilości. Niestety, nie jest to jedyny problem jaki mogą spowodować ulewy: jeśli występują często, na naszej roślinie może rozwinąć się Botrytis lub szara pleśń, które rozprzestrzeniają się z prędkością błyskawicy i na które musimy bardzo uważać.
 
 
Oprócz monitorowania, by nie doszło do opisanych wcześniej sytuacji, ważne jest by nigdy nie obcinać rośliny po deszczu. Należy zaczekać i zrobić to w słoneczny dzień. W przeciwnym razie może rozwinąć się grzybica pączków.
 
 
Jak można temu zapobiec? Jeśli pokryjesz rośliny płachtą ochronną - która nie będzie ich dotykać - wiele zyskasz w zakresie zapobiegania. Możesz również oddzielić od siebie rośliny na większą niż zwykle odległość, aby przepływało między nimi więcej powietrza i aby szybciej wyschły. Jeśli postanowisz być bardziej zapobiegliwy i zdecydujesz się umieścić roślinę w pomieszczeniu, uważaj by nie wystawić ich na bezpośrednie źródło światła i nie zmienić ich fotoperiodyczności.
 
 
Jak można to naprawić? Jeśli na twojej roślinie pojawi się pleśń, najlepsze co możesz zrobić to ciąć, ciąć i ciąć. Więcej niż to konieczne. Pleśń rozprzestrzenia się bardzo szybko i zawsze bardziej niż myślisz, więc lepiej zamknij oczy i jak to mówią "utnij palec by uratować rękę".
 
paraguasdef_blog_cdn.jpg
 
Burza może wywołać bardzo nieprzyjemne konsekwencje, więc zawsze miej pod ręką dobre rozwiązanie ;-) (zdjęcie)
 
Nie ma nic gorszego niż atak szkodników!
 
 
Szkodniki są jednym z najgorszych wrogów roślin marihuany. To chmara maleńkich - i nie tak maleńkich - stworów, które pojawiają się znikąd i mogą sprawić, że, jeśli nie będziesz postępować z dużą ostrożnością stracisz nie tylko panowanie nad sobą ale i uprawę. Najbardziej powszechne i szkodliwe są szkodniki "krwiopijne", czyli takie, które pochłaniają sok rośliny. Tak jest w przypadku mszyc, mączlika czy zabójczych terrorystów ogrodów: czerwonych pająków. Nie zapominając o pożeraczu topów - gąsienicy, która swą morderczą paszczą wysysa sok z łodyg kwiatów. Wszystkie te szkodniki mogą mieć katastrofalne skutki dla upraw, z powodu dużej ilości energii, którą odbierają roślinie i ogromnej liczby chorób i grzybów, które ze sobą niosą.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+